Booking.com
ויזה-לארה"ב,מקור-אתר שגרירות ארה"ב בישראל

יש לך שלושים אלף דולר להשקעה? כך ניתן לקבל ויזת משקיע בארה"ב

מעוניינים להקים עסק בארה"ב? בקרוב מאוד ממשלת ארה"ב תפתח את האפשרות לישראלים לזכות בויזת משקיע. מה היתרונות? למי זה יתאים וכמה עולה להקים עסק בארה"ב ? עו"ד יעקב ספושניק, המתמחה בהגירה לארה"ב מסביר.

מאת: מיכל פרנקו

ממשלות ישראל וארה"ב נמצאות במגעים מזה כמה שנים בעניין השקת ויזת משקיעים בין המדינות. אולם נראה שבקרוב מאוד ההסכם יצא לפועל וישראלים יוכלו לראשונה להגיש בקשה לקבל ויזת 2E המאפשרת למי שמשקיע בארה"ב או מקים עסק מקומי לקבל אשרת שהיה מורחבת ואפילו הקלות מיסוי.

"לאחרונה חלה התקדמות במגעים בין הממשלות ונראה שבכל רגע תצא ההכרזה", מעריך עורך הדין הישראלי-אמריקאי , יעקב ספושניק. "האמריקאים מצידם כבר העבירו את החוק שמתיר לישראלים להגיש מועמדות לויזת משקיעים. כרגע מחכים לצד הישראלי שיעביר את החוק המקביל המאפשר הקלות למשקיעים מארה"ב. ברגע שזה יקרה שיתוף הפעולה יחל רשמית".

עוד יעקב ספושניק,קרדיט יחצ

עוד יעקב ספושניק,קרדיט יחצ

ממשרדו שבסן דייגו, קליפורניה, עו"ד ספושניק וצוותו מסייעים למהגרים מכל העולם, כולל מישראל, לקדם את מעמדם האזרחי בארה"ב. משרדו אף מחזיק מחלקה מיוחדת המטפלת בויזת E2 המלווה משקיעים מכל העולם לקראת ההשקעה בארה"ב. במסגרת הליווי מקבלים המשקיעים סיוע בהכנת תכניות עסקיות, תחזיות פיננסיות ויעוץ להקמת עסק או השקעה. "אזרחי רוב המדינות המתוקנות בעולם כבר רשאים להגיש מועמדות לויזת משקיע בארה"ב. לצערנו, ישראל מצטרפת למועדון האקסקלוסיבי של המדינות הזכאיות לויזתE2  באיחור גדול", מסביר ספושניק. "מצד שני, אחרי שטיפלנו בעשרות אלפי משקיעים מכל העולם שהגישו בקשה לויזה הזו – אנו יכולים ללמוד מנסיונם ולומר לישראלים איך כדאי לפעול כדי להגדיל את סיכוייהם לקבלת הויזה"

אז מה זה בעצם ויזת משקיע ומה ההבדל בינה לבין אשרת שהיה רגילה?

"ישראלי שנכנס לארה"ב עם ויזת תייר מקבל אשרה מסוג B1 או B2. זוהי ויזה המאפשרת שהיה של עד 6 חודשים למטרת תיירות בלבד והיא אינה מאפשרת לעבוד בארה"ב. ויזת המשקיע E2 לעומת זאת, מאפשרת שהיה של 2-5 שנים וכוללת מספר ביטוח לאומי ("סושיאל סקיוריטי"). הויזה מאפשרת לעבוד בארה"ב, לנהל עסק או השקעה, לרכוש בית, לקבל אשראי מהבנק ואפילו מזכה את בעליה בהטבות מיסוי. בניגוד לויזת עבודה רגילה שמקבל מי שעושה "רילוקיישן" מטעם מקום העבודה, עם ויזת E2 כל המשפחה מקבלת את הויזה, מה שמאפשר לילדים ללכת לבית ספר מקומי ולבן/בת הזוג להיות מועסק/ת בעבודה מסודרת. בונוס נוסף, למי שמקים עסק בארה"ב הוא שבעל העסק יכול להביא עימו עובדים מקצועיים מישראל ואותם עובדים ובני משפחותיהם יהיו זכאים לויזה הזו גם כן".

נשמע טוב, כמה כסף צריך להשקיע כדי לקבל את הויזה הזו ?

"בעקרון החוק האמריקאי לא הגדיר סכום מינימלי להשקעה. מניסיוננו זה לא קשור לסכום שאתה משקיע אלא לעצם היכולת של המועמד להראות שהוא הצליח להקים עסק. לכן, הסכום המינימלי להשקעה מאוד תלוי במדינה בה בוחרים להשקיע. יש מדינות שעם סכומים קטנים יחסית אפשר להקים עסק כמו למשל בקנזס שם עם השקעה של 30-50 אלף דולר אפשר להקים עסק קטן. בקליפורניה לעומת זאת, עם פחות מ100 אלף דולר אי אפשר לעשות יותר מידי. הרשויות מוכנות לתת את הויזה כל עוד מוכח שיש עסק בר קיימא ורציני שמעסיק עובדים ותורם לכלכלה המקומית."

איך עושים את זה בתכלס ?

"אחרי שבדקנו שיש לנו את האמצעים הכלכליים להשקעה, צריך להגיע לארה"ב, להקים חברה בע"מ, לפתוח חשבון בנק ולעשות בדיקת שוק, למצוא לוקיישן לפעילות ולהכין את הקרקע להקמת העסק. מומלץ להכין מראש תכנית עסקית מסודרת עם תחזיות רווח והכנסה ל5-10 שנים הקרובות כדי להראות רצינות, מחויבות וחזון להתפתחות עתידית."

האם רכישת בית בארה"ב יכולה להיחשב השקעה ?

יש אלפי ישראלים העוסקים בתחום הנדל"ן בארה"ב. מי שרק רוכש בתים ומשכיר אותם לא יכול להיחשב כמשקיע. לעומת זאת, מי שמשקיע בנדל"ן והופך את זה לעסק של ממש הכולל משרד ומעסיק אנשים זה כן נחשב. או למשל חברת השקעות שרוכשת נכסים, משפצת, מעסיקה עובדים ומנהלת בתים – זה כבר נחשב עסק לכל דבר וניתן בהחלט להגיש מועמדות לויזת E2"

 

האתר של עו"ד ספושניק בעברית

האתר הבינלאומי של עו"ד ספושניק – 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: