Booking.com
נשיקה,קרדיט Fidler Jan , אתר MORGUEFILE

איך להעלות את הזוגיות על דרך המלך אחרי החג?

זוגות רבים אינם שורדים את תקופת החגים שמביאה עימה מפגש עם מטענים רגשיים, אינטנסיביות, והימצאות בסביבה שלא תמיד תומכת בקשר.אנחנו משקיעים בלי סוף בקריירה, בילדים, בהתפתחות אישית, בנכסים, בבריאות ואת הזוגיות דוחקים למקום האחרון. בפועל, אדם שמצוי בזוגיות טובה, שיש בה תקשורת מצויינת מילולית, מינית,פירגון, תמיכה, הבנה ונתינה הדדית יחיה חיים מאושרים ומוצלחים יותר. גלית ביבר-קדמי וירדנה סעדה, מאמנות אישיות וזוגיות ומפתחות שיטת האימון ‘Feel it’ מונות 10 סיבות לפנייה לטיפול זוגי אחרי פסח.

מאת: חני שניידר

1. למלא מצברי שיחה אחרי החג – הסיכוי שבני זוג קיימו שיחה בימי החג, בלי הפרעות, בלי לצפות ברקע בטלויזיה, בלי שטלפונים יקטעו את רצף השיחה ובלי לקום מהכיסא היא נמוכה עד אפסית, לכן אחרי החג כדאי לשוחח יותר, להתחבר מחדש לזוגיות.

2. לפרוק מטענים – הרבה פעמים החג מעמיד אותנו על הקצה ומעמיד אותנו בסיטואציות מלחיצות רגשית. מטענים רגשיים נצברים ומקבלים נפח לא הגיוני לכן כדאי לעשות "נקיון" שאחרי הפסח. לדבר את אשר על ליבנו ולפרוק הצטברויות של מחשבות ורגשות מרחיקים.

3. לקיים שיחה רגשית – בחג עוסקים הרבה בתיאומים, הכנות, רבים מנקים ומשפצים והזוגיות הופכת לשותפות פרקטית. לאחר העשייה המרובה כדאי לעבור לנהל שיחות רגשיות. על רגשות, על עולמנו הפנימי, ליצור אינטימיות שהיתה חסרה כל כך בחג.

4 ללבן ולפתור קונפליקטים – בחג מתמודדים עם חילוקי דיעות, עם מפגשים עם המשפחה המורחבת, נפגשים בתפיסות שונות שלנו והנטייה הטבעית שלנו היא להתלונן ולהאשים, לכן שיחות רבות מתחילות בשקט ובכוונות טובות אך מסתיימות בריב גדול. כאשר לומדים ליצור תקשרת של יכולת לבקש, לבטא רגשות, ואפילו לריב נכון, הקונפליקטים יכולים להביא לקירבה במקום לריחוק.

5. לקיחת אחריות אישית – הנטייה הטבעית שלנו היא לחשוב שבן או בת הזוג שלי "אשם"במצב הזוגיות שלנו, בגללו החג שלי לא נראה כפי שהייתי רוצה, בגללה אנחנו מתרחקים בחגים. בפועל לכל אחד מאיתנו אחריות מלאה של . 100% כאשר אנחנו מבינים זאת, ויכולים לראות במה אנחנו תורמים או מזיקים לקשר, ניקח בוודאות יותר אחריות ונדאג לזוגיות שלנו שאחרי החג ובכלל.

6. לשנות הרגלים – בכל זוגיות, בכל משפחה מתקבעים הרגלים שמורגשים מאוד בחג. לאן הולכים, מה עושים, מה התפקיד של כל אחד. ההרגלים האלה לא תמיד משרתים את טובת הזוגיות שלנו. הרגלים שאנחנו לא תמיד מודעים להם ומאוד קשה לשנות אותם ללא עזרה חיצונית. יש מקום לעצור ולזהות את הדפוסים הזוגיים שלנו ולראות מה נרצה לשמר ומה לשנות.

7.להכניס קלילות וחופש לזוגיות – זוגות רבים מרגישים שהזוגיות שלהם דורשת מהם "עבודת פרך". אחרי החג אפשר לצאת לחירות בזוגיות. להכניס יותר הנאה, יותר ביחד ויותר משחק לתוך הקשר

8. יצירת אמונה מחודשת בקשר הזוגי – החג עלול לגרום לנו לאבד אמונה בסיכוי של הקשר הזוגי שלנו. הקושי לוותר על מנהגים,הרגלים, משחקי כוח ואגו שמשרתים מטרות בכאן ועכשיו. יצירת שינוי מתחילה פעמים רבות ביצירת אמונה פנימית בעצמינו ובבן/בת הזוג שלנו.

9. נתינה הדדית – פעמים רבות בזוגיות אנחנו שמים דגש על השיקולים האינטרסנטיים. שיקולים כלכליים, עזרה עם הילדים, סטטוס חברתי ועוד. מתחשבנים כל הזמן על מה כל אחד נתן ומה הוא קיבל. במקום זאת אפשר ליצור זוגיות המתבססת על נתינה מרוחב לב, ממקום של אהבה.

10. יצירת חיבור רגשי – לעיתים, אחרי שנים של זוגיות וביחוד לאחר חג אינטנסיבי וטעון אנחנו שוכחים למה אנחנו ביחד. חשוב מאוד ליצור חיבור רגשי מחודש, להזכר במה שחיבר אותנו בעבר. ממש כמו להתאהב מחדש, בזוגיות, בעצמנו בתוך הקשר. ליצור מקום זוגי "קדוש" ומיוחד רק לנו.

גלית קדמי-ביבר וירדנה סעדה ,קרדיט צילום:אילנית תורג'מן

גלית קדמי-ביבר וירדנה סעדה ,קרדיט צילום:אילנית תורג'מן

 “Feel it” הינה שיטה חדשנית המציעה ׳אימון שרירים רגשיים׳ לקידום מהיר של מטרות.לשיטה ארגז כלים מגוון מעולמות שונים והיא מבוססת על מודל ייחודי המאפשר צעד אחד קדימה לשינוי בכל מפגש. כאשר ההתמקדות היא בשלושה תחומים מרכזיים: זוגיות, קריירה והגשמה עצמית.חדר הכושר הרגשי הוקם מתוך חזון משותף, של ירדנה סעדה וגלית קדמי ביבר, ליצור בארץ תרבות של "אחזקת הנפש". בדיוק כמו שאנשים הולכים לחדר כושר באופן קבוע, כך יורגלו לטפל בעצמם באופן רציף ולא רק בתקופת משבר. בדומה לחדרי כושר קונבנציונליים, ההרשמה היא על בסיס מנוי חודשי ומאפשרת אימון על בסיס קבוע, כשמרגישים צורך להיטען באנרגיה חדשה, לזוז מתקיעות או סתם לצאת ולפגוש אנשים ותכנים מעניינים.תהליך העבודה כולל ליווי צמוד ותקשורת שוטפת עם המתאמנים גם מעבר לשעות הפגישות בפועל, כאשר בכל תהליך מתקיים שינוי במכלול תחומי החיים לצד השגת מטרה אחת ברורה ומוגדרת. “Feel it” הינו מיזם חדש מבית KB-coach המתמחים באימון אישי, זוגי ועסקי. 

אתר הבית

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: