Booking.com
לירן חזיז - צילום יח"צ

האתר שמשנה את הדרך בה קונים היום פרחים.

את אתר Flowers-il.com הקימה קבוצת חברים, לאחר שאחד מהם הזמין לאשתו ביום האהבה זר ■ המשלוח ההוא, הוליד גם רעיון ויוזמה.

מאת: אליענה שפר

ברוח הצדק החברתי של השנתיים האחרונות, אפשר להגדיר את האתר Flowers-il.com כמהפכה החברתית של חנויות הפרחים וגם של שולחי הפרחים עצמם. במשוואה שיצר האתר נראה כי כולם מרוויחים: הן חנויות הפרחים והן הלקוח. לכאורה נדמה כי מדובר במשוואה בלתי אפשרית, אלא שהמנגנון שהוא יצר, חוסך את כל עלויות התיווך שעד עכשיו נאלצו שולחי הפרחים- הצרכנים, לשלם ביוקר מכיסם לטובת "ספסרים" שונים. מאידך, חנויות הפרחים הקטנות והבינוניות, לא צריכות לשלם עמלות תיווך לאותם "ספסרים", כדי שיופנו אליהן הזמנות.

האינטרנט שבר את השוק של חנויות הפרחים ושינה אותו לגמרי. בכל חודש מעל 300 אלף לקוחות מחפשים אחר משלוחי פרחים בישראל. בשביל להצליח, חנות צריכה להשקיע הון בטכנולוגיה: אתר עם חנות וירטואלית, קידום ופרסום בגוגל ועוד. 1,200 חנויות נאבקות על 10 המקומות הראשונים בגוגל כדי להופיע בדף הראשון. מחירי הנדל"ן, פיזי ואינטרנטי כאחד, בעלייה מתמדת. לחנות בודדת פשוט אין סיכוי להצליח במשחק הזה, וחנויות רבות מתקשות לשרוד. בלית ברירה פונות החנויות אל הפורטלים הגדולים, ש"מספסרים" בחנויות ולוקחים עמלות תיווך נכבדות. מובן שאת המחיר משלמים בסוף – הלקוחות.

שוק פורח

כדי להבין איך אתר Flowers-il.com , מאפשר ללקוח ולחנות לצאת מורווחים ומרוצים, צריך להכיר את שוק הזמנת משלוחי הפרחים. חנות פרחים שרוצה להתקיים ברשת, צריכה לתחזק אתר שעלותו גבוהה לחנות במימדים קטנים – בינוניים. מעבר לתחזוק האתר, עליה לשלם כסף רב, כדי שכשלקוח נכנס לחיפוש בגוגל, היא תעלה לו כאחת האפשרויות הראשונות. מלבד זאת, צריך לדעת שכשלקוח נכנס ומחפש לדוגמא חנות פרחים בחיפה באזור מסוים, הוא יקבל את רשימת החנויות שנמצאות פיזית באזור, כולל: מרחק מהיעד, מחיר משלוח, קטלוג מוצרים ועוד.

כל זה יאפשר ללקוח השוואה מהירה וקניה בהתאם לתקציבו. עד היום, לקוח שחיפש חנות למשלוח בחיפה, לרוב היה מקבל בתוצאות החיפוש בגוגל, חנויות שלא בהכרח נמצאות באזור שלו. כתוצאה מכך, המשלוח מתקבל על ידי רשת היושבת במרכז, כשהיא מבקשת מחנות בחיפה להכין את הזר. בגלל שבאמצע פועלת רשת המתווכת בין הלקוח לחנות, באופן טבעי עלות הזר עבור הלקוח תעלה, ואילו החנות היושבת בחיפה, תקבל פחות כסף על הזר. כך שקורה שאותה חנות תקטין את גודל הזר, על מנת שהיא תצליח להרוויח אחרי ששילמה את דמי התיווך שנכפו עליה.

אתר כאמור, מבקש לשבור את המעגל. הוא מאפשר לכל חנויות הפרחים להיות נוכחות. הרעיון הוא שחנויות גדולות, לא מועדפות בחיפוש על פני החנויות הקטנות. כל חנויות הפרחים יכולות להיכנס.

ברגע שהלקוח נכנס לאתר ומציין את יעד המשלוח, הוא יראה את כל חנויות הפרחים הנמצאות בקרבה לכתובת המבוקשת. כך, הוא יכול להיכנס לכל חנות, להתרשם ממגוון עיצובים מקוריים, לבחור ולשלוח בקליק. ממש שופינג ב"קניון וירטואלי" של פרחים.

המשלוח שהוליד מיזם

את Flowers-il.com הקימה קבוצת חברים, לאחר שאחד מהם הזמין לאשתו ביום האהבה זר דרך אתר משלוחי פרחים בפריסה ארצית. כשהגיע הזר, הוא הופתע לגלות שהוא שונה מזה שראה באתר המסוים והזמין – הזר היה קטן משמעותית ופחות מרשים. לפי הפתק שצורף הסתבר שהזר נשלח מחנות פרחים ממש ליד ביתו. הוא בדק וגילה שאתר המשלוחים משמש בעצם כ"משרד תיווך" למשלוחי פרחים, שמנפח את המחיר בעשרות אחוזים.

לירן מוטי חזיז, מיזמי אתר  Flowers-il.com ,  מספר על הרעיון: "המיזם הזה נותן הזדמנות שוויונית לכל החנויות, קטנות כגדולות. חנות שקרובה ליעד המשלוח ומספקת ללקוח את מירב השירותים, תעלה ראשונה בחיפוש של הלקוח. המערכת לגמרי אובייקטיבית. בחיפוש 'משלוחי פרחים בתל אביב', באתר דפי זהב, רק שלוש מתוך שבע החנויות הראשונות באמת נמצאות בתל אביב.

"אצלנו אי אפשר לקנות את המקום הראשון. כל חנות, קטנה או גדולה, מקבלת את הפלטפורמה המתקדמת ביותר למסחר אלקטרוני. המערכת שלנו מאפשרת לחנויות להציע מחירים מאוד אטרקטיביים. הצרכן נהנה ממחירים ישירים, ללא פערי תיווך וללא עלויות נלוות. הוא קונה ישירות מהחנות עצמה. אנחנו משנים את חוקי המשחק של שוק הפרחים בארץ, ובקרוב בכל העולם.

היום, משלוח זר ללוס-אנג'לס עולה בין 750 ל- 980 שקל. בקרוב תוכלו לשלוח פרחים לדודה בלוס- אנג'לס דרך Flowers-us.com הישר מחנות הפרחים שליד הבית שלה, בעלות של כ- 40 דולר. בלי דמי משלוח מנופחים, בלי עמלות תיווך, בלי הוצאות שיווק ופרסום מטורפות. רק פרחים, או כל מוצר אחר שנמצא בחנות- כמו שוקולדים, שזירת פרחים וזרים מתוקים", מסכם חזיז.

האתר מאפשר ללקוחות עוד מגוון שירותים. הודות לקיומה של "זירה חופשית", הלקוח מקבל הטבות על קניות מצטברות, שנעשו בחנויות שונות. לדוגמא, כשלקוח רוכש 9 זרים- גם מחנויות שונות, הוא יקבל את הזר העשירי בחינם. כמובן שהלקוח יכול להזמין משפע ומגוון המוצרים המייחדים כל חנות וחנות: אם זה זרים, שזירת פרחים, שוקולדים ועד יינות.

באתר ניתן למצוא גם מידע נרחב גם על בתי ספר לשזירת פרחים בישראל, מדריכי פרחים, ספרות מקצועית ומגזינים על עולם הפרחים מהארץ ומהעולם, מידע על צבעי פרחים, תקופת הפריחה, אופן טיפול בפרחים ועוד. כמו כן, אפשר למצוא מידע מעודכן על תערוכות פרחים בעולם וכן מדריך של מעצבי אירועים.

לסיכום, המוטו ברור: "אם אתה לא שם, אתה לא קיים". אם הנך בעל חנות פרחים, או ספק שיוצר מוצרים בבית, אם אתה יכול לשלוח את המוצר לישוב אחד או רבים – אנחנו מזמינים אותך לפתוח חנות באתר,  שהופך מיום ליום לבית החדש לכל העוסקים בתחום משלוחי הפרחים והמתנות בישראל.

גם עבור הלקוח, הרווח ברור: הרבה יותר תמורה עבור הכסף שלכם ומה שאתה רואה ומקבל – זה מה שאתה משלם עליו.

לאתר פלאורז אי.אל

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: