Booking.com
גם טיול לניו יורק בכלכלה שיתופית , יוצר - Unsplash, אתר - PIXABAY.COM

להיות תייר בעידן הכלכלה השיתופית: הרחוק מעולם לא היה קרוב, חברותי וכלכלי כל כך

בין אם אתם מתכננים את הטיול הגדול של אחרי הצבא, גיחה קצרה ליוון, תאילנד לחודש או פשוט טיול מקומי בערבה – אתם צריכים להכיר את מה שיש לכלכלה השיתופית להציע לכם.

מה זה כלכלה שיתופית

כלכלה שיתופית היא תחום כלכלי רחב ההולך וצובר תאוצה ברחבי העולם. במאמר זה המושג נאמר בקשר לכלכלה בה אנשים פרטיים משכירים את הרכוש שלהם לאנשים סביבם. בתחום דירות הנופש מוכרת Airbnb כנציגה המרכזית של הכלכלה השיתופית. בתחום התחבורה – Uber. בתחום המוצרים המגוונים, ולמעשה הכל, Rentitb הישראלית.

לטייל גלובאל – להרגיש לוקאל 

כל טיול והציוד שלו. לטיול של אחרי צבא צריך תרמיל מעולה וחזק, לנופש מפנק נצטרך ציוד צלילה, סקי או גלישה. אם מתחשק לעשות את זה פרי סטייל – תצטרכו קראוון ממונע או ווספה וסירה. בנוסף לזה, הרבה פעמים ובזמן טיול נתקעים כשצריך את הדברים הקטנים, היומיומיים יותר, כמו פן לשיער, אופניים לטיול קצר או עגלה לתינוק שבלעדיהם יום שלם יכול להיהרס. אז איך הכלכלה השיתופית עוזרת בזה?

טיול על אופניים ,אפשרי גם בחול - יוצר - Ju5tMe, אתר - PIXABAY.COM

טיול על אופניים ,אפשרי גם בחול – יוצר – Ju5tMe, אתר – PIXABAY.COM

פלטפורמות כמו Airbnb ו-Rentitb עוזרות מאוד למטיילים בעיקר בגלל שהן מנגישות פתרונות פשוטים בסביבה הקרובה שלך –קליק קטן ושפע היצע מאנשים באזור בו אתה מחפש יופיע בפניך. Airbnb, לדוגמה, מאפשרת לאנשים פרטיים לפרסם להשכרה את הדירות שלהם כשהן ריקות משימוש ובכך מהווה תחליף יעיל ונוח לבתי מלון מסורתיים. אין יותר חובה לגשת למלון יקר עם פקידי קבלה מעומלנים, אפשר פשוט לשכור דירה או חדר מאדם מקומי שגם יקבל את פניכם בלבביות, דבר שרק יוסיף לחוויית הטיול. Rentitb מאפשרת לשכור מאנשים סביבכם למעשה כל דבר – מאופניים, קורקינט חשמלי, קראוון ממונע, פן לשיער, גלשן, אוהל, תרמיל, קטנוע מגניב, ציוד צלילה וסקי ועוד. גם Rentitb מאפשרת לזהות את המרחק של השוכר מהמשכיר, את המחיר והתנאים כך שקבלת החלטה הופכת לפעולה פשוטה מאוד ומידית.

שתי הפלטפורמות לעיל מציעות שירות פנטסטי למטיילים מכמה סיבות. העיקריות בהן הן:

מחיר: היכולת לבחור בין היצע מגוון עם מחירים שונים.

מגוון: היצע מגוון של אותו הפריט. חיפוש "אוהל" ב-Rentitb לדוגמה יניב מגוון סוגי אוהלים וגדלים המקל מאוד על מציאת מה שצריך. כנ"ל עם אופניים וציוד סקי.

אותנטיות: בעוד חוויית ההתקשרות עם תאגידים היא בדרך כלל יבשה, קרה ומתכתית, הרי שחווית ההשכרה מאדם פרטי היא היפוכו של דבר. יש מגע אישי, חמים ומעניין הרבה יותר. המשכיר הופך להיות גם מעין מדריך מקומי וכך נחשפים לאתרים, מסעדות וקוריוזים שזרים לא יכירו, ובכך אתה בעצמך הופך לפחות זר.

מאחר וכל מה שאתה צריך כתייר זמין עבורך להשכרה מהמקומיים, הרי שאין יותר צורך להיסחב עם מטען אינסופי מהארץ או להיכנע למחירים יקרים שבתי עסק ומלונות מציעים. הכל זמין עבורך בלחיצת כפתור על קרנבל הכלכלה השיתופית.

יש לי מה להשכיר – איך אני יכול למשוך תיירים לשכור ממני?

יש לך אופניים מדליקים, גלשן, יאכטה או חדר פנוי? אתה מוזמן להצטרף לחגיגת הכלכלה השיתופית ולפרסם את המוצר שלך להשכרה. בדרך כלל מדובר בהליך פשוט מאוד כך וככל ויש לך את התמונות של המוצר שאתה מעוניין לפרסם, תהליך הרישום לוקח דקות בודדות – והוא חינמי לחלוטין. לאחר שתעשה זאת ותהיה "על המפה" עליך להיות אטרקטיבי יותר. הדרכים הברורות לעשות זאת היא לפרסם את מודעת ההשכרה בשפה האנגלית, אשר מירב התיירים מסוגלים להתמודד איתה. בנוסף, מומלץ לפרט בתיאור המוצר כמה שיותר על המוצר, הסביבה, מה ניתן לעשות איתו, האם תוכלו לסייע בעניינים שונים וכדומה. אין דבר מפתה יותר מהכנסת אורחים. מעבר להכל, תנו את השירות הטוב והלבבי ביותר שניתן. מאחר וכול שוכר מקבל את האפשרות לדרג אתכם כמשכירים ולתת לכם ציון וביקורת – התנהגות נהדרת תזכה אתכם בדירוג טוב, דבר שיגביר את הסיכוי ששוכרים עתידיים יבקשו לשכור דווקא מכם.

לשכור יאכטה גם חופשה בתאילנד , אתר - PIXABAY.COM, יוצר - Ju5tMe

לשכור יאכטה גם חופשה בתאילנד , אתר – PIXABAY.COM, יוצר – Ju5tMe

אנחנו ממליצים לנסות.

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: