Booking.com
הכן ביתך לחורף, אתר-PIXABAY.COM , יוצר-JUNE66

היורה מגיע- הכינו ביתכם לחורף

ממש לפני שהיורה מגיע, שעוד נעים בחוץ ויש רק טפטוף קל בשמיים, כדאי לפתוח את העיניים ולהתחיל לטפל בבית לקראת החורף. אין ספק כי החורף היא עונה שבה הבית עלול להתפס בקלקלתו ולכן מוטב להקדים תרופה למכה ולהכינו לקראת החורף. כדי לקבל טיפים יעילים ושימושיים פנינו למומחים של חברת טמבור בתחום האיטום והשיפוץ.

מאת: מיכל פרנקו

כיצד בכלליות אתם ממליצים לעבוד על הכנת הבית לקראת החורף?

התשובה היא פשוטה- לפי הסדר: מלמעלה כל הדרך למטה. התחילו בגג, עברו לחיבור בין הגג לקיר משם לקירות החיצוניים , הפנימיים וגם הרצפות. כמובן שלכל חלק יש את החומרים המותאמים והעדיפים בשבילו לאטימה ולהגנה מפני מים וגשם. חוץ מהקירות חשוב גם לדאוג לאטימת החלונות כדי לשמור על החום בבית.

על מה חשוב להקפיד בעת הכנת גג הבית לקראת החורף?

רבים אינם נוטים לייחס חשיבות לגג בתהליכי הכנת הבית לחורף וזוהי חשיבה לא נכונה. רבות מן הבעיות הנוגעות להצפות וטפטופים בבית בתקופת החורף, תלויים בגג וברמת התחזוק שלו, וכאשר אלו אינם תקינים הרי שהדבר עלול להשפיע מטה על כל הבית. לכן, חשוב לבדוק כי השיפוע של הגג הוא חד מספיק כדי שמים יתפנו ממנו. שנית, רצוי ומומלץ לנקות את כל צינורות המרזבים. במשך הקיץ לרוב מצטבר עליהם אבק רב ולכלוך בצורת חרקים ועלים. העבירו זרם מים חזק כדי לפנות הכל מטה, וכן בכדי לבדוק כי אכן המים מצליחים להתנקז החוצה מן הצינורות הללו. באותה הזדמנות, תוכלו לבדוק גם האם צינורות המרזבים שלמים ותקינים מבחינת הפלסטיק שלרוב מרכיב אותם. ולבסוף, בידקו לגבי שברים וסדקים במבנה הגג באופן כללי. לאחר שתיקנתם ובדקתם את כל האלמנטים הללו, תוכלו לעשות שימוש בחומרים לאיטום גגות דוגמת פוליגג של טמבור הנותן אטימה מלאה מפני כניסת מים וגם שומר על הגג מפני הסדקויות ושברים עתידיים.

ואגב, חומרי איטום הגג, יכולים לשמש גם לאיטום חיבורים בין הגג וקירות הבית, כגון איטום החלק המכונה רולקה. הרולקה היא חלק מבטון המחבר בין הגג לצינורות המרזבים מתחתיו ותפקידה להרחיק היקוות של מים באזור זה. בשל המגע הרב עם מים, חשוב כי חלק זה יהיה אטום היטב בכדי שיוכל למלא את תפקידו בהתאם.

איך דואגים לקירות הבית כך שיהיו גם אטומים וגם לא יפתחו מהרטיבות עובשים ופטריות?

לאחר שסיימתם עם הכנת הגג, עוברים לקירות החיצוניים והפנימיים בבית. בקירות מומלץ לבצע ראשית כל איטום ותיקון של כל הסדקים, החורים והשברים שנוצרו בו במשך הקיץ בשל החום והלחות. לקירות החיצוניים, מומלץ לחדש גם את הצבע ולוודא לא רק אטימות אלא גם עמידות לפטריות ועובשים שעלולים להווצר ממגע עם הגשם והרוח של החורף. לשם כך ניתן לעשות שימוש בצבע אוטם נגד עובשים ופטריות כדוגמת סופרקריל אקרינול של חברת טמבור. בצורה זו לא רק שאתם מסייעים לאיטום טוב יותר, אלא אתם גם מחדשים את צבע הקיר וגם מונעים ממנו בעיות עתידיות כתוצאה ממגע רב עם מים. ניתן להשתמש גם בצבע זה בתוך הבית גם בקירות הקרובים לחלונות או על קירות הפונים החוצה והם דקים יותר מן הרגיל (למשל קירות גבס).

רבים מתלוננים כי תמיד בחורף הקור מגיע מן החלונות- מה ניתן לעשות בנדון?

אחד הגורמים המשמעותיים לשימור החום בבית ולסיוע בחסכון בחשמל בחורף (אבל גם בקיץ), הוא רמת האיטום של הבית ובמיוחד- החלונות. ככל שבית אטום יותר, כך הוא ישמור יותר על הטמפ' הפנימית שלו ויושפע פחות מן המזג אוויר בחוץ. בחורף, הדבר בעיקר חשוב כדי למנוע רטיבות בתוך הבית, כניסת רוחות קרות ומתן הרגשה נעימה יותר בפנים הבית, שבחוץ קר. לשם כך, רצוי לחזק את איטום החלונות עוד בטרם החורף מגיע. ניתן לעשות זאת באמצעות משחת סיליקון אותה ניתן להכניס במרווח שבין החלון לקיר או באמצעות שימוש בקצף פוליאוריתן שמחלחל למרווחים הקטנים, אוטם אותם ומתנפח כך שהמרווח בין החלון ובין הקיר למעשה מתמלא בקצף עצמו.

לסיכום, אומרים המומחים של טמבור כי הכנת הבית לחורף ובכלל זאת גם אטימתו, לא רק מסייע לשמירת טמפ' נעימה בבית, אלא גם מסייע להפחית את השימוש באמצעי חימום ובכך חוסך למעשה בחשמל וכמובן גם בכסף, שכן טיפול בנזקי רטיבות ועובשים יכול להעלות לכם הרבה יותר מחומרי האטימה עצמם.

 

About מיכל פרנקו

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: