Booking.com
הטענת סלולרי,יוצר - WhiteManART,אתר - PIXABAY.COM

האם טעינת הסלולרי בלילה מזיקה לחיי הסוללה?

כולנו בדרך כלל משאירים את המכשיר מחובר למטען לפרקי זמן ארוכים, כלומר בלילה. באופן טבעי לגמרי מחברים את המכשיר למטען, נותנים לו לעבוד (ולנו לישון), ומנתקים כאשר אנחנו קמים בבוקר. לאחר פרק זמן שיכול להימשך חודשים או יותר, אנחנו לא מבינים מה קרה לסוללה שלנו, כלומר למה במקום להחזיק יום שלם כמו בתקופה כשהיה חדש, יוצא לנו לחפש יותר את השקע החשמל כי אנחנו רק על 5 אחוזי סוללה. מוזר? לא ממש.יצאנו לאסוף המלצות מהמומחים של 3in100  שיגינו על חיי המכשירים שלכם ועל בריאותכם.

מתי הסוללה מתמודדת עם חום?

כשאנחנו משתמשים במגן. המגן מונע מהחום לצאת ועקב כך החום מצטבר באותו המקום והסוללה נאלצת בין היתר להתמודד גם איתו.

במצב בו הסוללה צריכה לתתמודד מול החום המצטבר, היא מגיעה למצב של "cell oxidation", בעברית – מצב בו האטום מאבד אלקטרון אחד או יותר וכך נפח הסוללה שלנו (לדוגמא: 3000 מיליאמפר/שעה) יירד ואיתו יתקצר גם אורך חייה של הסוללה. אז חוק מספר אחד: אם אתם כבר מטעינים את המכשיר בלילה – תורידו את המגן.

דרך הטעינה הבריאה ביותר לסוללה היא כשאתם משאירים אותה בטווח שבין 50 ל-80 אחוזים, איך תעשו את זה?

ההמלצה היא על הטענת המכשיר במשך היום לפרקי זמן קצרים כדי לתת ליונים (יון הוא אטום או מולקולה שנושאים מטען חשמלי) הטעונים מספיק אנרגיה כדי להמשיך לפעול כראוי.

אמרנו לשמור על טעינת המכשיר כשאתם בין 50 ל-80 אחוזים, אבל מה קורה אם אתם ב-10 אחוזים בלבד?

ובכן, תשתדלו להימנע מלהגיע למספר אחוזים נמוך במיוחד, דבר שכזה יגרום לאורך חיים קצר יותר של הסוללה. איך? לכל סוללה יש מספר סבבי טעינה מוגבלים (גם אם המספר גבוה במיוחד, הוא קיים) כאשר תטעינו את המכשיר מאחוזים בודדים לטעינה מלאה באופן קבוע, הדבר יפגע לכם באופן ניכר באורך החיים ובתפקוד היומיומי שלה. חשוב שתזכרו: אף מכשיר אינו חסין, וכשתגיעו למספר סבבי הטעינה שהוגדר יהיו כאלה שהמכשיר פשוט יכבה כאשר לא תספיקו להגיע ל-0 אחוז או שהוא פשוט יפסיק לפעול והסוללה תשבוק חיים.

מה באשר למטען עצמו?

תמיד תדאגו להשתמש במטען שהגיע עם ערכת המכשיר, איבדתם או שהכלב החליט ללעוס אותו? תרכשו אך ורק מטען מאושר משרד התקשורת. זאת יכולה להיות הוצאה כספית של מעל 100 שקלים, אך אם כבר השקעתם וקניתם מכשיר באלפי שקלים, לא להשקיע עוד 100 שקלים כדי לשמור עליו בחיים?

אל תשתמשו במטענים מזויפים שקניתם ב-10-20 שקלים. רוב המטענים הללו אינם עומדים בסטנדרט מינימלי של בטיחות המשתמש ולא מפוקחים על ידי אף אחד. אם לא מצאתם באף אחת מהחנויות שקרובות אליכם מטען מקורי של המכשיר, תקנו רק מטען של החברות הגדולות והמוכרות, לא פעם אחת ראינו מקרים של התחשמלויות ושריפות של בתים שנגרמו בגלל מטענים מזויפים.

רשת חנוית 3ב100

אז מה ההצעה שלכם לגבי רכישה של אבזור מאושר משרד התקשורת?

רצוי לרכוש בחנויות שמוכרות אך ורק ציוד היקפי של היבואן בלבד או כאלה שעברו אישור משרד התקשורת. אצלנו בחנות למשל כל המטענים מאושרי משרד התקשורת ונמכרים עם תעודת אחריות של היבואן.

מה הם המכשירים להם נמכר האבזור?

מעבר למוצרים האוניברסליים התומכים בכניסות לכל המכשירים (דוגמת אוזניות או מטענים), 3IN100 מציע למכירה אבזור למכשירים מהחברות: APPLE, SAMSUNG , LG

NEXUS,  GOOGLE – NEXUS , HUAWEI , MEIZU , XIAOMI , ONE PLUS, SONY, HTC כאשר החנות מציעה קונספט ייחודי של 3 מוצרים ב – 100 ש"ח ובהם אקססוריז למכשירי סלולר. בחנות ניתן למצוא כיסויים במגוון עיצובים לכל סוגי המכשירים, מגני מסך איכותיים, כבלים ומטענים למכשירים שונים – לבית ולרכב, מבחר אוזניות ורמקולים, אביזרי ספורט, כרטיסי זכרון, מוטות סלפי, דיסק און קי ושלל מוצרים שישדרגו לכם את חוויית השימוש בנייד – כמו נרתיקים אוטמי מים, עטי טאצ', תרסיס לניקוי מסכים, מגיני אימוג'י לאוזניות ועוד.

לסיכום:

  • להטעין את המכשיר בלילה זה בסדר, אבל לא מומלץ. אם אתם ממש חייבים, תזכרו להוריד את המגן-כיסוי לפני החיבור לשקע הטעינה.
  • תדאגו להשתמש אך ורק במטענים רשמיים ומוכרים. אם יש בידכם את המטען שהגיע עם המכשיר או מטען מוכר אחר, תשתמשו בו.
  • תזכרו שעדיף להטעין את המכשיר מספר פעמים במהלך היום ולשמור עליו בין 50 ל-80 אחוזים, מאשר פעם אחת במהלך הלילה.
  • תימנעו מלהגיע למצב בו הסוללה נמצאת כבר בקו האדום. גם אם אתם על 60 אחוזים, תטעינו את המכשיר עכשיו מאשר כשתהיו על 10 אחוזים ובכך תשמרו על אורך החיים ותפקודה התקין של הבטרייה שלכם.

 ועכשיו מבצע מיוחד לגולשי אתר המומחה!

על כל רכישה של 3 מוצרים ב- 100 ש"ח, אוזניות במתנה!

לקבלת הקופון יש ללחוץ כאן

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: