Booking.com
איך לנהל את העסק שלך טוב יותר, אתר - PIXABAY.COM, צלם - GERALT

העסק שלך הוא העסק שלה

עידית מור, מומחית בייעוץ עסקי ושימוש בתוכנות לשיווק וניהול העסק, מאמינה בליווי בעלי עסקים גם זמן רב לאחר שהסתיים הפרויקט המשותף לה ולהם. "חשוב לי שבעלי העסקים יידעו שיש להם כתובת גם אחרי בניית תוכנית הפעולה עבורם. זהו שלב קריטי לצמיחה שלהם, ואני מתחייבת להיות שם עבורם"

מאת: חני שניידר

איזה נסיון וידע את מביאה עימך לתחום הייעוץ העסקי?

"אפשר לומר שאת המסלול שלי התחלתי בתואר הראשון שעשיתי במדעי המחשב בטכניון בחיפה. לאחר מכן למדתי אימון עסקי וסיימתי תכנית יועצים לארגון וניהול של להב באוניברסיטת תל אביב".

 

מה מייחד אותך לעומת יועצים עסקיים רבים בשוק?

"בשונה מיועצים עסקיים אחרים, אני מציעה פתרון הוליסטי ללקוחות שפונים אליי. מטרתי היא לייעל את תהליכי העבודה והניהול ולהגדיל את השליטה והבקרה על העסק. אני מנתחת את הפעילויות בעסק (שיווק, מכירות, ניהול לקוחות, מעקב פעילויות) ומציעה כלים לשיפור בתוצאות העסקיות. בהמשך, אני מלווה את הלקוחות בבחירת הפתרונות המתאימים ובהטמעתם בעסק".

 

מהם הקווים המנחים בעבודה שלך?

"התפיסה שלי אומרת שהלקוח הוא המשאב העיקרי של העסק שלנו, וכל מידע עליו חייב להישמר ולהיות מנוהל בקפידה. במהלך עבודתי עם לקוחות גילינו לא פעם שעדיין יש מי שמתנהלים בעזרת 'פתקים' שהולכים לאיבוד, ועימם לא פעם מידע יקר ערך שיכול להיות שווה הרבה כסף לבעל העסק. המערכות שאני מטמיעה במהלך הליווי העסקי יודעות לנהל את המידע הזה עבורו, וכך הוא יכול לדעת בכל רגע נתון מה מצב העסק, למה הלקוחות שלו זקוקים ואיך הוא יכול לסייע להם".

 

מהן, בעצם, אותן תוכנות?

"התוכנות האלה מספקות כלים המאפשרים לנהל את כל הפעילויות והמידע העסקי במקום מרוכז ולקבל מידע עדכני על העסק בכל רגע נתון. ניתן לשמור ולרכז את כל המידע על הלקוחות ולתעד את התקשורת מולם, לנהל יומן ולחלק משימות בין מספר עובדים, לנהל ולעקוב אחר פרוייקטים בביצוע, לנהל תהליכי מכירה ומסעות שיווק ופרסום, לשלוח דיוור לרשימות תפוצה ועוד.

 

איך את יודעת איזו תוכנה להתאים לאיזה לבעל עסק?

"כל עסק שפונה אליי עובר תהליך של הגדרת הצרכים, ולאחר מכן השוואה של המערכות השונות בשוק המתאימות לצרכיו, ולבסוף אני מלווה ומדריכה אותו על המערכת הנבחרת".

 

מיהם הלקוחות שפונים אלייך?

"המכנה המשותף של כולם הוא בעלי עסקים שבחרו לעבור מ'התנהלות' ל'ניהול' העסק שלהם. אלה יכולים להיות בעלי עסקים קטנים בראשית דרכם, ומצד שני חברות גדולות הזקוקות להתאמה ושדרוג של מערכות הניהול בהן הן משתמשות".

 

עידית מור

עידית מור

למה עסק קטן בראשית דרכו זקוק לשירותי ניהול?

"כל בעל עסק פעיל, ולא משנה מה גודלו, נתקל בצורך לנהל את המשאבים העומדים לרשותו בצורה איכותית. בעלי עסק קטן בפרט נדרשים למלא את כל התפקידים השונים בעסק: נותני שירות, מפתחי המוצר, אנשי השיווק, אנשי המכירות, מנהלי הכספים, וכמובן מזכירות. המערכות לניהול העסק מאפשרות להם להשתמש בכל 'הכובעים' שלהם ובכך לתת מענה אופטימאלי ללקוחותיהם. אני מתחייבת לכך ששימוש במערכות הניהול הללו יאפשר לכל עסק קטן לגדול ולצמוח בצורה מהירה יותר, ולהבטיח ששום דבר לא ייפול בין הכסאות בדרך."

 

זה נכון שהליווי שלך נמשך גם לאחר תום תקופת ההנעה הראשונית של העסק?

"לגמרי. חשוב לי שבעלי העסקים יידעו שיש להם כתובת גם אחרי בניית תוכנית הפעולה עבורם. זהו שלב קריטי לצמיחה שלהם, ואני מתחייבת להיות שם עבורם"

 

נשמע נהדר. ובעל העסק הקטן יכול להרשות זאת לעצמו?

"ברור שיש כאן עניין של השקעה, אבל בהחלט לא מדובר בסכומים דמיוניים. רוב התוכנות החדשות מסופקות כשירותי 'ענן' (ניתנות לגישה דרך האינטרנט), ועלותן החדשית נעה בין 90 ש"ח ל-120 ש"ח למשתמש".

תוכלי לתת טיפ אחד משמעותי לניהול עסקי?

"בוודאי. אני אבחר להתמקד בנושא של רשימות תפוצה. אלה מתאימות במיוחד לעסקים המעוניינים לפנות לקהל גדול של לקוחות (למשל: שיווק של סדנאות, הרצאות), עסקים המפרסמים את השירות או המוצר בדרך של הפצת ידע ללקוחות (ניוזלטר תקופתי הכולל מידע רלוונטי ללקוחות, טיפים שבועיים/חדשיים), עסקים בעלי מספר גדול של לקוחות ומתעניינים ועסקים המשווקים ומוכרים מוצרים דרך האינטרנט. למרות שהן מאוד אפקטיביות, עדיין רבים מבעלי העסקים הקטנים לא משתמשים בהן – וחבל".

 

הבנתי שאת הייעוץ שלך ניתן לקבל גם במחיר מסובסד?

"נכון. בעלי עסקים קטנים (עד חמישה עובדים) ובינוניים יכולים לשכור את שירותיי דרך מעו"ף (שהחליפו את מט"י), הפועלת בשיתוף משרד התמ"ת. במסגרת העבודה איתי הם זוכים להקניית כלים ניהוליים, וליווי עסקי לשיפור יעילות העסק".

 

רוצים עוד מידע לניהול העסק שלכם? היכנסו לאתר של עידית מור

http://www.iditmohr.co.il/

 

למעקב אחר הטיפים של עידית מור בפייסבוק ליחצו על הקישור

https://www.facebook.com/IditMohrConsulting

 

בואו להכיר את עידית מור ביוטיוב

https://www.youtube.com/watch?v=T3kLEa6hzFo

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: