Booking.com
טיפול בתינוקות, יוצרת - TawnyNina, אתר - PIXABAY.COM

ללא תרופות: טיפול כירופרקטי בבעיות בריאותיות אצל תינוקות וילדים

בכי רב, חוסר תיאבון, כאבים ואפילו הפרעות קשב וריכוז – כולם עלולים להיגרם בשל לחץ לא נכון על עמוד השדרה של התינוק. ד"ר רפאל פרטר, כירופרקט מומחה והמנהל הקליני של מרכז רפאל לרפואה משלימה מסביר כיצד ניתן לטפל בילדים באמצעות הכירופרקטיקה. תינוקות רבים לאחר הלידה, ולעתים קרובות כתוצאה ממנה, סובלים מתפקוד לקוי של מערכות הגוף, אשר פוגע בהמשך התפתחותם, וגורם להופעה של רבות מהבעיות השכיחות והמוכרות. הלחץ הפיזיולוגי המופעל על התינוק במהלך הלידה הוא גדול, גם אם מדובר בלידה רגילה. ואכן, מרבית הפגיעות שנצפו בילודים הן פגיעות הקשורות למערכת העצבים ההיקפית. לפיכך, בדיקת עמוד השדרה של התינוק הנולד, שמטרתה לאבחן אי סדרים במערכת העצבים בשלבים מוקדמים, עשויה להיות קריטית להמשך התפתחותו התקינה של הילוד.אתר המומחה יצא לפגוש את ד"ר רפאל פרטר, כירופרקט מומחה והבעלים של מרכז רפאל לרפואה משלימה.

השפעת ההריון והלידה על מחלות בילדות

הלחץ על עצמות האגן, במיוחד על עצם האגן הקדמית, בשל גדילת העובר ברחם בתקופת ההריון, עלולה לגרום גם לכאבי גב ואגן. גם במהלך הלידה עצמה מופעלים לחצים גדולים, באופן טבעי, על עמוד השדרה והגולגולת של תינוקות המכורבלים ברחם. לחצים אלו קשים אפילו יותר בלידות המסובכות, כמו לידת ואקום, לידת מלקחיים או עקב משיכת יתר של הרופא המיילד. מאוחר יותר, במהלך ההתפתחות המוטורית, כגון מעבר לישיבה, עמידה, הליכה וריצה, המעידות של התינוק עלולות לגרום לשיבושים בעמוד השדרה ובמערכת העצבים.

שיבושים כאלה יכולים להתבטא בצורות שונות ואפילו לגרום לכאבים. התינוק, מן הסתם, לא יכול לדווח שמשהו כואב לו ולכן, בדרך כלל, הוא יבכה ללא סיבה הנראית לעין. במצבים קשים יותר לחצים על עמוד השדרה עלולים להוביל אף להפרעות בתפקוד מערכת העיכול. אם ילדכם מרבה לבכות, נראה שפוף, חסר תאבון, חש כאבים, מפגין הפרעות של קשב וריכוז או סובל ממחלות חוזרות ונשנות – כדאי להיבדק, אולי משהו לא מאוזן בחוליות עמוד השדרה אצלו. טיפול לא מסובך, ללא תרופות, יכול לפתור את זה.

כיצד הכירופרקטיקה יכולה לעזור?

הטיפול בכירופרקטיקה נעשה בעזרת מגע בחוליות הגב. הכירופרקטיקה מבוססת על התפיסה שהגוף יודע לרפא את עצמו ולחלץ את עצמו ממצבי משבר, מחלה וכאב. 'חפש בעמוד השדרה ותמצא את שורש הבעיה', אמר היפוקרטס, אבי הרפואה המודרנית.

ואכן, מערכת עצבים משוחררת מלחצים מאפשרת תקשורת מלאה בין המוח לגוף. זה המצב האופטימלי לבריאות. הכירופרקטורים מבינים שהקלה על הכאב והתסמינים שמייצר הגוף באמצעות תרופות אינה מתקנת את הנזק, כך שעם הזמן הכאבים יחזרו באותו המקום או במקומות אחרים, אלא שהפעם תהיה הבעיה חמורה יותר.

בכירופרקטיקה הגישה הטיפולית היא שכל אחד נולד עם יכולת ריפוי והתאוששות שקיימת במשך כל חייו של האדם וייחודית לו. עיקר העבודה של הכירופרקטור מתמקדת בהחזרת חוליות עמוד השדרה למקום וכך מאפשרת לפתוח חסימות ולשחרר לחצים המופעלים עליו. המטרה האמיתית בטיפול היא לחזק את הכוחות שבנו את הגוף, כדי לאפשר לו לתקן את עצמו באופן טבעי ולאפשר זרימה דו-כיוונית של "מידע" בין המוח לשאר הגוף ללא הפרעה.

הקשר בין כאב לבעיות בריאותיות נוספות

קיים קשר בין חלק גדול מהכאבים שאנשים מפתחים לבין בעיות אחרות, במיוחד כשזה נובע מחוסר איזון בשלד. הדבר נכון הן עבור המבוגרים והן עבור הילדים. לדוגמה, עמוד שדרה שאינו מאוזן אצל ילדים עלול להוות מקור להתפתחות מחלות וכאבים רבים. הלחץ שעלול להיווצר על העצבים או החוליות בעמוד השדרה יכול להוביל לא רק לעקמומיות בגב ולכאבים, אלא אף לקדם בעיות בריאותיות בדרכי הנשימה, דלקות אוזניים, בעיות במערכת העיכול או עצירות.

בנוסף, יש לכך גם השפעה על מצב הרוח, כיוון שאנשים שלא מרגישים טוב נוטים לסבול גם ממצב רוח ירוד. במקרה כזה, מה שיעזור לפתור את הבעיות זה לא תרופות לכאב, למצב רוח אלא שיקום ואיזון של עמוד השדרה.

המידע באדיבות ד"ר רפאל פרטר- כירופרקט מומחה, מפתח שיטת "חילוץ עצמות" והמנהל הקליני של מרכז רפאל לרפואה משלימה. 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: