Booking.com
אלוסטרציה- צילום mconnors , אתר MORGUEFILE

ההגנה הכי טובה היא… סוכן ביטוח

ארנסטו וולמן, סוכן ביטוח פנסיוני מומחה בכל סוגי הביטוח, מסביר את היתרון שלכם בכך שהוא עובד עם כל חברות הביטוח, חושב שביטוח לקטסטרופות רפואיות וביטוח סיעודי הם הביטוחים החשוב מכולם, ומסביר אחת ולתמיד מה ההבדל בין ביטוח תאונות אישיות לביטוח אובדן כושר עבודה. ככה זה שמדובר בסוכן ביטוח שמדבר בגובה העיניים.

מאת: חני שניידר

ארנסטו, יש המון סוכני ביטוח, למה דווקא אתה?

"אני צברתי 12 שנות ניסיון בענף הביטוח ומכיר אותו על בוריו, גם פוליסות ותיקות וגם פוליסות חדשות. מלבד זאת יש לי רקע משמעותי של תפקידי ניהול כספיים וכלכליים בתפקידי הקודם בצה"ל, וזה נותן לי יתרון בכל מה שקשור בהשקעות של המבוטחים שלי בקרנות השתלמות וקופות גמל, וגם בראייה ההוליסטית של התיק הביטוחי המונח לפניי. אני עובד עם כל חברות הביטוח, ולכן גם יודע למצוא את המוצר הביטוחי האטרקטיבי והמדויק ביותר ללקוח שלי במחיר הכי טוב עבורו, בין אם מדובר בפנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, תאונות, בריאות, סיעוד וגם ביטוחי רכוש כגון רכב, דירות ועסק. אני יודע לתת שירות גם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל".

ארנסטו וולמן,קרדיט יחצ

ארנסטו וולמן,קרדיט :דותן גור אריה

 

איך אתה יכול באמת לעבוד מול כל חברות הביטוח? איך אתה בוחר?

"אני שייך לבית סוכנים שנמצא בקשר עם כל הגופים הפיננסיים, ולכן זה מאפשר לי לא להתחייב לאף אחת מהחברות. אין לי התחייבות לאף גוף, אני נטו עבור הלקוח, לפי מה שמתאים לו וגם לפי מה שמתאים לי כסוכן שלו.

"מצד שני, חשוב לי להדגיש כי היום רוב החברות מציעות את אותם כיסויים, למעט ניואנסים קטנים. לעתים יש יתרון יחסי לחברה זו או אחרת בתחום ביטוחי הבריאות, סיעוד או אובדן כושר עבודה אבל בגדול הן מציעות את אותו הדיל. מה שבסופו של דבר גורם לי לבחור באחת מהן היא ההתאמה למצבו המשפחתי , גילו ומצב הרפואי של המבוטח. ישנן כאלה המחמירות יותר, ולכן גובות פרמיות גבוהות יותר, ואז אני מנתב את המבוטח שלי לחברה שיתאים לצרכיו האישיים. זה נכון גם לביטוחי הפנסיה, רכבים ודירות".

איזה ביטוח הכי חשוב לך למכור?

"זה לא עניין שחשוב לי, כמו חשוב למבוטחים. ביטוח לקטסטרופות רפואיות כגון תרופות מצילות חיים שלא בסל או השתלות וסיעודי הן צורך אמיתי. אנשים היום חיים יותר, וישנה גם עלייה במודעות לתביעות האלה מול חברות הביטוח. הסיכון, למשל, שאדם שעבר את גיל 85 יחלה באלצהיימר, גבוה מאוד. בקלות ניתן להוכיח בעיה קוגניטיבית. חברות הביטוח יודעות את זה, ולכן מייקרות בתדירות די תכופה את עלויות הפוליסה. לכן כדאי להצטרף אליה כמה שיותר מהר ובגיל מוקדם ככל האפשר, כדי לצבור וותק. לדעתי המוצר הזה ייעלם או ישתנה בקרוב וייהפך יקר יותר. מומלץ בחום לא לחכות, מה גם שאף פעם איננו יודעים, חלילה, אם כבר מחר אנו עלולים להפוך סיעודיים שכן אין כאן רק עניין של גיל אלא גם עניין של אורח חיים".

איך אתה מתנהל מול חברות הביטוח הישירות?

"זה מאוד מתסכל, כי אני שומע על אנשים שמתפתים להצעות שהם מקבלים בטלפונים אקראיים. אגב, טלפונים עם פיתויים עושים גם סוכני ביטוח עצמאיים מעת לעת. הטיפ שלי הוא שכל הצעה שאתם מקבלים תבדקו עם סוכן הביטוח האישי שלכם בטרם תתחייבו, שכן מצאתי כבר לא פעם מבוטחים שמשלמים ארבע פעמים על אותו כיסוי ביטוחי בלי שהם ידעו מזה, בזמן שהיה חסר להם ביטוח מסוג שונה לגמרי".

מה נחשבים לביטוחי יסוד?

"אני ממליץ למשפחות צעירות לרכוש ביטוחי חיים. הסיבה היא שאם, חלילה, אחד מבני הזוג ימות בטרם עת, משפחתו תוכל לשמר את אותה רמת חיים.

"לעצמאים אני ממליץ לדאוג לפנסיה, שכן אין להם מעסיק שמפריש עבורם, וככל שיקדימו כך ייטב. עוד מומלץ להם ביטוח תאונות אישיות ואובדן כושר עבודה, סיעודי וקטסטרופות רפואיות".

באמת, מה ההבדל בין ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח תאונות אישיות?

באובדן כושר ניתן לקבל פיצוי של 75% מההכנסה עד גיל פרישה, לאחר שרופא קבע זאת מטעם חברת הביטוח, בגין תאונה או מחלה. ישנם שלושה חודשי המתנה מקרות המקרה. את ההכנסה קובעים על פי דיווחי המס של המבוטח, ומעת לעת חברת הביטוח רשאית לבדוק אם מצבו של המבוטח לא השתפר. ביטוח אובדן כושר נחשב להוצאה מוכרת.

"בביטוח תאונות אישיות ניתן לקבל בתוך שבוע/שבועיים מרגע המקרה פיצוי חד פעמי בגין מוות, נכות, שברים וכוויות וגם פיצוי של אלף שקלים לשבוע למשך שלוש שנים לכל היותר. הוא ניתן רק כנגד תאונות ולא מחילות, ואינו מותנה בהצהרת הכנסות. לכן גם אינו מוכר כהוצאת מס".

מהו אזור הפעילות שלך?

"אני מפתח תקווה אבל יש לי לקוחות בכל הארץ: מאילת, מחיפה ומטבריה, וכמובן גם מאזור המרכז. אני נותן שירותים הן ליחידים ולמשפחות, והן לעסקים ולחברות עד 50 עובדים".

תיסע באמת לפגוש לקוחות בקצה השני של הארץ?

"זה חלק מהשירות שלי כסוכן אישי, לתאם עם הלקוח ולמצוא פתרון לכל דבר. גם למרחק".

היכנסו לאתר של סוכן הביטוח ארנסטו וולמן

הצטרפו לדף האוהדים של ארנסטו וולמן בפייסבוק

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: