Booking.com
רפאל אמזלג -קרדיט צילום-רן אליהו

האפליקציה שתעשה סדר בשוק התיירות של ישראל.

עפ"י נתוני משרד התיירות, ההכנסות מתיירות נכנסת בשנת 2012 עמדו על 5.1 מיליארד ₪ כאשר ההכנסה הממוצעת מתייר עמדה על 1,484$. בתחום הזה, של ניהול  ביקורו של התייר פועלים שחקנים רבים, הצורכים שירותים זה מזה ומפעלים עבור התייר את חווית ביקורו בארץ.

מאת: גיא פישקין

כאמור, גופים רבים עסוקים בניהול אותו תיור החל מסוכנויות נסיעות עבור בחברות תעופה, מערכי הסעים, בתי מלון, אטרקציות וכלה בשירותי הסעדה ומורי דרך הפועלים לסנכרן את ביקורו של אותו תייר וליצור עבורו  את  חופשת החלומות שתשאיר לו טעם של עוד.

נקודת הכשל נמצאת לא פעם בחיבורים ובסינכרוניים בין כל הגופים הפועלים ביחד ומלווים את שהותו של אותו תייר בישראל.חברת ההזנק הישראלית "מנג' יור טריפ", פיתחה תוכנה ואפליקציה המסייעת לטפל ולנהל בכל שלב של אותו מסע, באמצעות ממשקי פעולה און ליין מבוססי  GPS ו – CRM  .

רפאל אמזלג (29) , עולה חדש מצרפת, שהתמקם  בנתניה מספר על הרעיון לניהול ממשקי שעלה במוחו עוד כמדריך במסגרת החוויה  הישראלית, תור פלוס ועוד.

 אמזלג: " לאחר שנים של עבודה באוטובוסים עם קבוצות ראיתי את הבעיות הקשות הפוגעות הן בתיירים והן  בפעילותם של כל אותם גופים".  הוא מציין ומוסיף " הקשר בין המטה לשטח ובין השטח לספקים נוהל בצורה פרמיטיבית שהובילה לכשלים רבים ולהוצאות מיותרות הכרוכות מביטול הנובע לפעמים מכח עליון  או פנצ'ר לא מתוכנן  ".

 דוגמאות להתנהלות  משובשת לא חסרות והוא  מספר: " נניח שחל עיכוב מסוים וקבוצת התיירים יגיעו בעיכוב של שעה למסעדה. בעל המסעדה הרי נערך לארוחה בשעה שנקבעה לו בהזמנה שנשלחה בפקס יום קודם לכן והוא טרח והכין את האוכל  שעד שיגיעו אותם התיירים ויוכלו אותם הם יהיו טפלים ויפגעו בחווית המשתמש וזאת עוד לפני שמדובר על איחור גדול יותר המוביל לזריקת הארוחה לפח  וחיוב יתר של הספק".

הרעיון בבסיס התוכנה פשוט, יכולת המעקב אחר הרכב באמצעות ה – GPS  יוכל למנוע את הצורך בביטול וחיוב מיותר ויאפשר ממשקי ניהול טובים יותר און –ליין והדגים יונחו על המנגל רק בסמיכות להגעתו של האוטובוס למסעדה או חיזור למקרר במידה ואותו אוטובוס לא יגיע בסופו של יום.

אך זאת לא הייתה הבעיה היחידה בה נתקל רפאל : " לפני שנכנסו לשוק הייתה בעיה קשה של "מגדל בבל" – כל גוף פעל עם מערכות עצמאיות ולחלק גדול מהגופים בכלל לא מערך ממוחשב וההתנהלות התבצעה באמצעות הזמנות בפקס או בטלפון.

 במצב שכזה, שבו אין שפה אחידה ואין יכולת סינכרון בין המערכות, נוצרים מצבים של נפילה בין הכסאות וכאשר חברה מסויימת מפעילה בו זמנית 200 אוטובוסים קשה לעקוב באופן ידני ולהימנע מפאשלות" הוא מציין ואומר: "מעבר לנזקים העצומים של החברות בחיובי היתר , בסופו של יום יש כאן את התיירות הישראלית שנתפסת בגלל טעויות שכאלה בעיני התיירים כחפפיפניקית ולא מקצועית וחבל..".

יתרון נוסף של התוכנה גלום ביכולת   לייצר ולנהל  מועדון לקוחות המקבל בהודעות פוש את ההזמנות  לטיולים נוספים בארץ. "התוכנה בעצם משמרת את הקשר עם הלקוחות בחו"ל ומשאירה את היעד הישראלי על המפה" מרחיב רפאל ומציין גם ש: " הייתה חשיבות משמעותית במהלך פיתוח התוכנה לאותו לקוח לשמר את הקשר עם הלקוחות אבל התוצר הנלווה שיצא מכך הוא בעצם המשך החשיפה של כל שוק התיירות הישראלי לאותו מבקר ובעצם מעין לוקל פטריוטיות למוצר התיירותי שנקרא ישראל"  הוא מציין.

כמו כל חברת הזנק , החלק הקשה ביותר היה לשכנע את המשקיעים כי קיים פוטנציאל למוצר וכי קיימת היתכנות כלכלית ואכן בסופו של דבר  קרן מלאכים צרפתית בשם  "MCPARTNERS" השתכנעה בצורך של מוצר שכזה בשוק והזרימה את ההשקעה הראשונית בחברה להקמת התוכנה והאפליקציה. בימים אלן עומדת החברה לקראת סבב גיוס הון נוסף להמשך פיתוח התוכנה.– Mange your Trip      הפועלת מנתניה, שהתחילה כאמור בפיתוח המוצר לתיירות נכנסת אך במהרה מצאה שווקים נוספים לתוכנה בתחום התיירות פנים ובדגש על טיולים של ביה"ס, תנועות נוער וגופים לא פורמאלים.

עפ"י נתוני משרד החינוך, כ – 270 מליון ₪ מושקעים ע"י המשרד מדי שנה בטיולי תלמידים כאשר המשרד מחייב את הספקים בהפעלת מערך בקרה ,משוב ופיקוח לשמירה על בריאות הילדים ולצורך הפקת לקחים.

כדי שהתוכנה תעמוד בדרישות משרד החינוך נבנתה אפשרות המבוססת מעקב GPS  על כל אחד מהאוטובוסים המטיילים בכל נקודה בארץ והאופן של ניהול הידע על הפלטפורמה הסי.אר.אמית מאפשר מעקב וניטור בזמן אמת ומוטת שליטה טובה יותר של חדר מצב של מפעילי ההסעים ואפשרות לחולל דו"חות בלחיצת כפתור ש"מיישרת" קו עם דרישות משרד החינוך.

מעבר לכך מוסיף אמזלג: " ניקח לדוגמא תנועת נוער או מנהל חינוך ברשות מקומית , הם הרי מוציאים מדי שבוע עשרות אוטובוסים ככה שבכל נקודת זמן אלפי תלמידים מטיילים בישראל" ומציין "התוכנה מבוססת GPS מאפשרת למנהלת ביה"ס לראות איפה בדיוק נמצא האוטובוס, ואיפה הוא ביחס למסלול שנקבע וככה מאפשר תמונת מצב טובה יותר למנהלים שנשארו מאחור."

"באתי לישראל מתוך אהבה" מסכם העולה החדש בחיוך ואומר " אני מקווה שאוכל לשכנע עולים נוספים להשתקע בישראל אחרי החוויה התיירותית שיקבלו פה בישראל".

MYT CRM וMYT App נמצאים באתר החברה:

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: