Booking.com
קובי בס צילום צביקה גולדשטיין

לא פוחד מ"סלפי"

12 שנות ניסיון לימדו את הצלם קובי בס לבדל את העבודה שלו מול כל טרנד בעולם הצילום. גם בעידן בו הצילום החובבני מרים ראש, קובי מפרגן ומתכנן לפתוח סדנה למשתמשי הסמארטפונים

מאת חני שניידר

קובי, צלמים יש הרבה, בייחוד בעידן ה"סלפי". אז למה דווקא אתה?

"מה שמייחד אותי כצלם הוא מצד אחד הרגש והראיה להוציא תמונות טובות ומיוחדות, בזכות ראיה יצירתית והן שליטה ברזי הצילום.

בנוסף, אני יכול לתת מגוון פתרונות צילום החל מצילום סטילס אירועים, סטודיו – להעביר את הייחודיות של האדם ובעל המקצוע בתמונה; תנועה – בזכות הייחוד שלי בצילום תנועה ואוירה; ופרויקטים מיוחדים – מוצרים, אמנות, צילום פנים, אוכל ועוד. בנוסף מעניק שירותי וידאו תדמיתי לאנשי עסקים ולהופעות חיות, וכן עריכת וידאו ועיבודי תמונות".

איך הגעת בכלל לצילום?

"אני טוען ששום דבר לא קורה סתם… העולם משך אותי לצילום בכלל ולצילום המקצועי בפרט לפני כ-12 שנים,, אך זה סיפור ארוך שקצרה כאן היריעה".

בעלי עסקים רבים משתמשים יותר ויותר בשירותי צילום. מה הבקשות שלהם ממך?

"זה מתחיל בבעלי עסקים שזקוקים לצילום סטודיו של כל עובדיהם לאתר החברה, או מבקשים וידאו תדמיתי של העסק שלהם, וכמובן צילום כנסים והכנת תמונות למצגות. לצד זה פרויקטים מיוחדים כמו צילום מזון, צילום פנים של בתים (מעצבי פנים, לפני מכירה וכו'), וצילום מטפלים בקליניקה שלהם בשעת טיפול".

אתה מומחה גם לצילום בתנועה. מי קהל הלקוחות שלך לז'אנר הזה?                              

"זה מתחיל בבתי ספר לריקוד וספורט, שם המומחיות שלי בצילום תנועה בשיעורים יכולה להסביר טוב יותר מה עם בעצם עושים ולמגנט עבורם לקוחות רבים. פונים אליי גם הורים לילדים העוסקים בספורט ובריקוד, כדי לקבל מזכרת מצוינת ממה שהביא אותם למדליות ולא רק הצילום עם המדליות!"

שפע אתרי ההכרויות בוודאי מזמן לך לא מעט עבודה.

"זה נכון. יותר ויותר פנויים פנויות מבינים שהם צריכים תמונה טובה לאתרי ההיכרויות, שתגרום לבני זוג פוטנציאליים לפנות אליהם".

אפשר להשתמש בשירותיך גם באירועים משפחתיים קלאסיים?

"כמובן. משפחות וזוגות שמתכננים אירועים החל מימי הולדת, מסיבת רווקות, מסיבות גיוס, דרך בריתות ובני/בנות מצווה ועד חינה וחתונות. אני מעניק גם מגוון פתרונות של "book" לפני האירוע, מצגות, סטילס, ווידאו".

מה אתה עושה עם כאלה שלא אוהבים להצטלם ובכל זאת מבינים שאין להם ברירה?

"פיתחתי סדנא לאנשים שלא אוהבים את איך שהם נראים בתמונות שלהם ולא אוהבים להצטלם. זו סדנא חווייתית של שעתיים, שלאחריה הם יוצאים בטוחים יותר בעצמם ופתוחים יותר לצילומים".

הצילומים מתבצעים רק במקומות סגורים?

"לאו דווקא. פורטרטים ומוצרי מזון אני מצלם הן בסטודיו, הן בטבע והן בכל לוקיישן שנבחר בעזרת סטודיו נייד שיש לי".

יש צילום מיוחד שנחרט בזיכרונך?

"היו מספר אירועים, כמו צילום סטודיו ראשון בבית ספר לקרב מגע, פרויקט צילומי מוטורי למגזין רכב וכן פיצוץ מבוקר בכביש 40 של סלע מעל מצפה רמון".

הזכרנו קודם את עידן ה"סלפי". אתה רואה בסמארטפונים איום על המקצוע שלך?

"כל סמארטפון יכול לתת תמונה טובה כשיש תאורה טובה. הבעיה מתחילה כשהתאורה לקויה, ואז רישום האור (photo-graphy) נעשה בצורה לקויה. ככה מקבלים תמונות שהן מגורענות או מטושטשות…בכל מקרה גם לצלם עם סמארטפון צריך לדעת, ובקרוב אצא עם סדנא לשיפור התמונות המצולמות על ידי חובבנים.

"כל צילום שנעשה בסמארטפון בכלל ובסלפי בפרט ניתן לשפר. צריך רק לשאול שאלות כמו מה נמצא תמונה, ומה אנחנו מעדיפים שלא יופיע שם? האם ביצענו פוקוס עלינו, או שמה הפוקוס האוטומטי מכוון על אובייקט אחר? ואם התאורה מחמיאה לתמונה ולנו, או שצריך לעשות פיצוי חשיפה למשל?".

מיהם הלקוחות של שירותי הצילום בוידיאו?

"בוידאו אני מצלם בעיקר אנשי עסקים ליוטיוב וכן הופעות חיות. לאירועים יש לי צלמים איתם אני עובד. אני אציין שמי שמתקשר עם צלמי וידיאו דרכי יכול לקבל מחיר יותר טוב ועסקאות יותר משתלמות".

על מה גאוותך המקצועית?

"שאנשים משתמשים בתמונות שצילמתי אותם בין אם לפרסום מקצועי ובין אם לשימושים אישיים. אני גם גאה בכך שצילומים שלי פורסמו במגוון מגזינים ועיתונים כמו מעריב עיצוב, בלייזר, ידיעות תקשורת וגם בדפים עסקיים ואתרי מדיה ברחבי האינטרנט".

היכנסו לאתר של קובי בס

עקבו אחרי קובי בס בפייסבוק

צפוי בערוץ היוטיוב של קובי בס

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: