Booking.com
איך לעשות משכורת נוספת מנדל"ן בארה"ב, יוצר - geralt , אתר - PIXABAY.COM

המשכורת בהיי טק לא מספיקה? ככה ארה"ב תייצר לכם חופש כלכלי!

הסיפור הבא חוזר על עצמו בגרסאות שונות אצל אלפי בני המעמד הבינוני – הגבוה שלמדו מקצוע נחשב ומכניס, התקבלו למשרות טובות ועשו את כל מה שצריך "לפי הספר" כדי להבטיח את העתיד הכלכלי שלהם ושל משפחתם.

הם עובדים בהיי טק, מרוויחים הרבה מעל השכר הממוצע במשק, אבל חלק לא מבוטל מהם עדיין לא מצליחים לקנות דירה. יש להם הרבה ידע ונסיון, הם משקיעים את הנשמה, ולמרות זאת, הדרך היחידה בשבילם להתקדם בשכר היא לעבור תפקיד, במקרה הטוב בתוך החברה, ובמקרה הגרוע יותר להחליף מקום עבודה כל שנתיים.

מדי פעם יש בחברה גלי פיטורים ולא קל היום למצוא עבודה למי שכבר לא מוכן לקחת כל תפקיד בכל שכר. מה גם שבכל מקרה, אף אחד מהם לא רואה את עצמו באמת נשאר בהיי טק עד הפרישה לפנסיה, והם מרגישים שפספו את הרכבת ושואלים את עצמם איפה הימים בהם עובדים קנו דירות מהאופציות? ובינתיים – רמת חיים של אנשי ההיי טק אמנם לא רעה אבל אפילו הם לא מצליחים לחסוך מהמשכורת משהו שיתן להם בטחון כלכלי לגבי העתיד שברור שעוד שיגיע.

מאת: מיכל גולדשטיין

כן זהו המצב במציאות בה מחירי הדירות עולים בלי פרופורציה לאף משתנה כלכלי אחר במשק ובשוק בו בני ה-45 כבר נחשבים לכאלו שכבר עשו את שלהם. כיום, אפילו משכורות ההיי טק (שהן כבר לא מה שהיו אך הן עדיין גבוהות ביחס לשכר הממוצע במשק) לא מבטיחות בהכרח את רמת החיים בה היינו רוצים לחיות ובמקרים רבים הן אף אינן מבטיחות קניית דירה.

גם רפי מזרחי, מייסד האקדמיה לנדל"ן בארה"ב, הוא "פליט" היי טק שמצא את עצמו בגיל (32) מחשב מסלול מחדש. אחרי מספר שנים מוצלחות בהיי טק, בין השאר בתפקידים בתחום הפיתוח, הרגיש רפי שלמרות הצלחתו וההערכה הרבה שקיבל הוא עדיין חסום מבחינת המשכורת אליה הוא יכול להגיע ובעיקר הרגיש שהוא תלוי, תלוי מדי, במקום העבודה ובמשכורת שנכנסת כל חודש.

בחיפושיו אחר מקור הכנסה נוסף התגלגל לידיו הספר "אבא עשיר אבא עני" וכמי שבא מבית "רגיל" בו חונך שצריך לעבוד קשה בשביל הכסף הספר היווה עבורו את נקודת המפנה ששינתה את השקפת עולמו ב- 180 מעלות.

 

רפי התחיל להתעניין בנושא ההשקעות בנדל"ן, תחילה בהיסוס רב אך עם הזמן צבר יותר ויותר ידע, נסיון ובטחון ואף קיבל החלטה להפוך את תחום ההשקעות למומחיות ולמקצוע.

הוא רכש מספר נכסים בארץ, עבור עצמו ועבור האחרים עד שבשנת 2008 זיהה את חלון ההזדמנות שנפתח בהשקעה בנדל"ן בארה"ב.

באותה תקופה מחירי הנדל"ן בארץ נסקו לשמיים ואילו בארה"ב פרץ משבר הנדל"ן והבנקים עיקלו המוני בתי מגורים ומכרו אותם למשקיעים במחירי רצפה שערורייתיים.

לעומת זאת, במחירי השכירות, לא חל בתקופה זו שינוי משמעותי וכך נוצר מצב בו בארץ התשואה רק נשחקה ונשחקה וירדה לרמות של 3-5% ואילו בארה"ב, התשואה טיפסה והשיגה תוצאות דמיוניות של 9-10% אחוזים בשנה באזורים טובים.

 

רפי מזרחי,קרדיט יחסי ציבור

רפי מזרחי,קרדיט יחסי ציבור

כמשקיע התבונן רפי במצב בו בארץ המחירים גבוהים והתשואה נמוכה ואילו בארה"ב המחירים נמוכים והתשואה גבוהה. בשנת 2010, כשמחירי הנדל"ן הראו סימנים ראשונים של התאוששות, היה לו ברור שזה הזמן הנכון להתחיל להשקיע בנדל"ן בארה"ב.

אלא שאז נתקל רפי בכמה בעיות: מחסום השפה ובעיקר השוני התרבותי, חוסר היכרות עם השוק האמריקאי, מגבלת המרחק וגם – אי ידיעת החוקים, התקנות והנהלים האמריקאים. כל אלו הפכו את התהליך למורכב ואף מפחיד כשהחשש הגדול ביותר היה כמובן "להעקץ" על ידי אנשי הנדל"ן האמריקאים הממולחים.

אבל עבור רפי זו כבר לא היתה שאלה של "האם?" אלא רק עניין של "איך?". הוא החליט ללמוד לעומק את שוק הנד"לן בארה"ב והשקיע חודשים בלימוד מיזמים מברוקרים ומבעלי מקצוע אמריקאים נוספים ובגיבוש נוסחאות וטכניקות שאיתם הוא משקיע בבתים בארה"ב עבור עצמו ועבור משקיעים נוספים, מאז ועד היום.

היום, אחרי יותר משלוש שנים של השקעות בבתים בארה"ב, רפי מעיד שההשקעה בנדל"ן בארה"ב מייצרת לו ולמשקיעים נוספים שהוא מלווה, תזרים מזומנים גבוה והגדלה מקסימלית של ההון.

"חשוב לי שאנשים ידעו שזה אפשרי. אפשר עדיין להנות מחלון ההזדמנות של משבר הנדל"ן בארה"ב ואפילו לא חייבים לעלות על מטוס ולהיות נוכחים שם באופן פיזי לצורך החיפוש והקניה.   גם לי, כישראלי, היו את החששות שלי מהעניין, אבל היום אני יכול לומר בבטחון מלא שלמי שיש את הידע המתאים אין שום סיבה לחשוש מ"עקיצות" והונאות.

כיום רפי ממשיך להשקיע ומלווה משקיעים בתחילת דרכם לביצוע השקעות בטוחות ומניבות בנדל"ן בארה"ב.

עבור רפי המושג "חופש כלכלי" הוא כבר מציאות יום יומית ואם תשאלו אותו זו יכולה להיות המציאות של כולנו, כל מה שצריך הוא פשוט להחליט.

להורדת המדריך השלם או לקבל מידע נוסף שיעזור לכם למצוא את עסקת הנדל"ן שלכם לחצו כאן

About כתב אורח

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: