Booking.com
הדמיית חדר מתבגר

איך מתכננים נכון חדר מתבגרים?

אתר המומחה יצא לפגוש את קארין מור, מעצבת פנים ובעלת ׳הגלריה לריהוט ולעיצוב פנים׳ בפרויקט Blue בצפון תל אביב לאסוף טיפים איך מתכננים נכון חדר מתבגרים.

1. סידור החדר בצורת "ר" – מאפשר כניסה מזמינה של החלל בחדר ויצירת חלל פתוח ונוח למעבר.

 1. המיטה – רצוי למקם את המיטה לא על קיר הדלת אלא בקיר הארוך ביותר של החדר, כך שיהיה ניתן למקם ריהוט נוסף בחדר ועדיין לאפשר אינטימיות ופרטיות.
 1. שולחן כתיבה – ישנן כמה אופציות למיקום השולחן, במקרה של מיקום השולחן מתחת לחלון אמנם יהיה אור רב ונוף, אך אין אפשרות לתליית מדפים מעל השולחן ולכן ישנה אופציה נוספת למיקום השולחן – על הקיר שממול החלון.
 1. ארונות – רצוי תמיד למקם את הארון בקיר הצר והקצר ביותר של החדר (קיר הדלת) מיקום זה יוצר פתיחת חלל בחדר ומרבע אותו. ניתן גם להוסיף יחידת מדפים לצד הארון הפונה לכניסה, כך אנו מרככים את הכניסה לחדר ויוצרים מקורות אחסון נוספים.
 1. תכנון עתידי מראש – כדאי לתכנן מראש: האם שני הילדים יישארו יחד לאורך זמן רב, באיזה גילאים הילדים, ואילו פריטים נוספים צריך בחדר ומה יקרה כאשר הילדים ירצו לישון בחדרים נפרדים. לכן מומלץ לתכנן מיטות אשר יוכלו בעתיד להתפצל לחדרים שונים. במיטת קומתיים אמנם אנו חוסכים מקום אשר מאפשר לנו להוסיף גם שולחן לשניים וגם ארון, אך לא ניתן בהמשך לפצלה לשני חדרים.
  קארין מור. קרדיט - אליאור רווה

  קארין מור. קרדיט – אליאור רווה

6. כוורות – אפשר למקם כוורת בהמשך או לצד  ‫יחידות אחסון הנפתחות מלמעלה (קלפה). ניתן למקם בראש מיטה, בין מיטה לשולחן או למיטה נוספת.

 1. פתרונות אחסון – קוביות מודולריות – נותנות פתרון נייד ומשתנה.
מדפים – לא תופסים מקום משום שהם נתלים מעל שולחן או מעל כוורת. מיטה מוגבהת – מאפשרת לנו מקום מתחת למיטה לריבוי מגירות ומדפים פתוחים.
 1. צבעוניות – אפשר לעצב את החדר צבעוני מאוד, אך חשוב שגוון הרקע יהיה רגוע ונגיעות הצבע יהיו בפריטים אשר אותם נוכל לשנות עם הזמן.
‫צבעוניות ברהיט יכולה להיות בקרש תמיכה שהשימוש שלו מוגבל בזמן, במעצורי ספרים שניתן לשלוף אותם ולצבוע בצבע אחר בעתיד, ואפשר גם בחזיתות של מגירות אותן קל להוציא, לצבוע מחדש ולהחזיר בקלות.את נגיעות הצבע ניתן להוסיף גם בפריטים המשלימים, אותם תמיד קל לשנות ולהחליף. חשוב להחליט על צבעוניות מסוימת או סגנון אשר יחזור על עצמו בפריטים השונים.
‫נקפיד לבחור אותם בהתאמה אחד לשני על מנת ליצור אחידות בחדר.
 1. צביעת החדר – אפשר לבחור קיר דומיננטי ובולט בחדר ולהפוך אותו למיוחד, ע"י צביעה, או ע"י טפט, מומלץ לבחור את הקיר מול הכניסה לחדר או מאחורי מיטה. לא מומלץ לצבוע את כל הקירות בצבע דומיננטי דבר היוצר תחושה שהחדר קטן יותר ואף חנוק.
 1. תמונות ומדבקות טפטים – את התמונות נבחר כמובן בהתאם לגיל הילד והנושאים המועדפים עליו, וכדאי שהצבעוניות שלהן תתאים לצבעים בחדר.
‫מדבקות הטפט הן כמו תמונות, ויתרונן בכך שהן משתלבות עם הקיר והופכות לחלק אינטגרלי. אפשר להתאים את צבע מדבקת הטפט לפי הצבע הרצוי, ואפשר גם להדביק מדבקה לבנה על קיר צבעוני, כך שהקיר כולו יראה כמו קיר עם טפט.
 1. שטיחים – שטיחים "שעירים"-  מאוד נעימים ומותאמים לאזורי שינה.

‫שטיחים במרקם "קצוץ" –  יכולים להוות יתרון בחדר בו יש תינוק הלומד לזחול, או בחדרי משחקים בהם יושבים הרבה על הרצפה. כדי שגודל השטיח ישרת את הילדים לאורך זמן, מומלץ לקחת בחשבון צרכים משתנים עם גדילת הילד, כמו מיטת תינוק אשר תוחלף למיטה גדולה הותצמצם לנו את שטח הרצפה הפנוי.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: