Booking.com
מקצוענים בעבודה,צלם- Melodi2 אתר MORGUFILE

איך לבחור אנשי מקצוע לבית?

הסתימה בביוב עולה, מכונת הכביסה התקלקלה, הצבע על הקיר מתקלף והברז דולף? בעיות כאלו ואחרות צצות ביומיום שלנו ומצריכות טיפול מהיר ויעיל. השאלה היא למי פונים, כיצד בוחרים את הבן אדם הנכון שיטפל ביעילות בבעיה, מי בעל המקצוע המתאים? ומה לגבי ביטוח ואחריות? אתר המומחה יצא לפגוש את "המקצוענים", אתר המחבר בין צרכנים המחפשים בעלי מקצוע לבית, לבין בעלי מקצוע אמינים ומקצועיים מעניקים לנו את כל התשובות.

מאת: חני שניידר

מאיפה מתחילים?

לפעמים בעיה קטנה הופכת לגדולה אם לא מטפלים בה נכון. החובבנים והחאפרים שמסתובבים בשוק הם רבים ולכן חשוב לבחור בקפידה את בעלי המקצוע שמגיעים אלינו הביתה. לשם כך צריך קודם כל לזהות את התקלה ולהבין מי בעל המקצוע שאמון על תיקונה. כלומר, האם זאת בעיית אינסטלציה, איטום, חשמל או בעיה אחרת.

איך נדע שבחרנו נכון?

בעל המקצוע הנבחר צריך להיות אמין ומקצועי. זה אומר שהוא צריך לדעת את העבודה בשטח, להגיע בזמן, לתמחר את העבודה נכון מבלי לנצל את חוסר הידע שלנו בנושא והכי חשוב שידאג שהתקלה לא תחזור שוב ושוב חודשים ארוכים קדימה. במידה ומחפשים בעל מקצוע לתיקון מיידי ודחוף ואין הרבה זמן (אם בכלל) לסקר שוק, חפשו והזמינו בעל מקצוע ממקור אמין שמפקח באופן קבוע על בעלי המקצוע ובמקרה הצורך גם מסייע בהתמודדות מולו לאחר העבודה. אם לא מדובר במקרה דחוף ויש לכם זמן לביצוע סקר שוק, אל תתעצלו ועשו זאת. קראו המלצות או תלונות של צרכנים אחרים, ובקשו גם מבעלי המקצוע להציג בפניכם המלצות ותמונות של עבודותיהם הקודמות. המלצה אחת בלבד אינה מספיקה. גם אם קיבלתם אותה ממקור שאתם סומכים עליו.

איך נדע כמה זה אמור לעלות לנו?

בשלב הבא, אחרי שכבר בחרתם בעל מקצוע מתאים, נסו להסביר לו בטלפון מה הבעיה לפני הגעתו. בחלק מהמקרים הוא יוכל לסייע מרחוק, מה שיחסוך כסף וזמן. דרשו הצעת מחיר כבר בטלפון. כמובן שבמקרה שלא זיהיתם נכון את התקלה או שבעל המקצוע איתר תקלה נוספת, מחיר העבודה יעלה. חפשו במחירון המומלץ לעבודה כמה זה אמור לעלות לכם. במידה והצעת המחיר נמוכה מאוד, זה צריך דווקא להדליק לכם נורה אדומה. ידוע שעבודה זולה בהווה יכולה לעלות ביוקר בעתיד. הקפידו על ניסוח חוזה עבודה מפורט ומובן. ניסוח מעורפל יכול להיות פתח לאי הבנות, מצבים לא נעימים ואף מאבקים משפטיים. במהלך העבודה, השתדלו להביע עניין בעבודתו של בעל המקצוע. למדו מונחים מקובלים בתחום ושאלו אותו מה בדיוק הוא עושה ומדוע. אם תתנו לו את התחושה שאתם מבינים בנושא (גם אם אתם לא ממש), זה יעיד על מעורבות ויגרום לו לחשוב פעמיים במקרה ועברה בו המחשבה לעגל פינות. אם בעל המקצוע אמין הוא לא ירמה במחיר או באיכות העבודה, אבל לרובנו אין כלים לבחון זאת.

ולבסוף?

בסיום העבודה הקפידו לבקש מבעל המקצוע חשבונית ותעודת אחריות. החשבונית היא ההוכחה שלכם שאכן שילמתם ובמקרים רבים תצטרכו להציג אותה יחד עם תעודת האחריות. זכרו שלכל תחום ועבודה יש תקופת אחריות שונה. על התקנת מזגן למשל תקופת האחריות המקובלת היא בין שנתיים לשלוש, אך על איטום גג ביריעות ביטומניות האחריות היא עד עשור. כדי לעזור לצרכנים הבאים אחריכם, כתבו המלצה אם הכול הסתיים לשביעות רצונכם, או תלונה במקרה של חוסר שביעות רצון. כך יוכלו בעלי המקצוע להשתפר, ובמקביל צרכנים אחרים יוכלו להיעזר בניסיון שלכם כפי שאתם נעזרתם בקודמיכם.

________________________

חברת המקצוענים הוקמה בשנת 2003 ונמצאת בבעלות משותפת של חברת ידיעות אינטרנט (ynet) וחברת מדריך המקצוענים. החברה מחברת בין צרכנים המחפשים בעלי מקצוע לבית, לבין בעלי מקצוע אמינים ומקצועיים ועושה זאת במספר ערוצים: באינטרנט, במובייל ובהפצת מדריכים מודפסים. תהליך הפיקוח של החברה על בעלי המקצוע כולל בדיקה וסינון מוקדם, בקרה שוטפת על השירות ומוקד לגישור ויישוב מחלוקות הפועל לטובת הצרכנים בבתים.
בנוסף, החברה יצרה עבור הצרכנים מחירון מומלץ ומידע להתנהלות נבונה מול בעלי המקצוע. חזון החברה "אנשים סומכים על אנשים", הינו המצפן שלה בכל החלטה ומבטיח שהפעולות שלה יתאימו לכוונתה הכנה.
לאתר – www.pro.co.il

 

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: