Booking.com
Map_of_Rehovot, מקור - ויקפדיה

איך מאה וחמש אלף ש"ח יהפכו אותך למשקיע בעיר רחובות?

רבים מתעניינים בכל דירה שמוצעת למכירה ברחובות, ואין פלא – אוכלוסיית העיר גדלה בעשורים האחרונים ■ המשמעות פשוטה: הרשויות יהיו חייבות להגדיל את היצע יחידות הדיור באזור.

על כל דירה שמוצעת למכירה היום ברחובות, יש יותר מ-150 מתעניינים. הנתון המדהים הזה פורסם במחקר של אתר יד2 שנערך לאחרונה, ומגלה שרחובות היא במקום השני בארץ מבחינת רמת ההתעניינות בדירות. הביקושים למגורים בעיר בעלייה, כמו גם קצב גידול האוכלוסייה בה, ואין פלא – מדובר באחת הערים האטרקטיביות ביותר. נדמה שכולם רוצים לעבור אל העיר הזו: אם ב-1995 גרו בה כ-85 אלף תושבים, המספר כבר קפץ ל-103 אלף ב-2005, ב-2010 כבר הגיע לכמעט 114 אלף איש ובסוף 2012 – לא פחות מכ-121 אלף תושבים.

זו גדילה דרמטית ביותר, אבל יש לה הסבר פשוט: זו עיר שנתפסת כמקום טוב לחיות בו. רחובות הוקמה כמושבה ב- 1890, ולאחר שהוקמה בה תחנת רכבת, התפתח בה מאוד גידול ההדרים בפרדסים רחבי ידיים. היום, גידול ההדרים אינו עוד ענף חקלאי מרכזי בעיר, ונותרו השטחים עצומים שאין להם שימוש של ממש, ושגורמים מסויימים מבקשים לפעול למען הפשרתם לבנייה. גם ללא ענף ההדר, העיר מציעה הרבה מאוד מקומות עבודה. אם זה בפארק המדע בצפון העיר, בפארק תעשיות היי-טק נוסף ההולך ומתפתח במערבה, ואם זה במפעלי תעשייה בעיר, כמו מחלבת תנובה או מפעלי יפאורה-תבורי.

זו עיר בעלת היסטוריה עשירה של חקלאות ומדע, וככזו, היא שמה בראש סדר העדיפויות שלה את החינוך. היא מושכת אליה אקדמאים רבים, העובדים במכון ויצמן למדע, אחד המוסדות המכובדים בעולם כולו, וכן בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית. זו אוכלוסייה שלא מתפשרת על רמת החינוך לילדיה, והעדות לכך היא שיותר מ65% מהתלמידים זכאים לתעודת בגרות.

לי מרשל קרקעות ברחובות

לי מרשל קרקעות ברחובות

קיומם של המוסדות האקדמיים האלה ופארקי תעשיות ההיי-טק מושך אל העיר אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי גבוה, והשכר הממוצע בעיר גבוה משמעותית מהממוצע הארצי. העיר עצמה מתנהלת כעיר שקטה ומתורבתת, בעלת מגוון אתרי תרבות ולימוד. יחד עם זאת, היא קרובה מאוד לעיר הגדולה תל אביב, מרושתת בעורקי תחבורה יעילים צפונה ודרומה, ומחוברת למערכת הכבישים של גוש גן, דבר המקל מאוד על התנועה אל הערים הגדולות שמסביב ומהן.

כך נהנית אוכלוסיית העיר מחיים של עיר קטנה ואינטימית, יחד עם כל היתרונות של עיר גדולה, תרבותית ותוססת. הביקושים הגדולים מחייבים הערכות של הרשויות, שמצדן מבינות את המצב ופועלות לשיפורו. המדינה מבקשת להציף את אזור המרכז ביחידות דיור ורחובות עשויה להיות אתר מרכזי למימוש תוכנית זו. ברחובות כבר פועלים להגדלת היצע יחידות הדיור בשיטות שונות, והמשמעות היא שנכסים נדל"ניים באזור עשויים להיות בעלי תשואה מרשימה תוך זמן לא ארוך.

לאור כל זאת, סימנה לעצמה חברת לי מרשל את רחובות כיעד אסטרטגי. כפועל יוצא מכך, איגדה החברה קרקעות בשטח של 225 דונם, ויצרה הסכם שיתוף רחב, המקנה לקרקע הנרכשת יתרון בעת ההפשרה ומקל על הסכמה רחבה בתוכניות עתידיות מטעם הרשות העירונית או הוועדה המחוזית. הקרקעות מחוברות למערכת הכבישים של גוש דן, באזור הנמצא במתחם עירוני לבנייה רוויה, המקנה לה זכויות גבוהות לבניית מספר רק של יחידות דיור.

הקרקע הנרכשת רשומה בבעלות אישית ופרטית של כל רוכש ורוכש, כאשר החברה עצמה הינה שותפה מלאה בעצמה. לעירית רחובות תכניות מרחיקות לכת לקידום העיר וגם הממשלה פרסמה את כוונתה לקדם האזור. מצד הביקוש, נהנות קרקעות באזור מביקוש רב מצד קבלנים ויזמים רבים המאמינים בפוטנציאל המימוש הגבוה. ניסיון העבר מראה כי מי שראה רחוק ורכש קרקע חקלאית באזור זה, הרוויח משמעותית לאורך זמן. אלו שכבר רכשו קרקע במתחם כבר הכפילו את כספם.

לפרטים נוספים על הקרקע ברחובות יש ללחץ כאן.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: