Booking.com
מילאנו, קרדיט צלם danieliito אתר MORGUEFILE

למה עכשיו הזמן הנכון להשקיע בנדל"ן במילאנו,איטליה

במרחק 4-3 שעות טיסה נמצאת אחת המדינות היפות ביותר בתבל. מדינה שמציעה חופשה אולטימטיבית אבל גם הזדמנויות רבות להשקעה כלכלית רווחית.

כולנו יודעים שאיטליה זה אוכל טוב, נשים יפות, כדורגל, בגדים וכמובן גלידה, אבל בשנים האחרונות משנה איטליה את עורה והופכת למקום המושך אליו משקיעים מכל רווחי תבל, וכמובן גם מארץ הקודש. המשבר הכלכלי אשר היכה בכל רחבי אירופה, גרם לצניחת מחירי הנדל"ן באיטליה, והמומחים הכלכליים מספרים שמאז 1985 לא היו מחירי הנדל"ן נמוכים כל כך מדור המומחה יצא לפגוש את גלעד רבינר,איש עסקים עצמאי,לשעבר עוזר קונסול ישראל באיטליה הפועל במסגרת בשיתוף פעולה עם משרד הנדל"ן REALNESS ומשרד רואה חשבון קשיניאן במילאנו.

מאת: מיכל פרנקו

נתחיל בשאלה המתבקשת – אז למה איטליה ועכשיו?

רבות דובר על הסיבות לנפילתה הכלכלית של איטליה, אבל עכשיו נצפה אור בקצה המנהרה. רפורמה כלכלית חדשה שמנהיגה הממשלה הצעירה, אחרי סיום עידן ברלוסקוני, הזרמת כספים מהאיחוד האירופי, ובמיוחד תחושה שיותר גרוע מזה כבר לא יכול להיות, וארץ המגף כמו תמיד, תצליח להתרומם נגד כל הסיכויים.

בדבר אחד איטליה מצליחה לשבור שיא חיובי חדש :מבקרים. מילאנו הייתה ונשארה בירת העסקים של אירופה, ברומא מבקרים בכל זמן מתון כמיליון בני אדם, טוסקנה השמשית מלאה בתיירים לאורך כל השנה, וקלבריה,סיצליה וסרדניה הם מקומות שגם התייר הישראלי למד להכיר בשנים האחרונות. השילוב המנצח של אוכל, ים ואטרקציות, ימשיך לשלוח כל תייר בעולם להנות ממה שיש לאיטליה להציע.

ובכל זאת,מהם האיזורים המועדפים להשקעה?

משקיעים ישראלים אוהבים ללכת על בטוח, ואין יותר בטוח מבירת העסקים של איטליה,מילאנו. בעיר האופנה יש ירידת מחירים דרסטית בתחום הנדל"ן, אבל העסקים כרגיל וצפויים עוד להתרחב עם פתיחתו של יריד EXPO הבינלאומי בשנת 2015. מילאנו כולה מתכוננת לאירוע הגדול הזה, הנחשב לשלישי בגודלו בעולם במשקלו הכלכלי והתרבותי. מאות מדינות, כולל ישראל כמובן יציגו ביתנים בנושאים שונים וישלחו אנשי עסקים לתקופות ארוכות. בתי המלון צפויים להיות מאוכלסים לתקופה ארוכה, וגם מחירי הדירות והמשרדים צפויים לעלות בצורה חדה. בימים אלה, המחירים בדיוק בתווך בין המשבר לעלייה, אבל אנשי העסקים במילאנו מרגישים כבר את אוירת החג הנכנסת.

ואחרי מילאנו, לא לשכוח שאיטליה היא ארץ רחבה עם מקומות בלתי נשכחים לחופשה ובילוי. ישראלים גילו רק בשנים האחרונות את סיציליה, סרדניה וקלבריה. מקומות בהם אפשר ליצור לעצמך את החופשה האולטימטיבית הכוללת ים, צבע והרבה הרבה אוכל. המלונות באיזורים הללו נמצאים באחוזי תפוצה גבוהה והמחירים נמוכים בהרבה.

ואחרונה חביבה נמצאת עיר הנצח, בירת איטליה, רומא. יופי בלתי נגמר לצד משבר כלכלי שהוריד בצורה דרסטית את מחירי הדירות,המשרדים והמלונות. מי מאיתנו לא היה רוצה לעבור ליד הקולסיאום בדרך הביתה מהעבודה, לאכול גלידה טובה ליד בריכת המשאלות או סתם לעבור ליד פיאצה מוארת בלילה ולהנות מהחיים? רומא מציעה את כל זה, וגם המחירים מציאה.

גלעד רביינר,קרדיט - יחצ

גלעד רביינר,קרדיט – יחצ

אבל האם הסיכון לא גבוה מדי?

בניגוד לכל הסטיגמות, אין שום סיבה לפחד מאיטליה! נכון, איטליה סובלת ממשבר כלכלי עצום ומבירקורטיה מפורסמת, אבל היא לא ספרד,לא פורטוגל ולא יוון. האקלים יישאר נוח, התיירים ימשיכו להציף את המדינה, ומילאנו ממשיכה להיות בירת העסקים והאופנה של אירופה. בשנים האחרונות בנתה עיריית מילאנו בשיתוף ממשלת איטליה של עידן ברלוסוקני את איזור המסחר "מילאנו 2", מאחר ואיזורי המסחר הרגילים קטנים מלהכיל את הביקוש,וזה עוד בימי משבר כלכלי.

ממשלת איטליה החדשה בראשות מתאו רנצי היא הממשלה הצעירה ביותר מאז ומעולם. איטליה הבינה שכדי לפתור את בעיות הצעירים,צריך לחשוב בראש צעיר ובעיקר לפתור את בעיות הבירוקרטיה המפורסמות.

ומה מומלץ לישראלים?

אנשי עסקים ומשקיעים פרטיים יכולים למצוא באיטליה מגוון רחב של אפשרויות השקעה טובות. החל ממלונות במרכזי הערים ועד דירות ומשרדים להשקעה. הגישה למילאנו נוחה וניתן גם לקחת מטוס, לראות את הנכס ולעקוב אחריו בצורה שוטפת,גם מהארץ.

ישראלים רבים נוסעים מדי שנה ללמוד באיטליה וממשיכים מסורת רבת שנים. ברומא נוהגים לצחוק שבפקולטה לרפואה השפה השולטת היא עברית. בתחום הדיור,זאת ההזדמנות לרכוש דירה לשנות המגורים במחיר נוח, שלאחר מכן יכול לשמש כדירה להשקעה.

לדף הפייסבוק של גלעד רבינר

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: