Booking.com
טיפול בבעיות גב וברכיים,מקור - אתר אפוסטרפי.png

אפוסתרפיה לחיים ללא כאבי ברכיים וגב

אפוסתרפיה היא טיפול רפואי לא ניתוחי ולא תרופתי, המוכח מחקרית כמפחית כאב ומשפר תפקוד בבעיות ברכיים וגב. אפוסתרפיה מתבססת על הליכה עם מערכת הליכה ייחודית המותאמת אישית למטופל. הטיפול נוח וקל לביצוע ומתבסס על הליכה כחלק משגרת היום בבית או במשרד, למשך פרק זמן קצר ביום. בעזרת התרגול היומיומי אפוסתרפיה מאפשרת לך לחזור לשגרת חיים ללא כאב.

מהי אפוסתרפיה?

אפוסתרפיה היא גישה טיפולית מוכחת מחקרית המפחיתה כאב ומשפרת תפקוד עבור חולים הסובלים משחיקת סחוסים (אוסטיאואריתריטיס) של הברך ומכאבי גב. הטיפול הייחודי, שפותח על ידי רופאים ישראלים אינו תרופתי ואינו פולשני ומבוסס על הקנייה והטמעה של תבניות תנועה נכונות. הטמעת תבניות התנועה מתאפשרת באמצעות הסטת עומסים ו"חינוך" מחודש של השרירים סביב המפרק , כך שמתקבלת עבודת שרירים מתואמת ונכונה, ללא כאב. אפוסתרפיה כוללת אבחון מקיף ובו אבחון הליכה ממוחשב ובדיקה קלינית על ידי אפוסתרפיסט – פיזיותרפיסט מומחה אפוסתרפיה, מערכת אפוס מותאמת אישית ותוכנית טיפול ומעקב ארוכת טווח.

אפוסתרפיה משתלבת לחלוטין בשגרה היום יומית ובאמצעותה חווים המטופלים הקלה מתמדת בכאב וחזרה לשיגרה.

איך מתבצע הטיפול באפוסתרפיה?

הטיפול מתחיל בבדיקת יעוץ והתאמה הכוללת אבחון הליכה ממוחשב, בדיקה קלינית על ידי אפוסתרפיסט-פיזיותרפיסט מומחה אפוסתרפיה, וביצוע אומדני כאב, תפקוד ואיכות חיים. מטרת הבדיקה הראשונית היא ללמוד באופן יסודי את תבנית ההליכה הייחודית של כל מטופל, ואת הקשר שלה לכאב עליו הוא מדווח.

בהתבסס על ממצאי הבדיקות, מותאמת למטופל מערכת אפוס אישית ותוכנית טיפול לביצוע יומיומי.

השלב השני הוא ביצוע עצמאי יומיומי של תוכנית הטיפול על ידי המטופל, במשך כשעה ביום, תוך כדי פעילות שגרתית.

כעבור מספר שבועות מוזמן המטופל להגיע לבדיקת המעקב הראשונה. הבדיקה כוללת ביצוע חוזר של אבחון הליכה ממוחשב, בדיקה קלינית ואומדני כאב ותפקוד. בהתאם לתוצאות הבדיקות, מחליט האפוסתרפיסט – פזיותרפיסט מומחה אפוסתרפיה כיצד לקדם את הטיפול בהתאם לצרכיו של המטופל, לדוגמא – כוונון מחדש של מערכת אפוס, עדכון תוכנית טיפול, קביעת יעדי טיפול מעודכנים ועוד.

תוך כמה זמן מורגש שיפור?

השיפור במצבו של המטופל תלוי בגורמים שונים ומשתנה מאדם לאדם. לדוגמה – סוג הכאב, משך הזמן שהאדם סובל ממנו, מקור הכאב ועוד. עם זאת, הניסיון באפוסתרפיה וכן הנתונים המחקריים מראים כי הפחתת הכאב מתרחשת זמן קצר אחרי תחילת הטיפול.
חלק גדול ממטופלי אפוסתרפיה חשים הקלה בכאב כבר בבדיקת הייעוץ וההתאמה, בזמן ההתנסות הראשונה עם מערכת אפוס המותאמת להם אישית.

לאחר מספר שבועות של אפוסתרפיה, מדווחים רוב המטופלים על הקלה משמעותית בכאב, ועל שיפור בתפקוד ובאיכות החיים. אחרי תקופת זמן של כחודשיים-שלושה, 85% מהמטופלים חשים הקלה משמעותית בכאב גם בזמן שבו הם אינם משתמשים במערכת אפוס, והודות לכך איכות חייהם משתפרת.

האם אפוסתרפיה בטוחה?

כן, אפוסתרפיה היא טיפול בטוח. הניסיון הקליני והמחקרי מראים כי תופעות הלוואי הן מינימליות, הפיכות ואינן שכיחות ועשויות לבוא לידי ביטוי בעייפות קלה ובהתכווצויות שרירים. במקרים הנדירים בהם מרגיש המטופל תופעות לוואי הן חולפות במהירות עם התקדמות הטיפול. אפוסתרפיה אינה פולשנית ואינה תרופתית.

האם אפוסתרפיה מוכחת מחקרית?

בהחלט. מחקרים שונים שהתפרסמו לאחרונה בעיתונות הרפואית הוכיחו במפורש כי אפוסתרפיה מפחיתה כאב, משפרת תפקוד, מעלה איכות חיים ומשפרת מדדי הליכה אצל חולי אוסטיאואריתריטיס – שחיקת סחוסים. כמו כן הוכחה הפחתה משמעותית בעוצמת כאבי הגב אצל אנשים הסובלים מכאבי גב תחתון כרוניים לא ספציפיים. סקר חיצוני שבוצע על ידי מכון ברנדמן בקרב מטופלי אפוסתרפיה המטופלים בממוצע כשנה, מצא כי 86% מהם אינם נוטלים משככי כאבים ו 83% מהם סברו כי הטיפול ענה על ציפיותיהם.  ניתן לעיין במחקרים נוספים תחת הקטגוריה: "מחקרים רפואיים" ב"מידע לקהל המקצועי" שבאתר.

מי מנהל את הטיפול באפוסתרפיה?

אפוסתרפיסטים – פיזיותרפיסטים מומחים לאפוסתרפיה מנהלים את הטיפול באפוסתרפיה.

הכשרתו של פיזיותרפיסט מוסמך להיות לאפוסתרפיסט-מומחה אפוסתרפיה,  אורכת מספר חודשים וכוללת לימודים עיוניים, התנסות קלינית והנחייה ממושכת של אפוסתרפיסטים בכירים.

האם יש צורך בהפניה עבור אפוסתרפיה?

ברוב המקרים אין צורך בהפניה לאפוסתרפיה . לבדיקת ייעוץ והתאמה חינם יכול להגיע כל אדם המעונין לבדוק  אם אפוסתרפיה מתאימה לו.

חברי קופת החולים כללית יכולים להגיע לייעוץ ולטיפול ללא צורך בהפניית רופא.

מבוטחי קופת חולים מכבי, מאוחדת ולאומית זקוקים להפניה מרופא  על מנת לקבל את השתתפות הביטוח המשלים של הקופה במימון הטיפול.

הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים מכירים בחשיבות הטיפול, ומשתתפים במימונו.

היכן קיימים מרכזי אפוסתרפיה?

לחברה שנים עשר מרכזי טיפול ברחבי העולם. מרכזי הטיפול בישראל ממוקמים בהרצליה, ירושלים,באר שבע,חיפה וכן מרכז נוסף בשיתוף ובהפעלת ביה"ח רעות. לחברה מרכזים נוספים בעולם הפועלים בבריטניה, סניגפור וארה"ב (סה"כ שמונה מחוץ לישראל).

להנחה מיוחדת של 8% לגולשי המומחה יש ללחוץ פה

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: