Booking.com
אורח חיים בריא, צלם PublicDomainPictures אתר PIXABAY.COM

האימון האישי ככלי מעצב לאורח חיים בריא

מהו אימון אישי לאורח חיים בריא? מה קורה לנו בגוף כשאנחנו בסטרס או אוכלים לא נכון? איך מה שקורה בראש שלנו משפיע על הגוף? למה כשאנחנו בלחץ, הבטן "בועטת" בנו ראשונה? ולמה צריך להגיד לה תודה על כך? אתר המומחה יצא לפגוש את תמר דורון– יועצת אישית לאורח חיים בריא והרזיה, שמסכמת את עבודתה במשפט אחד: אם נדאג לכך שהמזון שלנו יהיה בריא, ומערכת העיכול שלנו תהיה תקינה, נמנע את רוב המחלות.

מאת: קובי ברדה

האם תוכלי להסביר לנו מה זה אימון אישי לאורח חיים בריא?

לפי הרפואה ההוליסטית, בריאות היא משהו שצריך לשמור כל יום. בסין העתיקה, רופא הכפר היה מקבל תשלום מהלקוח שלו כל עוד הוא היה בריא. כשהלקוח חלה, הרופא היה מטפל בו בחינם, כי הוא נכשל בתפקידו… אורח חיים בריא משול לריצת מרתון ארוכה ולא לריצה מטורפת למרחק קצר. הדרך הטובה ביותר לטפל במחלה היא למנוע אותה! אני תמיד מסבירה ללקוחות שלי שפעילות האימון האישית כוללת את בחינת המצב הקיים, צעדים להבאת הגוף והנפש לאיזון ולמידה איך אנו מסגלים לעצמנו הרגלים לתזונה בריאה ואורח חיים בריא. הבריאות שלנו היא הדבר הכי חשוב ושמירה עליה הינה עבודה יומיומית ששכרה בצידה.

אז איך ניתן לפעול לקיום אורח חיים בריא?

בפגישות בסדנאות ובהרצאות שאני עורכת, אני מחברת בין העולמות של הרפואה המערבית עם הרפואה הקדומה וההוליסטית לידי שלם אחד שהוא אנחנו. אני מחברת ידע שנצבר מעולמות שונים בהם התמחיתי והם : ביולוגיה ורפואה קונבנציונלית, ביחד עם רפואה קדומה, רוחניות וחשיבה חיובית, ליצירת איזון בין גוף ונפש לחיים בריאים ומאושרים, לבריאות שלמה. אני מלווה את הלקוחות שלי בתהליך ההרזיה ובשינוי אורח החיים שלהם. אני עובדת עם שיטה שבה התוצאות מהירות וגם מלמדת איך לשמור על ההישגים. הליווי כולל ייעוץ בכל מה שקשור לתזונה וכללי התנהלות של מה כדאי לאכול ומה לא, אבל גם כולל תמיכה נפשית, במיוחד ברגעים הקשים. תהליך של שינוי יכול להיות מאד מאתגר ולכן חשוב לעשות אותו בליווי של אנשים שתומכים.

דיברת על נושא רגעים קשים ,איך באמת מתמודדים עם הצורך לאכול או לא לאכול בעתות משבר?

כאן בדיוק החשיבות של הליווי והתמיכה שלי: תחילה אני בודקת עם הלקוח את ההתנהלות כדי לברר האם נעשו טעויות ומתקנת. כמו כן אני שם כדי לתמוך בנפש ולשמור על המוטיבציה של הלקוח, כדי שלא יתייאש ויפסיק. רובנו אוכלים אכילה ריגשית ולא כי אנחנו רעבים ולכן עלולים לחוות רגעי משבר. אני שם כדי לשמור על הלקוח שלי, הוא לא לבד במערכה.

בהרצאות שלי אני מסבירה כי סטרס ובעיות במערכת העיכול הן דוגמא מצוינת לקשר בין גוף ונפש, איך קשר זה משפיע על הבריאות שלנו ואיך ננהל נכון את הסטרס שלנו. בסטרס לאורך זמן הגוף מותש. נוצרים שיבושים במערכת העצבים ובזרימת הדם שפוגעים בתהליך העיכול. התוצאה: בעיות במערכת העיכול. קיים קשר הדוק בין המוח ומערכת העיכול ובחזרה. בזמן סטרס הקשר הזה נפגע. הפגיעה במערכת העיכול היא כתוצאה של סטרס, אבל גם של גורמים נוספים כמו תזונה לקויה, זיהום אוויר, גנטיקה ומחלות קודמות וכן נוכחות אפשרית של טפיל במערכת העיכול. אסור להתייחס רק לגורמים הנפשיים או רק לסימנים הפיזיים של הבעיה. יש להתאים את הטיפול לבעיה. אם הבעיה משולבת מכמה גורמים, גם הטיפול צריך להיות משולב בהתאם – לגוף ולנפש. מערכת העיכול היא המערכת שמשפיעה יותר מכל על הבריאות שלנו והיא הראשונה שנפגעת בזמן סטרס ומודיעה לנו שמשהו לא בסדר. אני קוראת לזה " הקשר בין הראש, הבטן… והישבן" כי אני באמת מאמינה שהחיבור בין הגוף לנפש מביא תוצאות מופלאות לאחר אימון אישי המותאם לאותו מטופל או מטופלת.

מה לגבי מה שאנחנו אוכלים?

כמובן שיש חשיבות רבה למה שאנחנו אוכלים, אבל גם לאיך, מתי, למה וכמה ובאילו צירופים. בדרכים מאד פשוטות וטעימות, אפשר להשפיע על הבריאות שלנו היום ולמנוע את המחלות של מחר. השירות החשוב ביותר שלי הוא למידה על אורח החיים של הלקוח והתאמת התפריט הבריא באופן אישי לאורח החיים והשגרה היומית.

תמר דורון,קרדיט יחסי ציבור

תמר דורון,קרדיט יחסי ציבור

אז לסיכום את אומרת שהדרך להצרת הירכיים עוברת דרך שינוי החשיבה?

בהחלט, וגם לחיים בריאים כמובן. הרמב"ם אמר בחוכמה רבה:

"כאשר כל הבא אל קרבו הוא בריא ונקי וכאשר כל היוצא מקרבו הוא סדיר וסביר אזי, כל המצוי בין הכניסה ליציאה יהיה פטור ממחלה". תורה שלמה במשפט אחד: אם נדאג לכך שהמזון שלנו יהיה בריא, ומערכת העיכול שלנו תהיה תקינה, נמנע את רוב המחלות.

אתר תמר דורון

דף הפייסבוק

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: