Booking.com
עזרה לקשישים למניעת נפילות, יוצר - Witizia, אתר - PIXABAY.COM

כיצד אפשר בקלות למנוע נפילות ופציעות בבית

מדור המומחה יצא לפגוש את שחר הלל מחברת  "EZ-4U  – לחיים נוחים יותר" , לקבלת מגוון טיפים למניעת נפילות ופציעות בבית.

למה צריך בכלל בית נגיש ובטוח?

למעלה מ-30% מבני 65 ומעלה מדווחים על נפילות בסביבת מגוריהם לפחות פעם אחת בשנה. הסיכון לנפילות עולה עם הגיל, בשל גורמים כגון: מצב בריאותי , יכולת ניידות, וכן גורמים סביבתיים, כגון: משטחים מחליקים, סביבה עמוסה במכשולים, בעיות תאורה ועוד. נפילות אלו עלולות לגרום לשברים ולקשיי ניידות, ולפיכך להשפיע על איכות החיים ומידת עצמאותו של האדם.

המטרה שלנו בהגברת הבטיחות בבית היא לאפשר לאדם להתנהל בחדרים השונים כמה שיותר בחופשיות ובנוחות, על מנת לאפשר לו להמשיך לעשות (כמעט) את כל מה שעשה.

ישנם היום אביזרים שונים והתאמות בבית שיחסכו לנו פציעות, סבל ועגמת נפש. שחר הלל, בעלים של חברת "EZ-4U  – לחיים נוחים יותר " המתמחה בשיווק מוצרי שיקום, סיפק לנו טיפים ועצות כיצד להפוך את הבית לבטוח יותר.

האם ניתן לעשות את השינויים לבד?

ניתן בהחלט לערוך שינויים והתאמות בסביבת מגורינו באופן עצמאי אך חשוב להיות מודעים לחדרים השונים, למצב הבריאותי של הדיירים ובאילו אביזרי עזר ניתן להשתמש על מנת למזער סיכונים, למנוע נפילות ולהעלות את רמת הבטיחות האישית בגיל המבוגר. חשוב לציין כי החיסכון באנשי מקצוע הוא רק במקומות בהם אין סיכון לפגיעה בשל חוסר מקצועיות ומומלץ במקרים של התלבטות להתייעץ עם גורם מקצועי. ישנם עסקים כגון EZ-4U  מעניקים יעוץ חינם וכדאי לנצל זאת.

איך עושים את זה ? למה בדיוק לשים לב?

מובאות כאן מספר עצות פשוטות וקלות ליישום לחדרים השונים בבית:

בכניסה לבית יש לדאוג לתאורה מספקת בחדר המדרגות. יש לחזק את המעקה למקומו. ניתן להדביק פסים למניעת החלקה.

מחדר המגורים מומלץ להוציא שטיחים עקב סכנת היתקלות או החלקה. מומלץ להשאיר תאורה דולקת גם במשך הלילה ובחורף גם להטעין תאורת חירום בחדר המגורים ובחדר השינה.

במידה וקיים קושי בקימה מכיסא, כורסא או מיטה בגלל גובהם הנמוך ניתן להיעזר באביזרי עזר לקימה כדוגמת ה GRIPO .

בחדרי רחצה ושירותים חשוב להתקין מאחזי יד על מנת להגביר יציבות ולהקטין סיכוי לנפילה. באמבטיה ניתן להשתמש בספסל רחצה או כיסא רחצה מיוחד המאפשר מעבר בישיבה לתוך האמבט וכן רחצה בישיבה. חשוב לבדוק שכיסא הרחצה יציב דיו, אינו מתנדנד ואינו מחליק, בעל משענת גב ומשענות ידיים שיקלו על ישיבה וקימה מהכיסא.

כדאי לפרוס בחדר האמבטיה  שטיחים מיוחדים למניעת החלקה. כמו כן קיימות מדבקות למניעת החלקה המיועדות להדבקה בתוך האמבט.

מומלץ גם להתקין לחצני המצוקה המאפשרים לקשיש להזעיק את שירותי רפואת החירום באופן מידי בכל מקרה של נפילה או הידרדרות מהירה במצבו הרפואי. בעזרת לחצני המצוקה, בלחיצת כפתור אחת יכול הקשיש להזעיק אמבולנס לדירתו.

מה לעשות במקרים בהם יש הידרדרות ביכולת הניידות?

אם הקשיש מתקשה ללכת באופן עצמאי ישנם עזרי ניידות מגוונים שמעניקים יכולת ניידות גבוהה ומאפשרים לאדם להמשיך בשגרת חיים פעילה. בין העזרים ניתן למצוא: מקל הליכה, הליכונים , כסאות גלגלים  וקלנועיות קומפקטיות

במקרים בהם הדייר נעזר במוצרי ניידות חשוב יהיה במידת הצורך לדאוג שהפתחים בבית מתאימים או להרחיב את המשקופים של דלתות הפנים. במידת הצורך, ניתן יהיה להוסיף רמפה בכניסה לבית לצורך הנגשת הכניסה.

אביזרי עזר רבים ומגוונים מסייעים לנו בשמירה על העצמאות והבטיחות. חשוב לוודא שרוכשים את המוצרים בחברה מוכרת, שניתן להחזיר את המוצר במידה ולא מרוצים וכמובן שיש למוצר את תווי התקן המתאימים.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: