Booking.com
ציור פרוטרט ,קלרה קרנציה ,קרדיט יחצ

איך אמן מצליח לפרוץ לשווקים בינ"ל?

הדרך להכרה בינ"ל הינה ארוכה! אך עם הרבה רצון, אמונה עצמית, נחישות וכמובן קורטוב של מזל טוב הדבר אפשרי. על מנת להבין טוב יותר את המסלול המתבקש בדרך אל מסילות לב האספנים בחו"ל , יצא אתר "המומחה" לפגוש את קלרה קרנציה, אמנית המציירת קלסתרונים (פורטרטים) נשיים המאופיינים בצבעים עזים ורבדים רבים שעבודותיה הוצגו בתערוכות נחשבות בעולם ונמכרו באירופה ובצפון אמריקה.

מאת: קובי ברדה

מה הם הצעדים הראשוניים שאותם אמן צריך לעשות במידה והוא רוצה לפרוץ לשווקים בינ"ל?

"צריך לנסות ולחפש את החשיפה הראשונית שפותחת את הדלת להכרה, במקרה שלי היה מדובר בבעל מסעדה ברומניה שמאוד אהב את היצירה שלי ותלה כמה תמונות שלי ברחבי המסעדה ובכך ייצר עבורי את החשיפה הראשונית. מה שקרה בהמשך הוא שאשת עסקים שסעדה במקום מאוד אהבה את היצירה שלי ויצרה עימי קשר באמצעות הטלפון אותו קיבלה מבעל המסעדה ומשם הדרך לרכישת מספר תמונות היה קצר. כמו שאמרנו קצת מזל לא מזיק אף פעם ובמקרה שלי אשת העסקים הזאת החזיקה בבניין שהוא בצורת אקווריום הפונה אל רחוב ראשי בטבורה של העיר ובכך בעצם היא הפכה את הקירות שלה לתערוכה 24/7 של היצירות שלי ומשם הדרך לפניות של אנשים בכל אירופה הייתה קצרה…".

בתערוכה במונטה קרלו- קלרה קרנציה,קרדיט יחצ

בתערוכה במונטה קרלו- קלרה קרנציה,קרדיט יחצ

כלומר את מתארת פה את הצורך לייצר את הראשון ש"ידביק" וויראלית את השווקים.

קלרה צוחקת ואומרת:" בדיוק כך! זה מצחיק שאתה מתאר את התופעה כויראלית כי לפני שהיא הפכה למטבע לשון של הרשתות החברתיות המינוח הזה היה שייך רק לעולם הרפואה. אין ספק שחייבים להתחיל בנקודה מסוימת ושם שווה להשקיע את המאמצים בין אם זה לתרום יצירה לבית חולים או לעשות שימוש בקשרים משפחתיים או אישיים מעבר לים. לדוגמא הגשר שלי לצפון אמריקה התחיל בקיר ביתה של אחותי הפונה לרחוב שגרם לכך שאנשים ממש דפקו על דלתה וביקשו ממנה לדעת איפה ניתן למצוא את היצירות הללו ומי צייר אותם. אחרי ההצלחה "הפכתי" את אחותי למרכז ההפצה והמכירות בצפון אמריקה והיא בעצם מטפלת בכל הפניות המגיעות מארה"ב וקנדה, אבל כאמור ההתחלה הייתה בכלל מעצם זה שהיא תלתה את היצירה על קיר ביתה מבלי שום כוונה או ידיעה שזה יהפוך לעיסוק עבורה…".

כלומר שהמפתחות להצלחה היום נגישים יותר?

"בהחלט כן! העולם היום השתטח, הרבה יותר קל לחשוף את עצמך ואת היצירות שלך לעולם. בתחילת דרכי האומנותית לא היה את השימוש הנרחב באינטרנט ובמנועי חיפוש בכלל ורשתות חברתיות בפרט. מספיק שמישהו שיש לו כמה אלפי חברים מצלם את התמונה ועושה לה שיתוף בפייסבוק ופתאום אתה נחשף לאלפי זוגות עיניים חדשות שמהם יכולה להיוולד הביקורת האומנותית, ההזמנה הבאה לתערוכה, הריאיון בתקשורת או הלקוח הבא. בהקשר הזה יש היום יכולת הרבה יותר מפותחת במעבר, לפתח ולפתוח את האמן והיצירה שלו לעולמות חדשים".

יצירה של קלרה קרנציה-קרדיט יח"צ

יצירה של קלרה קרנציה-קרדיט יח"צ

מה החשיבות של הופעה בתערוכה בינ"ל?

"חשיבות גבוהה מאוד, לדוגמה, התערוכה האחרונה בה השתתפתי היא תערוכה בינ"ל מאוד יוקרתית " Art Monaco" (גלריית בשמת ניראון) שבמסגרתה הדוכן של האמנים מישראל זכה לעניין רב של התקשורת, האוצרים והמבקרים. הופעה בתערוכה בינ"ל מסייעת המון לקידומו של האומן בשוק, כתבות הנעשות בעיתונות המקצועית ובעיתונות הרגילה בעקבות התערוכה מייצרות מעבר לערך והיוקרה של הפרסום גם את ההתעניינות באומן ביצירה עצמה . אין ספק שהופעה בתערוכות בינ"ל מהווה קיצור דרך משמעותי בחדירה לשווקים מעבר לים כי יש לזכור שעלויות של אחזקת מערך לוגיסטי, יח"צני שיווקי כרוכה בעלויות נכבדות שלא תמיד אפשריות עבור כל אמן".

פורטרט נשי - קלרה קרנציה

פורטרט נשי – קלרה קרנציה

 

איזה עצה את יכולה לתת לאמן בתחילת דרכו המעוניין לעשות את זה בחו"ל?

"אמונה בעצמך זה ה-מפתח! אמן חייב להאמין ביצירה שלו ולא ללכת אחרי טרנדים או דרישות לכאורה של הקהל. על האמן ללכת אחרי תחושות הבטן שלו להאמין בכישרון שלו ולחשוב חשיבה חיובית שתמיד ימצא מי שיאמין בך ויאהב את היצירה שלך".

לדף הפייסבוק של קלרה קרנציה ( KLARA KRENZIA)

לאתר האינטרנט של קלרה קרנציה

 

 

 

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: