Booking.com
ג'וד ברק, צילום שרוני רוזנר

הדרך הקלה למנהלים לעשות סדר במספרים שבאקסל

את ג'וד ברק מכנים "תותחית אקסל" ולא בכדי. המומחיות שלה היא לאפשר למנהלי חברות ומנהלי כספים ראש שקט בכל הנוגע לניהול החברה השוטף, לניתוח והבנת נתונים בפרט. בהיותה בעלת רקע בתחום העסקי, ועל רקע מומחיותה ב ISO9000, הערך המוסף שלה במדידות וניתוחים יכול לעשות סדר לכל מנהל שטובע במספרים.

מאת: חני שניידר

ג'וד, איך הגעת לתחום האקסל ?

"שנים רבות עבדתי עם תוכנות אופיס, בעצם עוד הרבה לפני שהייתה "אופיס"…. אקסל היא דווקא התוכנה האחרונה של מייקרוסופט אליה נחשפתי. תמיד שנאתי מספרים, והתרחקתי מהאקסל כי היא התקשרה אצלי עם מספרים. אבל דווקא משם הגיעה בסופו של דבר ההיכרות שלי עם התוכנה – ברגע שהבנתי שאקסל בנויה על לוגיקה, ולא על מתמטיקה כמו שכולם חושבים. "גם אני כמנהלת פרויקטים הייתי זקוקה לכלים לניהול וניתוח. מצאתי שאקסל נותנת לי את המענה המתאים. תמהיל נכון של צורך וסקרנות גרם לי להתמחות בתוכנה, להעמיק ולחפש עוד ועוד ידע אותו אני מעניקה היום לאחרים".

מה מאפשרת תוכנת האקסל? למי היא מתאימה?

"תוכנת אקסל גמישה מאוד ומאפשרת ביצוע חישובים, חיפושים, השוואות וניתוחים. החל מהחישובים הפשוטים ביותר כגון סיכום וספירה ועד להשוואה בין כמה מקורות נתונים, וגם ניתוח של נתונים מתוכנות שונות באופן אוטומטי. "אחד הדברים היפים שבתוכנת האקסל הוא שלאחר שמומחה אקסל מכין קובץ עבור הלקוח, הרי שמקבל תוצאות העבודה לא חייב להבין כמעט בכלל באקסל. בלחיצת כפתור הוא מקבל את הנתונים שביקש מלכתחילה, שנותנים את המענה המושלם לצורך שהגדיר. "תוכנת האקסל מתאימה לכל מנהל שמעוניין לנתח ביצועים, ולקבל בכל רגע נתון תמונת מצב. החל מעדכון שוטף על הוצאות/הכנסות, עמידה בלוחות זמנים, שעות עבודה בניתוחים שונים, ניתוחים של מוצרים, שירותים על פי פילוחים פילוחים שונים. לעיתים, אפשר מטבלה אחת להוציא מספר ניתוחים שונים. "מקרה אופייני שהגיע אליי הוא של מנכ"ל חברה, אשר כל אחת מזרועותיה עבדה עם תוכנה שונה: מערכת הכספים עבדה בנפרד מזו של המחסן והלוגיסטיקה וגם מחלקת השיווק עבדה על דו"חות משלה בנפרד. המנכ"ל, שהיה תלוי בכל אחת מהמחלקות לקבלת דו"חות תקופתיים, התקשה למצוא את ימינו ושמאלו. באמצעות יישום האקסל הייעודי שהכנתי עבורו, הוא פתאום יכול לראות את הנתונים מכל אחת מהתוכנות במסך אחד ולהוציא דו"ח יומי שמאחד נתונים מכל שלוש התכנות: לקוחות, מלאי וכספים".

 

במה שונה השימוש באקסל מתוכנות מתחרות בשוק?

"אקסל נחשבת לתוכנה המובילה מסוגה. היא נמצאת בפועל כמעט בכל מחשב, ולא נדרשת השקעה בתוכנה ייעודית. האקסל יודעת לקבל נתונים מתוכנות אחרות, ולהוות בעצם את ה"מגרש המשותף" לתוכנות אחרות".

מה הייחודיות שלך לעומת מומחים אחרים לאקסל?

 "רוב המומחים באקסל מגיעים מתחום הכספים או מתחום התכנות. אני מביאה איתי ערך נוסף שהוא הידע שרכשתי בניהול פרויקטים. כך שאני מגיעה מהתחום העסקי פרופר ולכן יכולה גם לייעץ ללקוחות ולא רק לבצע את העבודה הטכנית. יש לי גם ניסיון עשיר בתחום ISO9000 שדורש קביעת יעדים מדידים וניתוחם, תחום נוסף שמעשיר את היכולת להגדיר איזה נתונים כדאי לאסוף ולנתח".

האם את מעניקה שירותי מומחיות גם למשקי בית פרטיים?

"אני לא מעניקה שירותי מומחיות למשקי בית פרטיים. אני כן מעניקה שירותים לעסק הזעיר, כמה "מוצרי מדף" אותם אני מפתחת כיום כגון יישומים לניהול העסק, מעקב תזרים מזומנים ועוד".

היכנסו לאתר של המומחית לאקסל ג'וד ברק

עקבו אחרי הדף העסקי של ג'וד ברק בפייסבוק

 

 

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: