Booking.com
תערוכה מיכל

האבסטרקט חוזר לכבוש את תל אביב!

בימים אלו ולמשך כמה חודשים ,מוצגת במרכז האורבאני של תל אביב, דיזינגוף פינת פרישמן, בלובי בוהק של אחד ממגדלי היוקרה הנבנים תדיר בעיר ללא הפסקה תערוכה מרתקת "בוחרת לעוף" זהו שמה. נפגשנו עם מיכל רוטמן-לאור לשיחה על כוס קפה עם הרבה הומור ושמחת חיים.

בימים אלו  את מציגה תערוכה מרהיבה בלובי מגדל מגורים מפואר בלב האורבאניות של תל אביב ספרי בקצרה מה יוצג שם?

"בוחרת לעוף" שמה של התערוכה, בתערוכה ציורים בפורמט שונים, מציורים בגודל 2.50 מ' x 1.5 ועד גודל של 100x 100 החלל המדהים והמואר בנוי לצבעוניות עזה, חלל שמאפשר להציג ציורים גדולים ויחד עם זאת ישנה תחושה של אוורור ולא של גודש ומחנק, החלל מרהיב, התקרה גבוהה במיוחד, הקירות לבנים והרבה אור חודר דרך חלונות הזכוכית, הציורים תלויים במבואה וניתן לראות אותם מרחוב פרישמן ודיזנגוף, אמנות אורבאנית המוצגת לעוברים ושבים ברחוב.

 

מיכל רפרודוקציה

אמנותך מוגדרת כ"אבסטרקטית" מהו הרקע שלך ומדוע בחרת לצייר בז'אנר זה?

האבסטרקט זוהי אמנות בלתי כבולה, משוחרר מסמלים וממקום, אמנות אוניברסלית, אקספרסיבית, לעיתים יש רמיזות לפיגורטיביות, העיסוק בצבע הוא חוויתי עבורי, יצירה ההולכת ונבנית מכתמים, קווים וצבע היא קסם עבורי, טכנאות ודיוק הם מיומנות נרכשת ויש אמנים המצליחים לצייר את המציאות בדיוק של תצלום, מעריכה זאת אך אופן הביטוי שלי הוא חופשי.

האם יש לך רקע באמנות ואם לא מתי החלה הרפתקת הציור  שלך?

ציירתי מגיל צעיר מאד, אהבתי את חווית היצירה והעיסוק בצבע לאורך כל חיי, היו תקופות שונות בחיי שציירתי אך זה לא היה עיסוק מרכזי, זה היה נילווה ל"מקצוע", האמהות הייעוץ היו מרכז חיי וכעת הילדים התבגרו ובשנים האחרונות ציירתי באופן אינטנסיבי יותר, בשנתיים האחרונות התחלתי לחשוף את הציורים לקהל הרחב, השתתפתי בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם, המשאבים שלי הופנו להתפתחות בתחום וכעת האמנות היא מרכזית בחיי.

הרקע שלי הוא מתחום ההוראה, הייעוץ והטיפול, למדתי אמנות במהלך חיי במסגרות שונות בתואר הראשון, פרוייקט הגמר שלי בחינוך היה "ביטוי בצבע" אצל ילדים בגיל הרך, למדתי אמנות מודרנית ותולדות האומנות קורסים  של האונ' העברית, מציירת בקבוצה בהנחייתה של האמנית ברוריה הסנר, משתלמת בקורסים לומדת בבית לאמנות ישראלית בתל אביב, במסלול לקראת אוצרות, באבני קורס עם האמן ארי לויט.

מסיירת בגלריות, מאזינה להרצאות בבסיס לאמנות ותרבות.

*מה נותן לך השראה ליצירתך?

כל מפגש שלנו עם חוויה משמעותית נצרב בתוכי באיזה שהוא אופן לא ניתן לבודד גורם אחד מדובר במכלול חוויות וגישה לחיים שהם צובעים את העולם הרגשי.

ביצירותיך את משתמשת בדימויים מופשטים והנחות צבע מעניינות ,  ויוצרת למעשה "סיפור" נשי= פמיניסטי משלך .מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

דרך העבודה שלי היא אקספרסיבית אני משתמשת בחומרים שונים על מנת ליצור מרקמים שונים, קצב, עניין ותנועה, אני מתנסה, לומדת ומתבוננת בציירים אחרים, מתפתחת על מנת להעשיר את חווית היצירה ומעשירה את אופן הביטוי, החופש האישי לחוש ולא לחשוש לתת ביטוי לעולם הפנימי הוא לא תלוי מגדר, חשיבה יצירתית תרגום של ראי הנפש לצבע הוא תלוי חופש פנימי והוא כלי ביטוי אחד מיני רבים.

בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בצבעוניות העזה .שימוש בטכניקה מעורבת , הנחת צבעים גסה ועדינה- האם זה נעשה במודע? האם את מכוונת לפלטת צבעים מסוימת? צבעים מועדפים?

הצבעוניות העזה היא העדפה שלי בתקופה זאת, בעבר ציירתי אקוורלים שקופים ואווריריים ועכשיו מסת החומר הצבע הטהור ומשחקי המרקם והצבע הם אלה שמעסיקים אותי.

הנחת הצבעים מתחילה ללא תכנון מוקדם, הציור הולך ונבנה ומתקדם תוך כדי עשייה, מאוחר יותר בתהליך התבוננות מובחן יותר אני בוחרת לעבור לטקסטורה אחרת לקווים עדינים יותר, אין בעשייה שלי שלבים מובנים וקבועים בדרך כלל התהליך שציינתי הוא במרבית הציורים אך יכול להיות גם תהליך אחר. בחומר וביצירה הסקרנות והריגוש להתחיל בכל פעם יצירה יש מאין הם נפלאים.

 

מיכל בעבודה

היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים?

הייתי רוצה שהריגוש והסקרנות לא יחלפו, שואפת להמשיך להתפתח בתחום האמנות, ללמוד ולהתנסות  בטכניקות שונות להחשף לקהל ולזכות בהכרה אמנותית של הממסד להשתלב בקהילת האמנים, שאצליח לשמר את חווית ושמחת העשייה וההתלהבות.

התערוכה מוצגת בלובי מגדל פרישמן 46 פינת דיזינגוף 100, תל אביב

שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ו' בין השעות :10:00-22:00

אתר האמנית:

דף האמנית בפייסבוק:

אוצרת: ורדה שטיינלאוף

נעילה: סוף יוני 2017

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: