Booking.com
היום מפסיקים לעשן,צלם - PublicDomainPictures , אתר - PIXABAY.COM

השיטה האפקטיבית להפסקת עישון

רבים מאיתנו, המכורים לעישון סיגריות תהו במהלך חייהם איך ניתן להפסיק לעשן לצמיתות פעמים רבות להתחיל בתהליכי גמילה בעישון, להטיב עם בריאותם ולמנוע הוצאות כספיות מצטברות מיותרות, אך ההתמכרות העזה לניקוטין והצורך התמידי לעשן מכשילה במשימה הכה חשובה הזו. תהליך הגמילה הנו תהליך מורכב, הדורש הדרכה וליווי לכל אורכו, תוך התמקדות בגרימה לדעיכת הצורך הפיסי שבעישון אך גם בשילוב התמקדות בפן המנטלי, בצורך הרגשי לעשן סיגריה לאחר כל ארוחה, מנוחה או וויכוח. אתר המומחה יצא לפגוש את אבי טאוב, מ – ,LASER STOP המרכז לגמילה מעישון בלייזר.

מאת: קובי ברדה

ספר לנו על הדרך פה פותחה השיטה להפסקת עישון בלייזר

התוכנית המיוחדת להפסקת עישון באמצעות לייזר פותחה על־ידי אן פֶּנְמֵן הבריטי, וכיום היא נחשבת לשיטה עם הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לטיפול באנשים המעוניינים להפסיק לעשן בקלות. בעקבות ההצלחה המסחררת ברחבי העולם כולו עם רבבות אנשים אשר נגמלו מעישון, שיטת לייזר סטופ עכשיו כאן, גם בישראל.

איך מתבצעת השיטה?

הטיפול נעשה באמצעות לייזר קר (אינו פולשני, אינו כואב וצורב) אל נקודות האנרגיה הנמצאות בגופנו באזורי האוזניים, פנים והידיים מוביל את האדם להמעיט ובהמשך לבטל בצורך לעשן מיידית! למעשה, הניסיון שלנו מלמד אותנו שיותר מ90% מכלל לקוחותינו מפסיקים לעשן לגמרי כבר לאחר הפגישה הראשונה.

אבי טאוב

אבי טאוב

מה הקשר בין לייזר, אנדורפינים והפסקת עישון?

על־פי הידע שיש בידנו כיום, הניקוטין, המצוי בסיגריות ובמוצרי טבק בכלל, גורם להפרשת אנדורפינים. שחרור כמות גדולה של אנדורפינים בעקבות העישון הוא הסיבה לתחושת הרוגע וההנאה המושכת אנשים לעשן על־אף הנזק הרב הכרוך בכך. הפסקת העישון משפרת את המצב הבריאותי ובסופו של דבר מביאה להרגשה טובה יותר, אולם בטווח הקצר נוצרת תחושת עצבנות ומתח כתוצאה מהירידה החדה בהפרשת האנדורפינים. כדי להתגבר על המכשול הזה, אפשר לגרום לשחרור מוגבר של אנדורפינים באמצעות כיוון קרני לייזר לנקודות מסוימות בגוף. כך אפשר להשיג הקלה בתחושה הלא־נעימה המתלווה לתהליך הפסקת העישון.

האם יכולים להיות תופעות לוואי לטווח זמן קצר אחרי הפסקת העישון ?

בהחלט כן. אני אחלק את התשובות על ציר הזמן, תגובות מידיות וארוכות טווח.

מידיות:

  • עייפות – כשמפסיקים לעשן הגוף שלנו מנסה להתנקות כמה שיותר מהר ולהפטר מהחומרים הרעילים, בכל סיגריה שאתם מעשנים יש למעלה מ-4000 כימיקלים שונים והגוף מזהה את הצורך להפטר מהם כמה שיותר מהר. ולכן הליך ניקוי הגוף מרעלים מושך אליו תסמינים מסוימים בין היתר עייפות – אז מה עושים? נחים. העייפות תחלוף כעבור יום –יומיים.
  • כאב ראש, טעם רע בפה, זיעה מוגברת – כחלק מהתסמינים של הליך ניקוי הגוף מהרעלים יתכן ותחוו את אחת משלושת התופעות הללו. כאב הראש מגיע מהסינוסים שמתנקים. הטעם הרע בפה מגיע מהניקוטין שמשתחרר מהגוף דרך חלל הפה, זיעה מוגברת אף היא מגיעה מניסיון הגוף להשתחרר מהכימיקלים כמה שיותר מהר. מה לעשות? להיות סבלניים, לשתות הרבה מים, התופעות יחלפו במהרה ולא יישאר להם זכר.
  • שעמום – מפיג השעמום העיקרי בעולמם של המעשנים הינו העישון. כל מעשן אשר מוצא את עצמו ללא מעש למשך כמה דקות ימלא את חלל הזמן הריק הזה בסיגריה. מה לעשות? לקרוא ספרים, לטייל, להקדיש זמן למשימות שתמיד דחיתם (ספורט, לסדר את הארון, לשחק עם הילדים(.

טווח ארוך

  • עלייה במשקל – אחד החששות הכי גדולים של האנשים המעוניינים להפסיק לעשן היא השמנה. אני מעוניין בהזדמנות זאת לשבור את המיתוס שכל מי שמפסיק לעשן מעלה במשקל. אם הפסקת לעשן אין סיבה לעלות במשקל. הסיבה היחידה היא אם צריכת המזון תוגבר משמעותית. מה לעשות? לאכול 3 ארוחות עיקריות ביום, לא להגיע למצבי רעב, לאכול הרבה ירקות ופירות(זהירות עם הפירות כי הם מלאים בסוכר), לאכול הרבה סיבים תזונתיים במזונות שלכם, וחשוב מאוד – ספורט או פעילות פיזית.

לפרטים נוספים ניתן להשאיר פרטים פה

לדף הפייסבוק של לייזר סטופ

לדף המומחה ב- ASKIMO

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: