Booking.com
פאנג שאוי,צלם - mysza,אתר - MORGUFILE.COM

כיצד ניתן לעצב את הבית עפ"י עקרונות הפנג שוואי

הפנג שוואי מביא לשינוי בחיינו ובסביבתנו, הייעוץ הנו אישי ומותאם לכל אחד מבני הבית על פי צרכיו האישיים, אין צורך בשינויים דרסטיים בבית, ואין בהכרח צורך לשבור קירות ולהוציא הון תועפות, אפשר לעשות שימוש בפריטים קיימים או לשנות אותם במינימום הוצאות. בכל אדם קיים הכח להביא לשינוי בחייו ע"י כח האמונה הטמון בו ובהתמדה. בעזרת מספר פעולות ממוקדות אפשר גם ליהנות מהדרך ומהתוצאה. אתר המומחה יצא לפגוש את חיה משעני – יועצת פנג שוואי בכירה.

מאת: קובי ברדה

מהו פנג שואי?

פירוש השם בסינית הוא: רוח = פנג, ומים = שוואי. כלומר, בכל מקום בו קיימת זרימת אנרגיה יש חיות. תחשבו על מבנה שהוא ריק ושומם שלא מתקיימת בו זרימת אנרגיה מכל סוג שהוא (תנועת אנשים, רהיטים, צבעים וכד') המקום ייראה "מת" לחלוטין. לעומת זאת אם נמלא את החלל באנשים, ברהיטים צבעוניים ונוסיף תמונות וצמחים המקום יקבל מייד חיות וייראה חי ונושם.

חיה משעני

חיה משעני

איך מיישמים את התורה?

תורת הפנג שוואי בנויה מרבדים רבדים ומורכבת מידע שהצטבר במשך 4000 שנה ויותר. זהו ידע פילוסופי שעם השנים בחלקו אף הפך להיות מדעי והוא מתקיים מסביבנו גם מבלי שנרגיש אותו. כאשר אנו נכנסים למקום מסוים, כגון בית, משרד, חנות וכד' מתעוררת בנו מיד סוג של תחושה. אותה תחושה שגורמת לנו לרצות להישאר במקום כי נעים לנו או מצב הפוך תחושה שגורמת לנו לרצות לקום וללכת כי לא טוב לנו. זו היא בעצם מהות הפנג שוואי העוסקת בזרימת האנרגיה במרחב. המטרה בייעוץ ובעיצוב הבית על פי הפנג שוואי היא לעזור לאותה אנרגיה בחלל לזרום בצורה חופשית יותר ומותאמת באופן אישי לכל אדם החי באותו מרחב. בשפה הסינית לאנרגיה זו קוראים צ'י שפירושה בשפה העברית, כוח החיים. כל דבר ביקום מכיל צ'י באיכויות משתנות המשפיעות עלינו לטוב או לרע. הסביבה בה אנו חיים מלאה באנרגיות שונות ובאפשרותנו לרתום את אותה אנרגיה כך שתתמוך בנו ותסייע לנו להשיג מטרות מסויימות בחיים. אנחנו מושפעים מהסביבה ובאותה מידה אנו יכולים גם להשפיע עליה ולשנות אותה, לצורך כך יועץ פנג שוואי נעזר בכלים מיוחדים ובנוסחאות על פי אותם רבדים מהם מורכבת תורת הפנג שוואי כדי למקם את האדם ביחס לחלל בו הוא גר.

ואיך ניתן לפעול לעצב את הבית ברוח הפאנג שוואי?

הבית שלנו מתחלק ל-8 חלקים / אזורים המשוייכים לכיווני השמיים וכל אחד מהם מייצג תחום חיים ספציפי בחיינו. מאחר ואנו יכולים גם להשפיע על הסביבה יש באפשרותנו להפעיל את האזורים האלו בתוך הבית ע"י משיכת אנרגיה ותנועה המותאמת לתחומי העניין בחיים אותם אנו רוצים לחזק. תחומי החיים הם: בריאות, אהבה, זוגיות, מערכות יחסים, שמחה, קריירה, יצירתיות וילדים, תמיכה ונסיעות, התפתחות אישית, משפחה, שפע כלכלי ומוניטין. הפנג שואי משלב בתוכו מדע ואמנות המיקום, אינטואיציה אישית, מתמטיקה ונוסחאות, רוחניות ומודעות, פסיכולוגיה וסימבוליקה. כל אלה ביחד הופכים את תורת הפנג שוואי לכלי מאוד עוצמתי המאפשר להביא שינויים, איזון וזרימה נכונה לתחומי החיים השונים. בפנג שוואי עושים נעשה שימוש בחומרים ובצבעים. שימוש נכון בכלים אלו יכול לעורר ולעודד פעילות מסוימת בתחום בחיים או להיפך לצמצם פעילות שאינה תומכת.

ניתן לקבל דוגמא לשימוש בצבעים?

בחלוקת החדרים בבית כגון: סלון, מטבח, חדר משחקים וחדר עבודה שהם חדרים בעלי אופי נמרץ נשתמש בצבעים ממריצים כדי ליצור אווירה של פעילות ויצירה. חדרי השינה, חדרי טיפולים ומדיטציות שהם חדרים בעלי אופי רגוע יותר אינטימי ושלוו נשתמש בצבעים בעלי תדר מרגיע יותר ומותאמים לפי הצורך.

מהי המשמעות של הצבעים ומהי השפעתם בעיצוב החלל ? 

  ירוק– זהו צבע המייצג את יסוד העץ והוא מעודד צמיחה והתפתחות, מעודד בריאות ושלווה. מתאים לחדרי לימוד ועבודה. בבתי החולים השתמשו הרבה בצבע הירוק שעודד בריאות ובשנים האחרונות הוכנס הצבע הסגול כדי לרכך ולעורר קצת חום ואמפטיה לחולים.

כחול – הוא צבע המייצג את יסוד המים. המים מסמלים זרימה, עומק ואת עולמנו הפנימי. לכן הוא צבע מרגיע ומתאים בעיקר למשרדים ולחדרי לימוד.

כתום – הוא צבע של שמחה, התחדשות, התרגשות ויצירתיות. מתאים כצבע נוסף ומודגש בפריטי עיצוב שונים בחדרי שינה ובסלון, אפילו אפשר לצבוע קירות בצבע זה ומומלץ בפינות אוכל.

צהוב – צבע המעודד אינטלקטואל ומחשבה ולכן מתאים לחדרי עבודה וכיתות לימוד.

סגול – צבע המעודד אינטואיציה ורוחניות, זהו צבעה של צ'אקרת העין השלישית ומתאים בעיקר לחדרי טיפולים ואולמות מדיטציה ויוגה.

אדום – זהו צבע המייצג את יסוד האש, בשל צבעו כצבע הדם הוא ממריץ ומעורר פעילות ועלול לגרום להפרעות שינה לכן אינו מומלץ בחדרי שינה. יחד עם זאת ניתן לשלב מעט מהצבע האדום בחדרי השינה כדי לעודד תשוקה ורומנטיקה.

לאתר של חיה משעני 

לאזור של חיה משעני ב – ASKIMO

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: