Booking.com

אבי מרום – תעשיית דגלים כחול לבן

רבים מאיתנו קונים דגלים לכבוד יום העצמאות, דגל ישראל כחול לבן, כזה שתולים בבית, במרפסת ,הדגל של כולנו. לא רק הצרכן הפרטי מתקשט בדגלים לכבוד יום העצמאות, גם חברות רבות, גופים ממשלתיים, מוסדות ציבוריים ועסקים שונים רוכשים דגלים ותרנים – במיוחד ליום העצמאות.

כתב אורח

אחד מוותיקי יצרני הדגלים בישראל, הוא אבי מרום מילברגר, יו"ר חברת מרום אפ. ג'י. פי, אשר עומד בראש מספר מפעלי טקסטיל לייצור דגלים ושרשראות דגלים – בתפירה מקומית, כחול לבן. אבי מרום התחיל את דרכו כפנטומימאי וכאיש יצירה ובמה. במסגרת עיסוקו, הוזמן להשתתף במופעים שונים של עיריות ברחבי הארץ, חלקם גם כללו מופעי פנטומימה לכבוד יום העצמאות. במהלך השנים נחשף מרום לצרכים של העיריות לקישוט הבמות, לדגלים גדולים ומרשימים ושרשראות דגלונים וכיוון שמהר מאוד הבין שמבמה קשה לחיות ולפרנס משפחה , החליט לשנות את הכיוון התעסוקתי ולדבוק באידיאולוגיה ובאהבת הארץ.

אבי מרום מילברג יו"ר מפעלי מרום אפ גי פי - צילום לני מרום

אבי מרום מילברג יו"ר מפעלי מרום אפ גי פי – צילום לני מרום

בשנות ה-80, כאשר נחשף לראשונה לתחום ייצור הדגלים בישראל, היו מעטים שעסקו בתחום ורובם דגלו בשיטות תפירה ישנות ולא עבדו במתכונת של מפעל או בית מלאכה. אבי מרום החליט להרים את הכפפה והקים בית מלאכה קטן, בעל חשיבה מודרנית לייצור דגלי ישראל בגדלים שונים, תוך הקפדה על ייצור איכותי, יעיל, חדשני ומעבר להדפסה דיגיטאלית.

בית המלאכה הראשון של חברת מרום אפ. ג'י. פי. הוקם באולם ייצור קטן בדרום תל אביב ששימש גם כמשרדיה הראשונים של החברה. במתפרה הראשונה הועסקו כשלושה אנשים, שתפקידם היה לייצר עבור גופים ציבוריים וממשלתיים דגלי ישראל גדולים ומרשימים. עיקר העבודה של התופרים היתה כחמישה חודשים לפני יום העצמאות, אז העבודה היתה אינטנסיבית יותר וזאת בהתאם להזמנות שהתקבלו מראש.

עם השנים, עלתה הדרישה בייצור הדגלים והוקמו בתי מלאכה נוספים גם באזורי התעשייה בהרצליה, בראש העין ובכפר סבא. ההתפתחות של מפעלי ייצור הדגלים של חברת מרום אפ. ג'י. פי נבעה מהיכולת של אולמות הייצור לגייס כוח אדם מקצועי ולספק מוצר איכותי ובמחיר משתלם.

כיום חברת מרום אפ. ג'י. פי. היא יצרנית הדגלים הגדולה בישראל. המשרדים הראשיים של החברה ממוקמים בכפר סבא ובמפעלי הייצור מועסקים כ-40 תופרים מקצועיים, אשר משמרים את ייצור הטקסטיל המקומי ובייחוד את ייצור הדגלים הכחול-לבן. יחד עם זאת, מידי שנה, וגם השנה קיים מחסור בכוח אדם מקצועי לתפירה והחברה מגייסת עובדים כל העת למפעליה ברחבי הארץ.

לדברי אבי מרום : "בשנים האחרונות יש מחסור של עובדים מקצועיים בתחום הטקסטיל בישראל. וזאת למרות שמרבית יצרני הטקסטיל המקומיים העבירו את מפעליהם מעבר לים או מחוץ לגבולותיה של מדינת ישראל. מידי שנה, כארבעה חודשים לפני יום העצמאות אנחנו מגייסים תופרים מלשכות התעסוקה, אך לא מצליחים לגייס מספיק כוח אדם".
עוד מוסיף מרום: "יש ניתוק מסויים של הדור הצעיר מההיסטוריה של העם היהודי ומהאידיאולוגיה של ארץ ישראל. אחד הדברים שחשובים לי לקדם ולמנף הוא עידוד צעירים לעבוד כעבודה מועדפת במפעלים לייצור כחול לבן, ובכלל זה, עידוד צעירים לעבודה במפעלינו ברחבי הארץ, אשר מהווים סמל מובהק של אהבת הארץ ולתמיכה בייצור המקומי".

בשנים האחרונות, התעוררו צרכים נוספים מלבד ייצור דגלים, אשר גם להם נותנת החברה מענה מקיף ומותאם ללקוח, בניהם: תרנים לדגלים, מעמדים ייצוגיים לדגלים, שרשראות דגלונים וכן סמלי חג נוספים כמו: חנוכיות סולאריות גדולות לחנוכה, אבוקות זיכרון ליום הזיכרון לחללי צה"ל וליום השואה ועוד. כמו כן, התעוררו צרכים עסקיים, אשר גם להם החברה מספקת מענה, כמו: דגלים ממותגים לעסקים וחברות, סמלים ממותגים, מפות עם מסרים ו/או סמלילים מוצרים ייחודיים לעסקים וכן מוצרי פרסום וקידום מכירות נלווים.

ניתן להתרשם ממגוון מוצרי חברת מרום אפ. ג'י. פי. באתר החברה
וגם בעמוד הפייסבוק של החברה.

השנה, בטקסי יום הזיכרון לחללי צהל ובאירועי יום העצמאות, תסתכלו סביבכם בדגלים ובסמלים, כי הגאווה הגדולה ביותר של חברת מרום אפ. ג'י. פי. – היא בהיותם מוצרים כחול לבן.

About כתב אורח

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: