Booking.com
חיים מרקו,קרדיט יחצ

טיפים לגיוס לייק לעסק

גם אתם עושים שמיניות כדי לגייס לייק לדף העסק? גם לכם חשוב להגיע למעגלים גדולים של לקוחות? חיים מרקו מחברת –" 10,000 לייקים" מסביר למה כל כך חשוב להשיג לייקים ויותר חשוב, איך ניתן לגייס אותם?

מאת קובי ברדה

[sociallinkz]

מדוע הצלחת העסק נמדדת עפ"י הצלחת דף הפייסבוק של העסק?

"יש כמה תשובות לשאלה " מפרט מרקו " הראשון והחשוב ביותר הוא הערכות שוק כי עד שנת 2015 שווי העיסקאות אשר יסגרו בפייסבוק יהיה בסדר גודל של כ – 30 ביליון דולר, זאת זירה שפשוט בלתי ניתן להתעלם ממנה" וממשיך לטיעון השני " נתונים עדכניים שנעשו בקרב משתמשי האינטרנט מלמדים אותנו שכ- 22.5% מנפח הגלישה נעשה בדף הפייסבוק ושלישית הנתונים מדברים על 87% מהעסקים מחזיקים פרופיל של דף עיסקי באתר פייסבוק. השילוב של שלושת הטיעונים הללו מרכיבים את החשיבות ומדדי ההצלחה של העסק".

למה חשוב לעסק לקבל יותר לייקים?

"מכמה סיבות" והוא מונה " ל – 92% מהחברות הגדולות יש בדף הפייסבוק מעל 5000 סימוני לייק ולא במקרה הם משקיעות בגיוס הלייק" ומציין כי " חוק העדר קובע כי אדם אשר לצורך הדוגמא חיפש 'מורה לגיטרה' ולפניו יופיעו שני דפים: האחד עם 150 סמני 'אהבתי' והשני עם 1,500 יכנס האדם קודם כל לדף עם המוניטין הגבוה ב -9 מתוך 10 מקרים".

הצלחתי להגדיל את הלייקים, מה זה ייעשה עבורי?

" קודם כל זה מגדיל באופן משמעותי את כמות הכניסות לדף ואת רמת ההתעניינות בו." ומוסיף" זה חוסך כסף שבעבר הופנה לפרסום" ומסיים ב " הוא מגדיל את ההכנסה ומגדיל את פלח השוק אליו העסק מגיע".

יש יחס עודף מבחינת פייסבוק לנושא הלייקים?

"בהחלט כן!" הוא פוסק ומסביר " מערכת החיפוש בפייסבוק מראה קודם כל את הדפים עם יותר סימני לייק בסדר יורד משמע שהדפים החזקים יותר מופיעים ראשונים בחיפוש."

כיצד מגייסים לייקים לדף העסק?

"שאלה מצוינת" מבהיר מרקו ומסביר : " יש את הדרך הבסיסית ביותר והיא ניסיון לגייס חברים, מכרים, לקוחות וחברים של לקוחות והיא דרך חשובה מאוד ורלוונטית מאוד לעסק אך החיסרון של שיטה זו היכולת להגיע לקהל רחב מעבר למיצוי הראשוני של יכולות וקשרים של בעל העסק" וממשיך " יש כמובן את הדרך של גיוס לייקים דרך מודעות ממומנות בפייסבוק, החיסרון של שיטה זו היא שמשלמים על כל לייק בנפרד מחיר כפי שיקבע ע"י פייסבוק עפ"י פרמטרים שונים, החיסרון של שיטה זו היא עלות גבוהה יחסית" ומסיים בשיטה פחות מוכרת " יש אפשרות לפנות לחברה שבונה קשרים של אנשים ומאגדת אותם לקבוצה אחת גדולה המצביעה כגוף אחד לאותו עסק".

הכוונה לסימני לייק פיקטיביים?

"לצערי יש תופעה כזו של חברות המוכרות לייקים מתוכנת מחשב של בעלי חשבון פיקטיביים, שמעבר לזה  שמדובר ב'אוויר חם' כי אין באמת אנשים של ממש היכולים לצרוך את המוצר, מערכת בקרת האיכות של פייסבוק מאתרת אותם ואז מוחקת את הפרופיל ואיתו נעלם כל סימני הלייק שלו. חשוב לבדוק כי החברה הרלוונטית מאגדת אנשים מכל העולם שבאמת יכולים להגיב לשתף ובעיקר לצרוך את המוצר הרלוונטי".

כיצד ניתן לדעת אם המדובר במשתמשים אמיתיים או פיקטיביים?

"בעקרון דווקא שיעורי נטישה מעידים על כך שיש פו צבר של אנשים שחלקם לא מרגישים שהתחברו למוצר או לשרות שלך או לא מבינים אותו ואז נוטשים את הדף, הייתי מעריך שעד 10% נטישה בשבועיים הראשונים מעידים שיש לך גם תמורה טובה על הכסף וגם משתמשים אמיתיים".

כמה עולה לגייס לייק קבוצתי?

"המחיר משתנה בין החברות השונות וארצות המקור של הלייקים אבל מחיר סביר צריך לעמוד על בין 5 סנט ועד חצי דולר ללייק, תלוי בכמות הלייקים בחבילה ובחברה המוכרת כמובן".

לאתר 10000 לייק

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: