Booking.com

"בוחר לעוף" של הפסל יפים שיסטיק

בימים אלו מתקיימת תערוכת "בוחר לעוף" של הפסל – אמן יפים שיסטיק. התערוכה  המיוחדת והחשובה  מוצגת בגלריה "מגדל" ברחוב דניאל פריש התל אביבי המהווה סביבה תרבותית בלב ליבה הפועם של תל אביב.

נפגשנו עם יפים , תושב כרמיאל, לקפה אמנותי במיוחד:

פסליו המרשימים של שיסטיק מעגנים בתוכם את מסורת הפיסול הריאליסטי, לצד אקספרסיוניזם מודרניסטי. פסליו רוויים בעצמה ורגישות ומלאי תנועה והבעה. בכישרון רב, ובקשת רחבה של טכניקות, מפיח יפים רוח חיים בחומר הדומם; הוא בונה ארסנל של ציפורים, שלכל אחת מהן סיפור משלה.

*האם יש לך רקע באמנות ומתי החלה הרפתקת הפיסול שלך?

בגיל  ארבע כבר פיסלתי  בפלסטלינה ויצרתי דמויות של חיות . פעם פיסלתי צב  והוא היה כל כך אמיתי שילדים סביבי חשבו שהוא חי.

מה נותן לך השראה ליצירתך?

נותן לי השראה כל דבר שמעניין אותי מבחינה רגשית וצורנית

*ביצירותיך אתה מפסל בסגנון הפיגורטיבי  עם האינטרפרטציה האישית  שלך.. מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

 כן ,יש ביצירתי אמירה.אני אמן עכשווי האמנות משמש אצלי אמירה בצורות שונות .ביצירתי לפעמים אני בוחר  אוביקט בנאלי והופך אותו  למשמעות לגמרי אחרת  לדוגמא: שחמט נגד המלחמה מייצג שיצרתי בשנת 1985, כשהשתייכתי  האיגוד  העובדים, שם אני נמצא מ 'בשם "שחמט נגד מלחמה". זהו מייצג  שגודלו 50 מ' רבוע יצירות אמנות. שבו, הקהל משתתף ביצירה שלי, הוא חלק ממנה.,הקהל הוזמן לדרוך  על לוח שחמט , ומשאיר את עקבותייו. היצירה נוצרה בעזרת  לוח שחמט  על רצפת ניילון (50 מ"ר) שנעלמת בניקודה אחד  בו מתחיל להופיע דמות אלוהית מלאת  רחמים  ובידיים מחזיקה  פיון פצעה בראש. צללית, שחורים, לבן, שחמט, תאים, לבן, רקע.בפינה השמאלית של שני הצבאות (קרמיקה על 50 ס"מ)בפינה השמאלית יש חתיכות שבורות של פיונים. היצירה מראה:1. היכון למלחמה 2.  תוצאתה של מילחמה ומעל לכל תקווה שלא תהיינה יותר מלחמות.

“Love dance ”

דוגמה 2

תיק "זיהום" תיק המייצג כמה מן הדאגות שלי על הפלנטה שלנו זיהום.אוויר, מים וקרקע

יצרתי פסל ברונזה בשם "זיהום" ואחרי שנוצרו שלושה ציורים דיגיטליים.

פסל ברונזה גודל 15  33 ס"מ

*בעבודתך, ניתן להבחין בנקל למשיכה שלך לעולם הטבע לציפורים ולריקוד. מתי זה התחיל? ומהו סוד הקשר לנושאים אלו?

"הציפורים, מאז ימי קדם, מוצגים כסמלים מובהקים של נפש האדם, נאמנות,אהבה, והקשר בין נשים לגברים. השיר שלהם משקף שיר אהבה בלבבות אוהבים. המעוף  שלהם משקף את השאיפה האנושית להיות חופשיים נאמנותם משקפת את השאיפה האנושית לאהבה אינסופית ". הן בפיסול והן בציור הפסלים עשויים מברונזה, ציורים – בצבעי שמן על בד.יצירת פסלי הברונזה שלי  בנושא הבאלט  לחשוף את החן, התנועה,האלגנטיות והתשוקה של הבלט המודרני.

* בימים אלו אתה מציג תערוכת יחיד בחלל ייחודי גלריה "מגדל" האורבאני התל אביבי. הסבר את

הבחירה ומה היא עושה לאמנותך?

 בחרתי להציג את תערוכתי בתל-אביב אשר מהווה את המרכז המסחרי והעיסקי של ישראל.ואני מעוניין שאספני  אמנות בארץ יכירו  את יצירותי כי בגדול , בסופו של יום, אני שואף  להתפרנס מיצירותי .

*עבודותייך מצויות אצל אספנים בארץ ואף בחו"ל, היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים?

 עבודות שלי הוצגו בארץ ובחו,ל וזוהי דרכי האמנותית שאני מאמין בה. "ציפור בודדה" נתרמה  למוזון אמנות אכשווית  "ניאפוליס"  בעיר לאס-ווגאס  בארצות הברית והצגתי פעמים רבות בתערוכות בינלאומיות. כמובן שארצה להמשיך בדרכי זו.

-"בוחר לעוף"

יפים שיסטיק- תערוכת יחיד

גלריה מגדל רח' דניאל פריש 3 תל אביב

אוצר התערוכה : משה סעידי

שעות ביקור בתערוכה : כל היום

נעילה: 3.5.2019

האמן בפייסבוק:

סירטון על פסלי והציפורים:

 

 

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: