Booking.com
קלפי בחירות בישראל , מקור - ויקיפדיה , היוצר -Yiftach T

איך בוחרים נכון?

הבחירות לכנסת ה –  20 יתקיימו ביום שלישי ה – 17 במרץ 2015. בימים אלו נראה כי אנחנו בעיצומה של מערכת בחירות סוערת, וכי אוסף המפלגות הישנות והחדשות תותיר אותנו מתחבטים בשאלות – במי כדאי לנו לבחור? ואיך בוחרים נכון? תפקידה של התקשורת המסורתית והמדיה החברתית הוא לסייע לבעלי זכות הבחירה לגבש את דעתם ולהישאר אובייקטיבית, אך זהו לא תמיד המצב. אם כך, מי יכול לעזור לנו להחליט במי להצביע? האם להאמין לכל מה שמפרסמים בכלי התקשורת? איך ניתן לסמוך על המתמודדים שהם דוברי אמת? ועד כמה הסביבה שלנו משפיעה על הבחירה שלנו? ד"ר סוזי קגן, מטפלת זוגית ומשפחתית, בעלת מרכז לטיפול רגשי בילדים ומבוגרים, מעניקה מספר טיפים להתמודדות עם הקשיים עד ליצירת דעה מגובשת וברורה.

מאת: חני שניידר

צריכת תוכן אובייקטיבי ומגוון

כדי לקבל את המידע האובייקטיבי ביותר אני ממליצה לכם לנסות ולהיות פתוחים וקשובים לכל אמצעי התקשורת. כלומר, לצרוך את המידע התקשורתי מכמה ערוצי טלוויזיה, מכמה עיתונים ואתרי חדשות. כמו כן, תוכלו למצוא ברחבי הרשת ובערוצי הטלוויזיה מדי פעם עימותים בין מועמדים, שם הם חשופים ללחץ רב ומטבע הדברים האמת מצליחה גם להיחשף יותר.

התעלמו מרחשי הסביבה

לרוב, הדעה הפוליטית שלנו מושפעת מהקרובים אלינו ומהסביבה שלנו. אך כמו בכל הבחירות החשובות עליכם לחשוב מה הם הצרכים שלכם, ומה הם הנושאים המדיניים והכלכליים שבוערים בכם. בכדי לייעל את הליך הבחירה שבו לכתוב את השינויים שהייתם רוצים שיקרו במדינה ובדקו איזו מפלגה או נבחר ציבור עונה על רוב הדרישות והצרכים שלכם. אין זה מן הנמנע שתגלו כי היום אתם מזדהים עם מפלגה אחרת.

ד"ר סוזי קגן

ד"ר סוזי קגן

אל תשחו עם הזרם

בסביבתו של כל אדם קיימת דעה רווחת שלרוב משפיעה על הבחירות שלנו בחיים, כמו גם בבחירות פוליטיות. כאשר אנו חושבים אחרת מהסביבה שלנו, אנחנו מעדיפים לשמור אותה לעצמנו ו"שוחים עם הזרם". ההליכה עם העדר הופכת את האדם לפאסיבי, הוא מפסיק לצרוך את המידע הרלוונטי לו ולבסוף גם מזניח את דעותיו האמיתיות לטובת הדעה הרווחת. לאנשים שמרגישים כך אני ממליצה לצאת מהפסיביות, לבחור באקטיביות ולחזור חזרה לזירה הפוליטית בכדי לצרוך את המידע המתאים לכם והמשקף את דעותיכם. הבחירות הן אנונימיות בדיוק מהסיבה שקיים קושי בלשתף אחרים בדעות המנוגדות. אינכם חייבים לשתף את סביבתכם, הכי חשוב שתצביעו כאשר אתם נאמנים לעצמכם.

היו פתוחים לשינויים

אני שומעת על מקרים רבים בהם אדם אינו מרוצה מהמפלגה בה תמך לאורך כל חייו הבוגרים. הוא מאוכזב, כועס ואינו מאמין לחברי המפלגה, אך אפילו לרגע אחד אינו חושב לבחור במפלגה אחרת. הוא אפילו נמנע מלקבל מידע חדש אודות מפלגות אחרות. אם אתם מאותם אנשים שחשים אכזבה מהמפלגה שלכם, פתחו את הראש והיחשפו לכמה שיותר מידע חדש. אולי הרצונות שלכם נענים דווקא במפלגה אחרת? אל תתקבעו, אל תפחדו משינויים, הפחד משינוי הוא זה שיוצר תלות כובלת שאינה בריאה, ולבסוף גם לא משרתת את האינטרסים של הבוחר.

נצלו את הרשתות חברתיות

היום, בעידן בו הרשתות החברתיות הן חלק בלתי נפרד ממערכות בחירות אנו מוצאים את עצמנו חברים בקבוצות המזוהות עם מפלגה או עם מתמודדים היוצרים אצלנו תחושת שייכות. תחושת שייכות זו מאפשרת ביטוי של דעות לגבי מפלגה זו או אחרת או לגבי מצע מפלגתי מסוים. השתתפו בשיח הפוליטי לקראת הבחירות, אתם תראו כי לעיתים תקראו ביטויים של משתתפים אחרים איתם תזדהו או להפך. ביטויים אלו יכולים לחזק, להחליש ואפילו לשנות את דעתכם ובכך לסייע בהליך הבחירה. כמובן שחשוב לשמור על שיח תרבותי ומכבד.

השתמשו בזכות הבחירה

אל תוותרו על זכות הבחירה. סקרו את התקופה שעברה מהבחירות האחרונות ועד היום. בחנו את הקשיים אותם עברנו כמדינה, הסתכלו קדימה, היו אופטימיים ולכו לבחור מתוך התפיסה כי הבחירה שלכם היא זו שיכולה להוביל לשינוי אליו אתם מייחלים. קוראים המעוניינים להתעדכן בהמלצות וטיפים בתחומים שונים מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק המקצועי של ד"ר סוזי קגן

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: