Booking.com
חוגגים הפקות - קרדיט דאבל שוט

כל הטיפים לסגירת אירוע החלומות שלכם.

יותר ויותר הורים מוצאים את עצמם מפיקים אירוע משפחתי לפחות פעם אחת בחיים. אבל כגודל האחריות כך צצות התקלות שלא תמיד נעים להתמודד איתן. אז איך נמנעים מכל כאב הראש? קוראים את הכתבה הבאה

מאת: קובי ברדה

זהו זה, הבת הודיעה שהיא רוצה להתחתן בתאריך המיועד, הבן החליט שאת בר המצווה הוא חוגג בחוות סוסים עם די ג'יי ועיצוב תאורה על שטח של שלושה דונם והבת דווקא רוצה בת מצווה כמו של החברה מהכיתה, באולם.

כאן אתם ההורים נכנסים לתמונה. פתאום אתם הופכים למבינים גדולים בסוגי אבקת השריפה הקיימים בזיקוקים, סוגי מצלמות ווידיאו ומה ההבדל בין מצלמה רגילה ל-DSLR, אלבומים דיגיטליים, זמרים, תקליטנים, חברות הגברה ותאורה, סוגי אפקטים לריקוד הסלואו והרשימה עוד ארוכה, אה ועוד לא דיברנו על עיצוב התלבושות והתסרוקת.

בשנים האחרונות קמו לא מעט חברות שמטרתן לספק שירותי הפקה לאירועים אתר המומחה יצא לראיין את מוטי לסרי הבעלים של "חוגגים הפקות" .חברה המספקת שירותי הפקה לכל סוגי האירועים החל מבר/בת מצוות, חתונות, אירועים למוסדות ופרטיים.

למה בכלל צריך חברת הפקה?

"לתחום הפקת האירועים נכנסתי לפני שמונה שנים" הוא מספר ומרחיב , "כשראיתי כמה קשה בני המשפחה שלי עובדים כדי לקיים אירועים משפחתיים. בתור בן למשפחה ברוכת ילדים ובני דודים בחזקה שלוש, ראיתי איך הדודים שלי כמעט חוטפים התקף לב באמצע אירוע, איך שההורים שלי נכנסים ללחץ שבוע לפני כל אירוע וכמה שהבית הופך לסיר לחץ. למה? כי פתאום לצד העבודה, הילדים שצריך לגדל ואין ספור ההתרוצצויות לבנק, צריך גם להפיק אירוע בשווי עשרות אלפי שקלים."

אז איך בוחרים חברת הפקה?

לפני הכל, ציירו מעגל אסוסיאצות במרכזו יהיה כתוב סוג האירוע והתחילו יחד עם בעל השמחה (הבן/הבת/האחיינית וכו') לכתוב את כל הדברים שהייתם רוצים שיהיו באירוע. בתוך המעגל תכניסו את הלוקיישן לאירוע – אולם/גן/יער/בריכה וכו' ואת התאריך הרצוי (חודש לפחות).

מסביב למעגל נציין דברים כמו: סוג המוזיקה שנרצה שתושמע ברקע על ידי די ג'יי/להקה/נגני ג'אז או כל מה שעולה על רוחנו, סוג התאורה שנרצה, תפאורה מיוחדת, הסעות, הזמנות מיוחדות, קליפים שיוקרנו באירוע וכו'.

בשלב הזה תתחילו לחפש חברות הפקה, כשההמלצה שלנו היא לא להסתמך רק על המלצות של אנשים אותם אתם מכירים, אלא גם המלצות של אנשים זרים שאינכם מכירים. כך למשל, בכל חברת הפקות שמכבדת את עצמה, יתנו לכם טלפונים של אנשים שחגגו אירוע לאחרונה בהפקת החברה, ללא הכנה מוקדמת.

כמו כן, מומלץ לפנות לחברת הפקה שתכוון לסוג האירוע שלכם. אם מדובר בבר מצווה באולם, לא בטוח שתרצו להביא מפיקה שמומחית באירועי חוץ בחוות וביערות (היא תעלה לכם פי שלוש). לפני שסוגרים הסכם, אתם חייבים להכיר את מפיק או מפיקת האירוע בפועל. זו לא חוכמה לסגור דיל עם בעל החברה ואחרי שבוע לגלות שקיבלתם מפיקה שהדבר היחיד שקשור בינה לבין הפקה זה כרטיס הביקור שלה בו מופיע הטייטל "מפיקה".

על מה חשוב לשים דגש בשלב חתימת החוזה עם החברה?

אוקי, הגענו לשלב הקריטי, סגרנו תאריך שבו אנחנו רוצים לחגוג ועכשיו רק נותר לסגור את הפקת האירוע. לפני שניגשים לחתימה על החוזה, מומלץ להוריד מהאינטרנט מספר חוזים של הפקת אירועים לדוגמה ולראות שכל הסעיפים שחשובים לכם רשומים על דף קטן אותו תביאו אתכם למעמד חתימת החוזה.

בנוסף, אני מציע לכם לשים לב לנושא המקדמות ודמי ביטול. אין מה לעשות, לפעמים מגלים חודש לפני האירוע שהמפיק לא מתאים לכם ואז תאלצו בחלק מהמקרים לשלם את מחצית מהסכום שהתחייבתם לשלם. מקובל לשלם מקדמה בסך 15 עד 20 אחוזים מסך האירוע, בעת חתימת החוזה ולקבוע מועדים של דמי ביטול: חודש לפני, שבוע לפני ויום לפני האירוע.

אחרי שסגרתם את הנושא הזה, הגיע הזמן לבדוק שכל מה שביקשתם מופיע בחוזה. פריט שחברת ההפקות הבטיחה לכם ולא מופיע בחוזה, דינו "פריט שלא יופיע ביום האירוע". כך למשל שמעתי על אמא של כלה, שסגרה עם חברת ההפקות שבשעת שבירת הכוס יופרחו יונים, וכפי שאתם מבינים היונים לא פרחו ובכלל לא הובאו לחתונה.

בשעת התשלום לחברת ההפקות עלתה הסוגייה, ואז הציג המפיק בפני האמא את החוזה, שלא צוינה בו אפילו אות אחת מהמילה "יונה". לכן זכרו שכל מה שלא כתוב, לא יקרה.

בנוסף, בקשו לקבל פרטים אודות הספקים של חברת ההפקות כמו חברת הצילום אותה מציעים לכם, הדי ג'יי והרזומה שלו, חברת הבר האקטיבי (כדי לוודא שלא יוגשו לאורחים רק כוסיות של וודקה אבסולוט ורד בול), מפעיל הזיקוקים (רצוי שיהיה לו רישיון אחרת אתם בבעיה) וכל שאר הספקים שקריטיים לקיום האירוע ותפקודו מא' ועד ת'.

לאתר

"חוגגים הופעות"

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: