Booking.com
יתושים,יוצר - CreativesolutionisT, אתר - PIXABAY.COM

יתושות: איך בדיוק ניתן להרחיק אותן ומה עושים עם עקיצות?

תמיד הרגשתם שעוקצים אתכם יותר מאחרים? אתם לא מדמיינים. אז מה תוכלו בכל זאת לעשות בכדי להפוך את הקיץ הזה לנטול גירודים ועצבים?

למה רק אתם אלה שנעקצים? מחקר מצא שהגנים שלנו יכולים להשפיע על הנטייה של היתושים לעקוץ אותנו. במחקר בריטי שנערך  על אחים תאומים, התגלה כי ניתן לדחות יתושים פשוט בעזרת ריח הגוף שלנו. המחקר הוכיח כי אנשים מסוימים מפרישים דרך העור חומרים טבעיים שדוחים יתושים, והיכולת הזאת נקבעת על ידי הגנים שלנו.

" יתושים עוקצים מבוגרים וילדים, אך תגובת הילדים לעקיצות "קטנות ופשוטות", הן במרבית המקרים קיצוניות ומשמעותיות יותר. הסיבה לכך טמונה במערכת החיסונית שלהם, שמעצם היותה "חזקה" יותר בתגובתה לגורמים השונים, ולכן התגובה תגרום למצב שבו עקיצה פשוטה, של יתוש, של פשפש או כל חרק אחר, תגרום לתגובה נרחבת, כזו המלווה באודם, נפיחות, כאב וגרד", אומר ד"ר שמואל גור, מומחה ברפואת ילדים ויועץ למותג בפנטן.

סנומט סמארט עם מפסק בטיחות לכיבוי אוטומטי

סנומט סמארט עם מפסק בטיחות לכיבוי אוטומטי

למעשה הכול בגלל  בפחמן הדו-חמצני שאנחנו פולטים. יתושות מסתבר, יכולות להריח דם ממרחק, אבל הן מאתרות את הטרף שלהן על ידי מעקב אחר הפחמן שבני אדם פולטים בנשימתם. מכאן, שהרי ככל שאתם פולטים יותר – היתושה תוכל לזהות אתכם טוב יותר ותעקצו יותר.

קטלן יתושים הסטוק 39 שקל

קטלן יתושים הסטוק 39 שקל

"היתושה זקוקה לחלבונים להבשלת הביצים שעליה להטיל ולשם כך עליה להשיג חלבון ממקור חיצוני ודם האדם הוא מקור נפלא כיוון שהוא עשיר בחלבון בזכות הריכוז הגבוה של ההמוגלובין שבו", אומרת ליאת  גרינוולד – דלויה הומאופתית קלאסית, חברה באגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית. " כ-15 אחוז מהאוכלוסיה נעקצת לעתים קרובות יותר מאחרים בגלל הבדלים בסוג הדם, כמות הפחמן הדו חמצני שאנחנו נושפים וחום גופנו.  כל אדם מגיב באופן שונה לעקיצה ולכן אנשים הגרים באותו הבית יגיבו באופן שונה לעקיצות. יש שירגישו אי נוחות קלה בלבד ואילו אחרים יעקצו מספר פעמים ויסבלו מכך ימים או שבועות".

"ניתן להקל על הגירוד ולהרגיע את העור על ידי קירור במים קרים, או קוביית קרח", אומר סמי שהין, רוקח ברשת בתי המרקחת "ש.ר.מ פארם". "כמו כן, ניתן למרוח משחות ייעודיות המבוססות על אנטי-היסטמינים, או למרוח תכשירים טבעיים המבוססים על שמנים אתריים מרגיעים או על תכשירים המבוססים על שילוב של צמחי מרפא – אכינצאה, קלנדולה ואלוורה".

טיוג'ל נגד עקיצות גירויים וכוויות של ויטאמד תעשיות פרמצבטיות

היתושה כאמור נוהגת להטיל את ביציה במקווי מים גדולים כקטנים: ביצות, שלוליות, דליים, אפילו תחתיות עציצים. וכאן הפתרון האמיתי לבעיה. "בארץ מספר סוגי יתושים נפוצים כמו יתוש קולקס, יתוש אנופלס, יתוש הנמר האסיאתי, זבוב החול ויתוש העש. רוב מיני היתושים הם ליליים. בכדי  לצמצם ולמנוע את תופעת היתושים יש לייבש ולחסל מקורות מים עומדים, להתקין רשתות בחלונות, מאווררים, לפזר מלכודות אשר יש לעקוב אחר תקינותן ותפעולן ולמרוח דוחי יתושים", אומר  אלי כהן, יו"ר התאחדות המדבירים בישראל.

בפנטן להקלת גרד- באייר- מוקטן

בפנטן להקלת גרד- באייר

אם כבר נעקצתם תוכלו כמובן להקל על הגרד בשימוש תכשירים ייעודים. כמו למשל הטיו-ג'ל שמציעה חברת "ויטאמד" שמיועד להקלה בגרד, עקיצות, וגירויים. מדובר כמובן בתכשיר ללא מרשם רופא המבוסס על אנטיהיסטמין (איזוטיפנדיל 0.75%) שתכליתו  להקל על תופעת הגרד. במידה ואתם תרים אחר פתרונות טבעיים יותר, לגרינוולד – דלויה מספר הצעות מפתיעות: "הצמידו את חלקה הפנימי של הבננה לעקיצה. מתברר כי הסוכרים בהרכב החומרים של קליפתה יכול להרגיע ולספוח את  הנוזלים מהעקיצה. כך גם החומץ ועלי הבזיליקום המכילים קמפור ותימול שיקלו את הגרד בשפשופם על העור".

מלבד הפתרונות האלה קיימים כמובן מכשירים המתחברים לחשמל לדחיית החרקים. השימוש בקטלנים החשמליים המבוססים על רשת מתכת פנימית בעלת מקור אור המושך את החרקים המעופפים ומחשמלת אותם למוות מאד שכיח בימי הקיץ. בשוק מוצעים קטלנים חשמליים שונים בגודלם ואלה מותאמים לסביבות שונות. מדובר במוצר חובה למרפסת, לגינה ולחדרי הבית השונים", מסכם גבי אוהב ציון– מבעלי רשת הסטוק.

ג'ל אלוורה מרגיע של שיק 19 שקל

ג'ל אלוורה מרגיע של שיק 19 שקל

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: