Booking.com
כוכבה סרנגה, קרדיט יחצ

ארוס ותשוקה -תערוכה למבוגרים בלבד

גלריית האורגים הממוקמת ברחוב האורגים 21 בחולון עיר המוזיאונים ,החלה כיוזמה פרטית של אמנית זכוכית בשם יפה שוחטים-עמרני. הגלריה קיימת כמחצית השנה ושמה לה על נס לערוך תערוכות אמנות קונספטואליות מידי חודש כאשר המטרה למשוך אספנים מכל הארץ , לעורר סקרנות אמנותית ולמשוך את הקהל הישראלי לחולון שלאו דווקא ממוצבת כמרכז גלריסטי אך תופסת יותר ויותר את מקומה כעיר המוזיאונים של ישראל. עד כה הפליאה והפתיעה גלריית "האורגים 21" בתערוכות איכותיות , ססגוניות וחשובות שמשכו קהל רב, כל זאת באוצרותה של יפה שהיא גם בעלת הגלריה.אף מכירות נעשו במקום והאספנים אט אט אינם יכולים להישאר אדישים לקונספט המתפתח. התערוכות שאירחה ויזמה הגלריה: "חפש את הFemme" "אינטואיציה אהובתי" ו-MASK. במוצ"ש תיפתח התערוכה מעוררת המחלוקת ביותר "ארוס ותשוקה" המאגדת את כל "אמני התשוקה" בישראל ולראשונה תיתן קורת גג לכולם. מקצתן של היצירות מוצגות לראשונה בישראל הן בשל הנושאים הקונטרוורסאליים בהן הן עוסקות. מדור המומחה יצא לפגוש את יפה , אוצרת התערוכה, המנסה לענות על מקצת השאלות כפי שבאות לידי ביטוי בתערוכה.

מאת קובי ברדה

מהו מקומה של הפורנוגרפיה באומנות הישראלית?

מקומה של הפורנוגרפיה באומנות בארץ כמעט ולא באה לידי ביטוי. אין תערוכות בנושא במוזיאונים הממוסדים למעט בחללים בגלריות פרטיות. המקום היחיד בו הפורנוגרפיה באה לידי ביטוי בפייסבוק ע"י מספר אומנים אמיץ המעז לפרסם ערום וארוטיקה במלוא מובן המילה.

,יפה שוחטים -עמרני, קרדיט יח"צ

יפה שוחטים -עמרני, קרדיט יח"צ

 

מהו ההבדל בין עירום (nude) ובין ערטול (naked), האם אבחנות אלה עודן קיימות?

ההבדל בין ערום לערטול באברי הגוף הוא בהצגת הדברים. הקו הוא מאוד דק ועדין. הבחנות קיימות רואים זאת בצילומי אופנה וכשמדובר בהלבשה תחתונה או בגדי ים. לפעמים יש מקומות בהם מציגים ערום באומנות הפלסטית וכאלה שמעיזים בסרטים וטלוויזיה.

בשמת ניראון ,קרדיט יחצ

מדוע החלטת להציג תערוכה דווקא בנושא זה?

החלטתי להציג תערוכה בנושא ארוס תשוקה מהמקום של האומנים שאינם מצליחים להציג עבודות שלהם במוזיאונים בגלריות, ואין כמעט אוצרים המוכנים להסתכן ולאצור תערוכה שעוסקת בערום ובתשוקה הבאה לידי ביטוי באומנות הפלסטית.  בארץ מעדיפים שלא להתעמת בנושא הזה ובשאלות של מה מותר ומה אסור בהקשרים חברתיים ומגדריים.

ליקה רמתי, קרדיט יחצ

ליקה רמתי, קרדיט יחצ

איך תרצי שהמבקרים בתערוכה, שאני משער כי יהיו רבים, ייתרשמו ממנה? עם איזו הרגשה ייצא הצופה?

אני מקווה שאצליח להעביר מסר למבקרים וליוצרים שעוסקים ואוהבים אומנות להמשיך ליצור ולעבוד בלי להתחשב במוסכמות או בהגדרות חברתיות.  לעסוק בערום זה נכון ויפה מותר להעביר רגשות מיניים באומנות גם כשהיא מוחצנת וארוטית. מקווה שהצלחתי לרגש ולהלהיב את האורחים לעשות אהבה ולא מלחמה בחיים ובזוגיות.

 

האמנים המשתתפים:

אהרון הולצברג, אילנה טמאן, איציק אדיר,אסנת גפן,בשמת ניראון,ג'ימי גראס,דפנה וקסלר,הלנה גת,ואדים רובינצ'יק,ויקטוריה זלטקין,חיים לוי,חמדה אבישר,יולנדה אנטל,יעל שביט,יעקב פורת,כוכבה סרנגה,ליקה רמתי,סמרל,עליזה בורשק,עוזי זק,ציפי בירן,קרולינה גולדנברג,ריבה זוהר,שלמה דלל,שרה אהרונוביץ- קרפנוס

שעות פתיחה: ג'-ה' 16:30-19:30שבת 11:00-13:30 | או בתיאום מראש: 050-5925521

נעילה:7/6/2014

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: