Booking.com
מגזין ISRAELI-ART-MARKET

איך מוכרים אמנות ישראלית ברשת?

ביום חמישי, ה – 11.9.2014 , יתקיים אירוע אמנות ענק בנמל יפו . האירוע נהגה במלאת 10 שנים לייסוד הרשת החברתית הגדולה בעולם,

התערוכה מציגה סיפור דיוקן מזוויות הסתכלות שונות של האמנים היוצרים. צורך להציג חזות של העצמי הפנימי והחיצוני. הרבה מאוד מידע נחשף לצופה מהתבוננות בדיוקן ברשת החברתית, תרבות חיים שלמה, המביאה את ההיסטוריה האישית, המקומית או העולמית.

תערוכה ייחודית זו, המוצבת למשך חודש ימים מציגים אמנים מקשת האמנות בישראל היוצרים דיוקנאות בציור, צילום טלאים ובפיסול. האמנים מתארים את חייהם וחיי אחרים באמצעות תווי הפנים. ה- FACEBOOK הוא מהות חיינו בימים אלה, הפנים מדברות אלינו, באמצעות הפנים אנו מביעים שמחה, תוגה, עלבון וכעס. בפנים האנושיות טמון קסם הבריאה. הדגש הוא על דיוקנאות המבטאים מגוון שאלות של דת, גזע ומגדר ומאפשרים לצופה לפתוח בדו־שיח, לצאת למסע של גילוי האחר בתוך העצמי.

אחד מנותני החסות לתערוכה היא דפנה נבארו מייסדת האתרים –   www.israeliartmarket.com   www.sellmyart.co.il

אתר המומחה יצא לפגוש אותה לראיון "ארטיסטי" במיוחד…

מאת: חני שניידר

דפנה מהו הרקע שלך בענף האמנות וכיצד נולד הרעיון להקים את האתרים הכל כך מצליחים הללו?

הרקע שלי הוא באמנות ובעיצוב על רב גווניו. מילדות נמשכתי לאמנות ולעיצוב, למדתי בתיכון לאמנות פלסטית, עבדתי בזמנו במוזיאון תל אביב בשלוחת הגרפוטק, בצבא שירתתי כצלמת ולאחר מכן כגרפיקאית, לאחר הצבא עבדתי במשרדי פרסום, חברות מולטימדיה, המשכתי ללימודי עיצוב פנים בטכניון ובמקביל התחלתי להרצות במכללות הגבוהות בארץ לאמנות ולעיצוב, ניהלתי את תחום הגרפיקה והמולטימדיה בחברת גון ברייס, בתחום המקצועי והשיווק הרוחבי, למדתי שמאות של אמנות-הסמכה מטעם חברות הביטוח, המשיכה לעולם האמנות תמיד היתה קיימת ואהבה לאמנות ולעיצוב רק גדלה במשך השנים. באמנות אני מתמחה בעיקר בשיווק אמנות ישראלית עכשווית, כאשר בחודשים הקרובים אנו נכנסים לשיתופי פעולה עם גלריות שונות בעולם, עבור יצירת תערוכות משותפות וארועי מכירה. בעיצוב הידע הוא בתחומים רבים ושונים :עיצוב פנים, עיצוב גרפי וכל תוכנות Adobe לעיצוב ולמולטימדיה. הרצתי במשך החמש עשרה שנה האחרונות בתחומים אלו ובנושאים טכניים.

כל תהליך הקמת האתרים החל לפני כשנתיים, ראיתי את הצורך שקיים לאמנים להציג את העבודות למכירה כשלא תמיד ישנה אפשרות לממן בצורה קבועה את ההשתתפות בתערוכות, החלטתי ליצור ריכוז גדול ואיכותי של אמנות עכשווית למכירה כאשר פעולת השיווק היא אינטנסיבית ופונה בעיקר למעצבי פנים, משרדי אדריכלות ולחו"ל.
מהו ייחודם של האתרים לעומת אתרים מגוונים הנמצאים היום ברשת?

קיימת ייחודיות רבה לאתרים שלי, האמנות איכותית, בכל חודש המלאי מתחדש ומוצגת אמנות חדשה . בכל חודש מוצגת תערוכה קבוצתית בנושא חדש ותערוכת יחיד לאמן הנבחר, כך שהתחלופה הגבוהה וההתחדשות באתרים מביאה עניין, התפתחות וכמובן למכירת אמנות. התערוכות מוצגות באתר ובדף הפייסבוק Sell My Art לשיווק אמנות ישראלית איכותית בארץ, הפונה בעיקר למעצבי הפנים ומשרדי האדריכלות, אך כמובן גם למגזר הפרטי. בכל שבוע יוצא ניוזלטר המעדכן את שוחרי האמנות ואת הקונים באמנות החדשה המוצגת. אנו דואגים לפרסום ממוקד ברשתות החברתיות והחשיפה עצומה. התערוכות מוצגות גם באתר ובדף הפייסבוק Israeli Art Market הפונה לשיווק לחו"ל, אנו מתמקדים בעיקר בקהילות יהודיות בארה"ב ובאנגליה אך מפרסמים ומוציאים ניוזלטר לקונים ושוחרי אמנות מכל העולם.

בנוסף, אנו מוציאים מגזין לאמנות ישראלית Israeli Art Market's MAGAZINE המגזין הינו מגזין דיגיטלי באנגלית, משווק לחו"ל ובעל עשרות אלפי קוראים בכל חודש. ניתן לקניה ולמנויים באתרים הידועים בעולם למגזינים דיגיטליים: amazon.com, magzter.com, joomag.com, issuu.com כל העבודות במגזין מוצגות למכירה דרכנו והמגוון המוצג הינו רחב, אמנות עכשווית, יודאיקה, אמנות נאיבית , צילום וכו'.

זהו המגזין היחיד בארץ לאמנות ישראלית המופץ לחו"ל אשר מכיל כתבות, סקירת תערוכות ומיועד לשיווק האמנות ולחשיפת הגלריות, האמנים ולהצגת תחום האמנות בישראל.

 

דפנה נבארו

דפנה נבארו

את מי באים אתרים אלו לשרת וכיצד זה פועל?

האתרים משרתים את כל הצדדים במערכה. הם משרתים את האמנים, מפני שעלות ההצגה באתרים היא בסיסית ביותר, אנו מעדיפים להתבסס על העמלה מהמכירה ולא על התשלום החודשי. אמנם לא כל האמנים מתקבלים להצגה באתרים, לעיתים בחירת וקבלת האמן אינה קשורה לאיכות האמנות ולסגנון אלא לדרישת השוק באותה תקופה ולמבחר שכבר קיים ומוצג על ידינו. אנו מקבלים המוני פניות מאמנים בכל התחומים, הגשת המועמדות לתערוכה החודשית או להצגה באתר כאמן קבע היא דרך המייל או דרך האתר עצמו.   האתרים משרתים את שוחרי האמנות בארץ ובחו"ל, את משרדי האדריכלות ואת הקונים הפרטיים, הנחשפים בצורה קבועה להתפתחויות השונות בתחום האמנות בארץ וכמובן גם אותנו, אחרת לא היינו מצליחים להתקיים, להמשיך ולגדול.

ספרי כיצד את משתלבת במיזם האמנות הענק "בוקפייס" וכיצד ייהנו האמנים המשתתפים מיוזמתך? אני שמחה מאוד לתת חסות למיזם הנפלא והמקיף "בוקפייס", נושא התערוכה מסקרן ומפתיע. מספר כה גבוה של אמנים מכל התחומים מציגים את תמונת הפרופיל שלהם באמנות. אנו נציג את עבודות האמנות למכירה במגזין האמנות Israeli Art Market , המגזין ייצא ויופץ לחו"ל ובארץ ב 20.9 לקראת ראש השנה ,במהדורה מורחבת של 250 עמודים, נציג סיקור מלא של התערוכה, נשווק את האמנות דרכנו גם בניוזלטר הקבוע של האתרים לארץ ולחו"ל והחשיפה תהיה רבה.

הסבירי את הרציונאל בתערוכות החודש שאת מפרסמת באתרים?

תערוכות החודש המפורסמות באתרים, במגזין ובניוזלטר הינם חלק חשוב בשיווק האמנות. התחלופה רבה, הנושאי השונים מאפשרים לאמנים רבים להציג את האמנות ולקהל רחב בארץ ובעולם להיחשף ולקנות. אני רואה צורך בדינמיות ובשינויים עבור יצירת חשיפה והתפתחות.

מהו הערך המוסף לו זוכים האמנים?

לאמנים אין צורך לפעול בנושא שיווק האמנות , אנו עושים את כל הפרסום, השיווק והחשיפה בצורה מקצועית וממוקדת. האמנים יכולים להתרכז ביצירה ולסמוך על הצוות שלנו שיפעל למכירת האמנות.

מה הלאה בתוכניותך לעתיד?

כחלק מההתפתחות, החלטנו להוציא לאור מגזין לצילום אמנותי, המיועד לשיווק עבודות הצילום בנוסף למגזין האמנות המופץ מדי חודש. המגזין הראשון ייצא לאור בתחילת חודש אוקטובר. בנוסף, אנו מתחילים בפעילות עם גלריות בחו"ל עבור אירועי מכירה. מוקדם מדי לתת על כך פרטים אך ייצא פרסום בקרוב. הדרך עוד ארוכה, תמיד יש מקום לעשייה ולהתחדשות. לקראת השנה החדשה זו בהחלט הזדמנות נפלאה לומר תודה לכל האמנים שעבדו ועובדים איתנו, לבעלי הגלריות, למשרדי היחצנות, לאוצרים, לקונים ולכל מי שהיה שותף בהתפתחות של השנה האחרונה. אז תודה מקרב לב והמון איחולים נפלאים לשנה החדשה.

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: