Booking.com
מכונה המשמשת לקידוחי קרקע על פי תקנות תמא 38

הקודחים ברינה

ההתרגשות בשיאה. רכשתם לעצמכם שטח קרקע עליו תקימו יחד עם בן או בת זוגכם את בית החלומות שלכם. אז שטח כבר יש, אדריכל/ית שמכין תוכניות גם כבר בחרתם לעצמכם ומה הלאה?

לאחר שסיימתם את שלבי הניירת, כפי שאנו מכנים אותו, כלומר בידיכם קיימים כל האישורים הנדרשים ברמות השונות לתוכניות הבניה, אתם מוכנים לצאת לדרך. מה זה אומר?

ראשית עליכם לבצע בדיקות קרקע במקום עליו יוקם ביתכם, על מנת לבדוק את טיב הקרקע, סוגה ואיכותה רגע לפני החפירה והכנסת היסודות לבניין כולו. עלינו לוודא לפני תחילת העבודה, שאין בקרקע מזהמים שונים והשטח כשיר לביצוע חפירה. כל סוג קרקע דורש התייחסות ייחודית משלו, כולל כלים ייחודיים וסוג חפירה שונה.

מאת: מיכל פרנקו

איך מתבצעות בדיקות קרקע? 

קיימות שיטות רבות ושונות לבדיקות קרקע, שכולן נותנות תוצאות אודות מבנה הקרקע, איכותה, סוגי מזהמים הנמצאים בה וכן אופן הטיפול הנדרש בה בעת קידוח ובניה עתידית."קידוח ישיר" תבצע במקום המיועד בדיקות קרקע מקדימות, על מנת לוודא מהי צפיפות הקרקע במקום (ריכוז הגרגרים בקרקע לכל סנטימטר מעוקב) ומיד לאחר מכן בדיקת מזהמים, על מנת לאתר איזה מזהמים ישנם בקרקע, מהי כמותם ומה משמעות זיהום זה לגבי בניה בקרקע זו."קידוח ישיר" מקפידה לבצע גם סקר קרקע המשלים את תמונת המצב במקום המיועד לבניה רגע לפני תחילתה. סקר כזה ינסה לתת תמונת מצב מלאה ככל האפשר על אותו שטח, כולל מה היה בנוי עליו לפני כן אם בכלל.הסקר יסייע לנו לדעת מהו עומק החפירה הנדרש במקום, מהי הזווית הרצויה לה אנו נדרש בעת קידוח קרקע במקום בהתאם לתנאי השטח, מהו כלי הקידוח המומלץ ביותר לעבודה במקום וכן המיקום המדויק שבו כדאי ומומלץ לבצע את הקידוח. רק בדיקות קרקע יסודיות על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים יוכלו לספק לכם בסיס נאמן ומהימן לעבודת הבנייה שתתבצע במקום ומכאן חשיבותן הרבה. בנוסף בדיקות רציניות וטובות יוכלו לתת לכם תמונה מלאה לגבי התקציב הנדרש והעלויות שתזדקקו להן לצורך הכשרת הקרקע לבנייה המיועדת.

מכונה לקידוחי מיקרופייל לתנאי גישה קשים ולעומק של 2 מטר

מכונה לקידוחי מיקרופייל לתנאי גישה קשים ולעומק של 2 מטר

לאחר שסיימנו את בדיקות הקרקע ובידינו דו"ח מלא על מצבה, מה עלינו לעשות?

לאחר שעברתם את שלב הבדיקות בצורה יסודית וטובה, אפשר לצאת לדרך ולהזמין את חברת "קידוח ישיר" להתחיל במשימה. אנו נגיע עם המכונות המתאימות ביותר, בהתאם לממצאים בבדיקות הקרקע, נייצב אותן על הקרקע המיועדת ונתחיל בקידוח.במהלך הקידוחים בקרקע ייתכן ונבצע התאמות מחודשות בהתאם למתרחש, כלומר ייתכן ונביא מיכשור נוסף או אחר לשימושנו במקום. הכל בהתאם לתגובת הקרקע בשטח לחפירה שנבצע.חברת "קידוח ישיר" מנוסה ביותר בקידוחי קרקעות שונות, והכנסת יסודות לבניה בתוכן. הצוות המנוסה יעיל ומוכשר לטפל גם בהיתקלויות שונות הקורות תוך כדי חפירה בשטח. הם מצוידים במכונות חדישות, קטנות ומיוחדות, היכולות לעלות על כל סוגי הקרקע ומותאמות למחויב בתמ"א 38.שלב זה כולל כמובן קידוח קרקע וכן הכנסת יסודות לבנייה שתעשה בעתיד על בסיס זה. היסודות המוטמעים בקרקע יכולים להיות מחומרים וצורות שונות, כמו:

  • כלונסאות שהם בעצם עמודי בטון או פלדה במידות שונות המוחדרים לקרקע במהלך הקידוח. הם עמידים לפגעי הטבע השונים ויהוו חיזוק אופטימאלי למבנה שיוקם במקום.
  • בנטונייט שזהו חומר מן הטבע המגיע בצורת אבקה, וכאשר מערבבים אותו בנוזל הוא הופך לצמיגי ובעל תכונות כשל דבק. חומר זה מוחדר בעת חפירה על מנת לבצע מעין הדבקה של דפנות הבור שנוצר, הידוקן וייצובן כדי שלא יתמוטטו בעתיד.

שימוש בבנטונייט דורש ניסיון רב ומקצועיות של הצוות המבצע את העבודה, על מנת לסיימה בהצלחה הנדרשת.

  • CFA זוהי אחת מהשיטות המתקדמות בעולם כיום ליציקת יסודות בקרקע, כאשר בעזרת מקדח ספיראלי ותוך כדי החפירה עצמה מוזרם בעזרת צינור בטון שיוצר באחת כלונסאות המייצבים מיידית את הקרקע במקום. שימוש בשיטה זו נעשה בקרקע שהיא חולית, בוצית או רווית מים.

אנחנו בונים בית פעם אחת במהלך חיינו בדרך כלל. איך נדע שהחברה מבצעת את היסודות כפי שצריך?

חברת "קידוח ישיר" מבצעת קידוחים אלה שנים רבות, ומעניקה שרות מקצועי ואמין ביותר. ככאלה, אנו ממליצים לכם קודם כל לבחור בחברה ותיקה ומנוסה לביצוע העבודה. לאחר מכן, מיד בסיומם של הקידוחים והנחת היסודות ניתן ומומלץ לבצע בדיקת תקינות של אותם יסודות. אתם מזמינים בודק מקצועי ומוסמך שיוודא שהיסודות הוכנסו לעומק הרצוי בקרקע, שהם הושמו זה לצד זה בצמידות ושהכל נעשה כהלכה, בהתאם לנדרש. במידה והבודק ימצא בעיה במיקום מסוים, בעין ברירה ניתן לחפור שוב באותו המקום ולתקן את הפגם שנוצר במקום. החשיבות לכך היא רבה מאד, כיוון שעל בסיס יסוד זה יקום המבנה כולו. ממליצים לכם בחום להזמין שירותיה של "קידוח ישיר", כיוון שרק פעם בחיים תבנו לעצמכם את בית החלומות וזה הזמן להשקיע באמינות, מקצועיות ויסודיות.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: