Booking.com
מעבדת IFIX

טיפים לבחירת מעבדה לתיקון הסלולרי שלך

נפתח בחידה. אנחנו מבקרים אותו בתכיפות, רואים בו כמושיענו ולמעשה לא יכולים בלעדיו. על פניו סביר להניח שהתשובה הרווחת לשאלה זו היא רופא המשפחה, אולם בהתאם לעידן המודרני והמאה ה-21' בה אנו נמצאים, מדובר כמובן על ה-"מרפאות" חדשות אשר משמשות כמעט את כולנו. מבולבלים? הכוונה כמובן למעבדות תיקוני הסמארטפונים שנכנסו לחיינו בסערה לפני מספר שנים וצוברות תאוצה בקצב מהדהד.

מאת: גיא פישקין

בשנים האחרונות שוק המעבדות הפרטיות לתיקוני סמארטפונים באופן מסחרר והצליח להותיר מאחור את חברות הסלולר המחזיקות מעבדות משלהן. הנתון המדהים בהקשר זה מלמד כי בעוד לפני כארבע שנים ניתן היה לספור את כמות המעבדות על שתי ידיים, הרי שנכון לסוף 2013 עומד מספר המעבדות ברחבי הארץ על למעלה מ-400 והיד עוד נטויה. "ישראל היא מעצמת סלולר וככזו יש בה צורך למספר מעבדות גבוה", מסביר מעין ברוש, המייסד והבעלים של מעבדת IFix  הפרוסה כיום בשני סניפים בתל אביב והרצליה.

" מכשירי הסלולר שבעבר שימשו בעיקר לצרכי דיבור או שליחת הודעות טקסט השתנו לחלוטין. הסמארטפונים הפכו לעוזר האישי של בני האדם. הוא המחשב, האינטרנט, הרשתות החברתיות ומעל לכל משמש עבורם ככלי עבודה לכל דבר. עם כל כך הרבה אפשרויות במכשיר אחד אין פלא מדוע הסמארטפונים הפכו כה חשובים עבורנו".

למרות השגשוג המרשים, אחת הבעיות המרכזיות בענף נותרה בעצם היותו של השוק פרוץ למדי, תופעה המובילה לפתיחתן של מספר מעבדות "חאפריות" הפועלות באופן ספורדי. "חסם הכניסה לשוק מעבדות הסלולר נמוך מאוד", מוסיף להבהיר ברוש את הסטטוס קוו הרווח בענף. "כיום כל נער עם הון ראשוני של 30 אלף שקל יכול לפתוח מעבדה. מספיק שהוא ראה סרטון  ביוטיוב והזמין  חלפים מאי ביי והוא קורה לעצמו מעבדה. זה מצב מסוכן שיכול לפגוע בצרכן. אמנם המחירים שהמעבדות הללו ייקחו יהיו זולים, אבל לרוב אלו יציעו גם חלפים באיכות ירודה, טכנאים לא מספיק מנוסים ובדרך כלל גם היעדר אחריות.

לאחרונה הכריז רמי לוי על כוונתו להיכנס לשוק תיקוני הסמארטפונים ומעיין ברוש מתייחס לנושא: "בכל הכבוד לרמי לוי, אין לו שום סיכוי פרט למחיר להעניק את השירות שהמעבדות הגדולות מעניקות ללקוחות", מוסיף ברוש. "הזמן הממוצע לתיקון תקלות ממוצעות כמו שבר מסך או כפתורים הוא חצי שעה. ככל שאתה עובד על מסות יותר גדולות, קשה לי לראות מישהו שמצליח לעמוד בקריטריון הזה"

השאלה הגדולה שנותרה פתוחה באשר לענף הטרי למדי מקורה בעתידו. בעוד חברות כמו נוקיה ובלאקברי התרסקו עם עלייתם  של מכשירי האייפון והגלקסי הרי שהחשש הגדול בקרב אנשי המעבדות הוא מהלא נודע. "צריך להיות תמיד עם היד על הדופק ולהתאים את עצמך למציאות בשטח", מבהיר ברוש. "אחרת, אתה פשוט מאבד מן הרלבנטיות שלך".

טיפים לבחירת מעבדה פרטית לתיקוני סמארטפונים

1. היעזרו בהמלצות מפה לאוזן: היוועצו עם חברים שכבר התנסו בתיקון המכשיר ומעבירים חוות דעת חיובית על המעבדה.

2. אינטרנט: זה הזמן לנצל את הרשת לרבות הרשתות החברתיות לטובת בחינה, השוואה והעמקה באתרי המעבדות השונים ובתכולתם. טיפ: מומלץ לחפש מעבדות בעלות מספר סניפים המשקפים אמינות והצלחה.

3. וודאו כי החלפים מקוריים וכי קיבלתם אחריות עם תום התיקון.

4. בקשו לשוחח עם הטכנאי עצמו ולא עם מזכיר/ה אקראית שאינם בקיאים בתחום.

5. דרשו חשבונית מס קבלה . זוהי האחריות שלכם בעת המפגש החוזר עם המעבדה.

מחירון ממוצע לתיקוני סמארטפונים במעבדות:

מסך שבור: תיקון מסך אייפון 4: 250-300 ₪.

תיקון מסך אייפון 5: 550-750 ₪.

ניקוי קורוזיה: 150-250 ₪.

תיקון לחצני בית/הדלקה/כיבוי : 180-290 ₪.

 

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: