Booking.com
כיצד לייצר תדמית מנצחת, מקור אתר MORGUEFILE צלם pippalou

כיצד ניתן לקדם את העסק שלך בגוגל?

איך מקדמים את העסק במנועי חיפוש? איך משפרים את היכולת להגיע למקומות הראשונים בגוגל? וכיצד בונים מוניטין ברשת? ראיון עם קובי ברדה מייסד אתר המומחה ומדור המומחה בגלובס ובעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית.

מאת חני שניידר

נתחיל בשאלה החשובה ביותר, למה בכלל חשוב המיקום שלנו במנועי החיפוש ובדגש על גוגל?

"שאלה מצויינת" פותח קובי ומסביר " מחקרים עדכניים מלמדים אותנו ש-90% מהישראליים "יתייעצו" לפני שהם מקבלים איזושהי החלטה הקשורה בצריכת מוצר או שירות. בהתחשב בעובדה שהרוב המכריע שלהם לא יטרח לעבור את הדף עם 10 התוצאות הראשונות, הפקטור של מקום גבוה בגוגל מייצר הכרחיות מקסימלית עבור העסק או השירות המסופק" ומוסיף " לצערי אם אתה לא שם , יש סבירות שאתה לא קיים ולכן קיימת חשיבות מכריעה להיכנס בנעלי המחפש שהוא מקליד מחרוזות בגוגל  ולכתוב ככה שהמאמר יכלול מחרוזות שונות  עם פוטנציאל חיפוש בגוגל".

למה אתה מתכוון במילה מחרוזות?

"מחרוזות מורכבת ממספר מילים שהסבירות שהמחפש או המחפשת יחפשו" ומנפק דוגמא "יש לי לקוח עו"ד , שעשה כתבה במדור המומחה בגלובס בנושא ליקויי בנייה בדירה חדשה, הכתבה נכתבה נכון , כולל אזכור המחרוזת בשם הכתבה, והיום שמקלידים "ליקוי בנייה בדירה חדשה" שזו מחרוזת בעלת עשרות אלפי תוצאות והמספר המקסימלי של קידומים בתשלום בגוגל (אדסנס) יוצא עו"ד פיני רובינשטיין  והכתבה שלו על ליקוי בנייה במקום הראשון."

ואיך זה משרת את העסק שלו?

"זה שווה לו המון המון כסף" ומפרט: " קידום המחרוזת הזאת "נסחרת" בקידום בתשלום של גוגל (אדסנס) במחירי סף של עשרות ש"ח וזאת משום שקיימים הרבה בעלי עניין בתחום של נזקי בנייה ובכללם עו"ד, מהנדסים, קונסטרוקטרים, חברות בדק  ועוד ובסך הכל במחרוזת הזאת גוגל מוכר ברוב תוצאות החיפוש שלו את כל שטח הפרסום שלו הכולל 11 תוצאות ממומנות 3 למעלה + 8 בצד. המשמעות של ההופעה במקום הראשון היא חסכון של אלפי ש"ח בחודש על סעיף קידום האתר וזאת עוד לפני שדיברנו על זה שרבים מהמחפשים מעדיפים להתעלם מתוצאות ממומנות ולהתייחס רק לתוצאות אורגניות , כלומר התוצאות הטבעיות אותם מציג גוגל" ומוסיף " אבל מעבר לזה יש "בונסים" נוספים להופעה במקום גבוה, למשל במקרה של עו"ד רובינשטיין הוא הופיע כמומחה בכתבת תחקיר ששודרה בערוץ 2 (ומדורגת במקום השלישי תחת מאקו, במחרוזת הזאת) לאחר שהתחקרינית של התוכנית מצאה את התוצאה בגוגל והזמינה אותו להתראיין בכתבה."

איך מגיעים לעמוד הראשון בגוגל?

"יש כמה דרכים אפקטיביות" הוא מספר ומפרט : " יש את הדרך החינמית שמצריכה זמן רב והשקעה בכתיבת תוכן ופרסומו באתרים שונים המפוזרים ברשת דוגמת דעות או READER שכמותם יש רבים המפורסמים ברשת המאפשרים זריעת תוכן , אותם כותב בעל השירות או המוצר ומעלה בחינם " ומוסיף " יש את האפשרות לערוך ראיונות ע"י אנשי מקצוע הכותבים את החומרים ומעלים אותם לאתרים בתשלום עבור כתיבת המאמר דוגמת האתר הזה המומחה ויש את כתיבת התוכן השיווקי באתרים המקצועיים והמובילים במחירים שמקפלים בתוכם גם את עבודת העיתונאי וגם את המוניטין של ההופעה באתר." ומבקש להסביר " כמובן שככל שמגדילים את טווח המחרוזת האפשריות ומבצעים פעילויות מקצועיות יותר (עם אנשי מקצוע בתחום התוכן וקידום האתרים) , מגדילים את האפשרות לחדור עם שם העסק למקומות ראשונים במנועי חיפוש".

קובי ברדה,מנכ"ל בר-דעה , צילום - קובי אליהו

קובי ברדה,מנכ"ל בר-דעה , צילום – קובי אליהו

איך ניתן להגביר את כמות הקוראים לדפים או תוכן אותם אני כותב?

"יש את הדרך החינמית " ומרחיב: " הפצה לחברים,בעלי עניין ולקוחות באמצעות דיוור לרשימת הלקוחות ,שיתוף ברשתות חברתיות, הפניית המאמר בקבוצות עניין בפייסבוק או בפורומים רלוונטים" ומציין ש " כמובן חשוב שהתוכן יהיה בעל עניין לקורא וכתוב בצורה בהירה ומובנת ובכך יגדיל את אפשרויות השיתוף שלו באופן ויראלי ומכאן בסופו של דבר ישפיע על מנוע החיפוש כי גוגל יאנדקס אותו כתוכן בעל עניין לקורא ומכאן הוא יקודם". מעבר לכך הוא מפרט את האמצעים בתשלום : " קיימים מספר פתרונות לקידום תוכן בתשלום והראש וראשון להם כמובן הוא גוגל אדסנס שיתרונו הבולט הוא שהוא כבר נמצא במקום בו אדם מחפש את השירות , אך חסרונו נעוץ במחיר היקר יחסית עבר כל הקלקה" ומוסיף:" אני מעדיף לעשות עבור הלקוחות שלי קמפיין ממומן באמצעות חברה ישראלית שמקדמת תוכן בכל האתרים והפורטלים הגדולים בישראל באמצעות המלצות התוכן הנמצאת מתחת לכל כתבה ומעל הטוקבקים בעלויות של אזור ה – 50 סנט להקלקה. הנראות של התוכן באתרים המובילים בישראל , לצד תשלום רק בגין מי שהקליק וקרא את הטקסט מייצרים את המודל המושלם לטעמי לקידום תוכן".

ומה לגבי יצירת מוניטין ברשת?

"מוניטין ברשת מהווה משאב קריטי עבור בעל העסק " ומסביר " לא אחת אני נתקל בעסקים שהתוצאות היחידות שיוצאות מהקלדת שמם במנועי החיפוש מניבים תוצאות הקשורות לרשם החברות,כתובתם או התנהלותם המשפטית. צריך להבין שאם כבר יש מי שמחפש את השם שלנו בגוגל,  חצי הדרך כבר נעשתה והלקוח או הלקוחה קיבלו המלצה או ששמעו על השירות/מוצר אותו אנו מבקשים למכור. במקרה שכזה, חוסר המוניטין ברשת יכול לגרום לאותו אדם לוותר על השירות ובכך למעשה לאבד את הלקוח האופציונלי" ומבהיר כיצד ניתן לייצר את המוניטין " חשוב מאוד לייצר תוכן של כתבות המבוצעות על בעל השירות או התוכן בין אם באמצעות חברת יח"צ או בין אם באמצעות רכישת תוכן שיווקית שייצר מוניטין הכרחי למחפש אותנו ברשת."

לאתר  בר-דעה אסטרטגיה שיווקית – www.bar-dea.com

להשתתפות בכתבה במדור המומחה

 

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: