Booking.com
סוס בשדה חיטה שמן על בד אוסף פרטי 80-1

"בית בכפר" – להוציא חיים ממשיים מהעולם הווירטואלי

חיבור לתקופה האימפרסיוניסטית, אהבה לטבע. עצים, פרחים, בתים ואנשים, תוך ציור בשמן בלבד, אלו הן עיקר היצירות המוצגות בתערוכה חדשה של ד"ר רמיט לרמן, המוצגת בימים אלו בגלריית תנועת המושבים בתל אביב.

לרמן, רופאה וטרינרית במקצועה, ילידת סאו פאולו, ברזיל, עלתה לארץ בשנת 1976 והקימה את ביתה בישוב תלמי מנשה. את חלומה לצייר הגשימה לפני כ 20 שנה, עת החלה ללמוד אצל הציירת שוש בטלהיים. "מדהים אותי כל פעם מחדש, לגלות כמה זמן אני יכולה להשקיע בעבודה על מטע שקדים, או איש בשדה, בלי למהר. ההתרגשות מהצבעים השונים, שתופסים מקום על הבד הלבן ולאט לאט מרכיבים את היצירה שחלמתי עליה, מוציאה ממני סבלנות, עדינות ואורח רוח. פרץ הרגשות, בא לידי ביטוי בתוצר הסופי כל פעם מחדש".

הנשיקה שמן על בד 50-60

הנשיקה שמן על בד 50-60

רמיט, המציירת כאמור על בד בשמן בלבד, מקדישה שבועות וחודשים לכל ציור תוך תשומת לב מרכזית לשכבות, לפרטים הקטנים ולאמירה. יצירתה מושפעת עמוקות מן התקופה האימפרסיוניסטית , תקופה אותה היא חוקרת ולומדת ואף נוהגת לבקר במחוזותיהם השונים של ציירים  כמו ואן גוך, מונה, מאנט ואחרים, הנותנים השראה ליצירותיה.

בית בטוסקנה שמן על בד אוסף פרטי 50-70

בית בטוסקנה שמן על בד אוסף פרטי 50-70

כיצד החל החיבור שלך לעולם האומנות/ הציור?

מילדות תמיד הייתה לי קנאה ירוקה לחבר שהיה יושב מול משהו או מישהו ומצליח לשים על הנייר בדיוק את מה שהוא רואה. אני אדם הוליסטי (כמובן שזה משהו שאנחנו לא יודעים לזהות בגיל צעיר) ובתור מתבגרת רציתי לתקן את העולם בכל נושא: אם זה מישהו שהתלבש ברשלנות, או ריחות לא נעימים. כל מה שקשור לאסתטיקה. מצד שני היה זה הרצון לצדק. כשהגעתי לארץ הייתי עסוקה בלשרוד את המדינה, הוריי התגרשו אחרי 25 שנות נישואים כשהגיעו לארץ וזה היה שבר גדול מאד. עבורי, ערך המשפחה זה דבר  חזק ביותר. לפני 20 שנה, בביקור מיקרי אצל שכנה במושב מגוריי, ראיתי ציורים של חמותה ואמרתי לה כמה הייתי רוצה גם לצייר וליצור אמנות כזו! היא אמרה לי את המשפט שלא אשכח לעולם: כל אחד יכול, אם הוא באמת רוצה! היא חיברה אותי למורה שלה בשם שוש בטלהיים ואני אצלה עד היום, לא מפספסת פגישה בסטודיו כבר 20 שנה.

שלכת ברלין שמן על בד 60-80

שלכת ברלין שמן על בד 60-80

מה מקור ההשראה שלך ביצירות אותן את מציירת?

ההשראה שלי הם העולם היפה: רומנטיקה, טוב לב, טבע , נופים מדהימים ודברים שנותנים רוגע למזג הסוער שלי.

האם יש לך רצון להעביר מסר כלשהו ביצירות שלך?

המסר שאני באה להביע הוא של עולם טוב, ללא מלחמות, ללא קנאה, ללא רוע ונתינה אינסופית. אני מאמינה שאדם שאוהב את עצמו הוא אדם טוב יותר למשפחתו ולסביבתו. אדם שלומד לאהוב ולקבל את עצמו הוא אדם שלם עם דרך חייו וכך גם יכול לקבל שאנשים שונים חיים בצורה שונה ממנו וזה בסדר גמור. זה מה שהציור והשנים נתנו לי: למידה, בגרות, כבוד לעצמי ולזולת.

עד כמה השילוב של העולם האמיתי בא לידי ביטוי בציורים אותם את מציירת?

העולם האמיתי נמצא באמנות שלי רק ביופיו. כך אני גם מנסה לראות את החיים שלי היום: פרופורציות!

מה היעד הבא אותו תרצי להציג/ להשיג ביצירות שלך?

היעד הבא שלי וכל היעדים שאחריו הם חשיפה של הציורים שלי לאנשים שייהנו לתלות ציור שלי על קיר ביתם בדיוק כפי שאני נהנית לצייר אותם.

אוצר התערוכה: אבנר אברהם.
קונטקסט: שחר נוף אגם

התערוכה מוצגת ב: גלריית תנועת המושבים

רחוב לאונרדו דה וינצי 19 תל אביב

שעות פתיחה 0730-1800

יום ו 07:30 – 11:00

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: