Booking.com
הכנת ביתך לחורף- יוצר-Hans, אתר - PIXABAY.COM

חורף חם ויבש

עם החורף מגיע הגשם ועם הגשם מגיעה הברכה, אך מגיעות גם הצרות. גג דולף יכול להציף דירות שלמות. כדי למנוע את מפח הנפש, בדקו מראש אם הגג שלכם אטום. רגע לפני שהחורף מחליף את הסתיו, זה הזמן לבדוק את גג הבניין או הבית שלכם ולהכין אותו לעונת הגשמים. אפרת גילה-דנן, סמנכ"ל שירות במקצוענים מסבירה, "לפני שמזמינים בעל מקצוע לאטימת הגג כדאי לדעת מספר נקודות חשובות: מה הם האישורים הנדרשים לבעל המקצוע בתחום, מה הן הסכנות הקיימות, מתי כדאי להזמינו וכמה זמן אמורה לקחת העבודה". כל התשובות לפניכם

מאת: מיכל פרנקו

הסכנות הכרוכות באיטום הגג

עבודת האיטום דורשת שהייה בגובה רב. לכן, חשוב שלכל בעל מקצוע שמגיע לאטום את הגג יהיה אישור עבודה בגובה. אישור זה מהווה ביטוח לכל מקרה של תאונה חלילה. במידה ולא יהיו לאוטם האישור הזה, הלקוח ייקח חלק באחריות.

בעל המקצוע אינו חייב בתעודת אוטם מורשה, אך תעודה זו מתקבלת לאחר קורס של 15 מפגשים ומעידה על ידע נרחב יותר בחומרים המתקדמים ושיטות העבודה העדכניות אשר נסקרות במהלך הקורס. אך גם אם אין בידו תעודה זו, ייתכן וניסיון של שנים הוא בעל ערך רב יותר ובעל המקצוע יספק עבודה טובה מאוד.

הזמן הנכון

הזמן האידיאלי ביותר לטיפול בגג דולף הוא בין סוף מאי ועד לתחילת אוקטובר, מהסיבה הפשוטה שבתקופה זו בעלי המקצוע אינם עמוסים בעבודה כמו בזמן הדליפות ולכן עשויים להתגמש במחיר. כמו כן, העבודה פשוטה יותר מכיוון שהגג יבש ומוכן לעבודה. אם לא הספקתם לדאוג לאיטום עד עכשיו, יומיים- שלושה לאחר הגשם ניתן לבצע את העבודה.

גג אטום לחלוטין

ישנן שתי שיטות נפוצות לאיטום הגג – איטום באמצעות זפת חמה או איטום באמצעות יריעות ביטומניות. משך העבודה יהיה בהתאם לחומר בו נשתמש והוא עשוי לנוע בין מספר שעות ועד ליומיים במקרה של גג גדול במיוחד.

על איטום בזיפות נקבל אחריות של 5-3 שנים שתהיה כפופה לחידוש שנתי. יש לוודא שעל תעודת האחריות יש את הפרטים המלאים של בעל המקצוע לכל מקרה של בעיה. האיטום ביריעות ביטומניות אמנם מעט יקר יותר אך מבטיח איטום לזמן רב יותר ואחריות לכ-10-7 שנים. בשני המקרים יש להקפיד על איטום טוב בין בחיבורים שבין הרצפה לקיר ותחת לדודים וקולטי השמש. סיוד הגג בתום האיטום יתרום גם לתחזוקה וגם לבידוד טמפרטורה טוב יותר. מדובר בתוספת תשלום יחסית נמוכה אך יעילה ביותר.

איך למצוא בעל מקצוע אמין?

כמו בשאר התחומים גם בתחום איטום הגג לא חסרים "חאפרים" שעלולים לבצע עבודה מרושלת. "במידה וקיבלתם הצעת מחיר נמוכה מאוד ביחס להצעות האחרות, זה הזמן לחשוד" אומרים ב'מקצוענים'. "יכול להיות שאף תקבלו מהם כתב אחריות, אבל הם ייעלמו לכם והאחריות לא תכובד. לכן רצוי לעשות השוואה ולראות מה טווח המחירים הרלוונטי לאיטום הנדרש וללכת על בטוח- כדי להישאר יבשים בחורף".

מחירון מומלץ לעבודות איטום באדיבות המקצוענים:

איטום ביריעות ביטונמיות- 5 מ"מ 80-100 ₪ למ"ר
איטום ביריעות ביטונמיות- 4 מ"מ 70-90 ₪ למ"ר
זפת/זיפות 35-45 ₪ למ"ר
סיוד גג קיים מינימום הזמנה לפי שטח הגג כ- 500 ₪. ככל שהשטח גדול יותר המחיר למטר ירד.

3-3.5 ₪ למ"ר

איטום גג מרוצף 80-100 ₪ למ"ר

About מיכל פרנקו

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: