Booking.com
עו"ד אתי זיו,קרדיט מורן יעקב

מגיע לכם פיצוי על רשלנות רפואית

אחרי קריירה של 20 שנה במוסדות רפואיים אתי זיו חצתה את הקווים והפכה להיות עורכת דין המתמחה ברשלנות רפואית. דברים שראתה משם נתנו לה כלים משמעותיים ואפקטיביים כדי להילחם עבור לקוחותיה במוסדות רפואיים שפגעו בהם, וגם בביטוח לאומי ובחברות הביטוח.

מאת: חני שניידר

אתי, אולי קודם נגדיר מהי רשלנות רפואית?

"רשלנות רפואית הנה תוצאה בלתי סבירה של טיפול רפואי ואשר יכולה הייתה להימנע. תוצאה בלתי סבירה של טיפול רפואי הנה גרימת נזק לחולה במקום בו היה הטיפול אמור להועיל/לרפא.

"רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל טיפול, בכל תחום, ובכל מרכז רפואי ציבורי או פרטי.

"לעיתים מדובר בפגיעה ממשית באיכות החיים – פגיעה ביכולת הפרנסה וקושי משמעותי הכרוך בהוצאות על טיפולים רפואיים יקרים, לצד עול המחייה היומיומי".

מי יכול להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית?

"תביעת רשלנות רפואית מוגשת על ידי מטופל, אשר נגרם לו נזק גופני, נפשי או ממוני עקב רשלנות שהתרחשה באחד משלבי ההליך הרפואי: איחור באבחון, קבלת טיפול שגוי, הימנעות מהפניות לבדיקות או לרופאים מומחים, פענוח מוטעה של תוצאות בדיקות, טעות בניתוחים, טעויות במהלך אשפוזים, טעויות בעת טיפולים אמבולטוריים ועוד.

"עם זאת, חשוב לציין שכדי לוודא שהטעות אכן מוגדרת כרשלנות רפואית, יש לבחון היטב כל מקרה לגופו. למשל, רשלנות רפואית באבחון סרטן – העורך דין צריך לבדוק האם משמעות האיחור באבחון היתה קריטית להבראת החולה, או שמא החמרת המצב ממילא לא היתה נמנעת. בתור מי שעבדה במשך שנים ארוכות במוסדות רפואיים, יש לי את הכלים והיכולת לבדוק זאת".

תספרי באמת על הקריירה שלך מהצד השני של המתרס, וכיצד היא תורמת לך וללקוחותייך כעורכת דין?

"עשיתי קריירה של 20 שנה במוסדות הרפואיים, אשר העשירה אותי בניסיון רב, בידע מקצועי ובהכרות עם מגוון אנשי מקצוע ומומחים בסוגיות השונות. את התואר הראשון במשפטים ובמנהל ציבורי רכשתי במהלך עבודתי כאחראית מנהל וכראש לשכה של מנהל מחלקה כירורגית באחד מבתי החולים במרכז הארץ. לקחתי חלק בישיבות רופאים, התנסיתי בעבודה במחלקות מורכבות ולמדתי את השפה הרפואית לעומקה – למידה שממשיכה ומשרתת אותי גם היום.

"הניסיון שצברתי מאפשר לי להעניק ללקוחותיי את הליווי המקצועי ביותר, מתוך מטרה להבטיח תהליך מהיר ויעיל ללא העמסה רגשית. הלקוחות שלי סומכים עליי ויודעים שאעשה את המיטב כדי למנוע מהם מאמצים והתמודדויות מיותרות".

"בנוסף, ניסיוני זה מאפשר לי לעסוק במגוון רחב של תחומי הרפואה השונים ואכן ניהלתי תיקי רשלנות רבים בתחום מיילדות וגניקולוגיה – ניהול לא תקין של ההיריון, לידה, גנטיקה ועוד, אונקולוגיה – טעויות באבחון סרטני; כירורגיה; ורפואה פנימית.

יש לא מעט עורכי דין בתחום שלך. מה מייחד אותך?

"את החיבור לעיסוק שלי – עורכת דין לתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף – אני מוצאת בראש וראשונה באהבה הגדולה שלי לאנשים, ברצון לעזור ובנחישות להילחם על הדברים בהם אני מאמינה. להשקפתי, תהליך של תביעת רשלנות רפואית מבוסס קודם לכל על הענקת יחס אישי, אמון והבנה אמיתית של הקושי הרגשי, אשר חווה האדם אותו אני מייצגת. עבורי, כל לקוח הוא עולם ומלואו, והאחריות שלי היא להיות שם בשבילו – להעניק סביבה מקצועית בטוחה, קשובה, זמינה ותומכת ולראות תמיד את טובתו מול עיני".

מהם תתי התחומים בהם את עוסקת?

"כמומחית בתחום הרשלנות הרפואית מתאפשר לי לעסוק בתחומים נוספים של נזקי גוף כגון: תאונות דרכים ותאונות עבודה, ובכלל זה חשיפה לחומרים מסוכנים, תאונות ספורט; וכן תביעות נגד משרד הביטחון – חיילים, אנשי קבע, אנשי מילואים ואזרחים עובדי צה"ל אשר נפגעו במהלך שירותם במערכת הצבאית, לעיתים באופן בלתי הפיך".כמה זמן נמשך תהליך ליווי ממוצע של תביעה?

"לעיתים, מבחינת הלקוח, התהליך מסתכם בפגישת ההכרות הראשונה, כאשר בהמשך, מועברים עדכונים מעת לעת. כל החלטה משמעותית על התקדמות בתהליך אנחנו, כמובן, מקבלים ביחד ובהתבסס על הערכה מושכלת של סיכוי מול סיכון".

מהם סיכויי ההצלחה של תביעה כזו?

"עלייה בכמות תביעות הרשלנות הרפואית בשנים האחרונות לצד עלייה בגובה הפיצויים המתקבלים מוכיחות כי לתובעים קיים סיכוי גבוה להצליח. השאיפה הגדולה ביותר שלי, היא לא רק להשיג עבור את הלקוח את התוצאה הטובה ביותר עבורו, אלא גם ליצור הרתעה ולחייב את הממסד הרפואי להטמיע שינויים, על מנת למנוע הישנות מקרים של רשלנות רפואית.

"אני מאמינה שככל שיהיו יותר הצלחות בנושא תביעות רשלנות רפואית, ההתנהלות, הן בהיבט המוסדי והן בהיבט האנושי, תשתפר והאמון של אזרחים במערכת הבריאות יתחזק.

"אל תחששו לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי, בכל פעם בה הנכם חוששים שנעשתה בכם רשלנות רפואית. זו זכותכם המלאה לקבל את כל המידע אודות הטיפול שניתן לכם".

היכנסו לאתר של עו"ד זיו לקבלת טיפים והתייעצות בנושאי רשלנות רפואית

http://www.ziv-lawyer.com/

היכנסו לפרופיל המקצועי של עו"ד אתי זיו בלינקדין

http://www.linkedin.com/pub/etty-ziv/69/218/717

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: