Booking.com
גלית קדמי-ביבר וירדנה סעדה ,קרדיט צילום:אילנית תורג'מן

מהו חדר כושר רגשי?

בדיוק כמו שהולכים לחדר כושר ולומדים שפה גופנית חדשה, בחדר כושר רגשי לומדים שפה חדשה, היוצרת חיבור רגשי לקידום ולהשגת מטרות. סניף הדגל
הראשון של Feel it"" נפתח בתל אביב.

מאת: מיכל פרנקו

מדור המומחה יצא לפגוש את ירדנה סעדה וגלית קדמי ביבר בעלות המותג KB-coach המתמחה באימון אישי, אימון עסקי, אימון מנהלים ואימון לעסקים קטנים.

אז מה זה בעצם חדר כושר רגשי ומהו אימון שרירים רגשיים?

“Feel it” הינה שיטה חדשנית המציעה ׳אימון שרירים רגשיים׳ לקידום מהיר ולהשגת מטרות. השיטה מבוססת על מודל ייחודי המאפשר צעד אחד קדימה לשינוי בכל מפגש, כאשר ההתמקדות היא בשלושה תחומים מרכזיים: זוגיות, קריירה והגשמה עצמית." מסבירה ירדנה ומרחיבה: "ליצור בארץ תרבות של "אחזקת הנפש". בדיוק כמו
שאנשים הולכים לחדר כושר באופן קבוע, כך יורגלו לטפל בעצמם באופן רציף ולא רק בתקופת משבר. חדר הכושר “Feel it" הוקם על מנת ללמד אנשים את הכח העצום בחיבור לעצמם. את האפשרות לחיות חיים של בחירה ואחריות ולהשיג כל מה שרק ירצו. לא להתפשר ולעסוק בחיים בעיסוקים משמעותיים שמביאים תשוקה ואנרגיית חיים." וגלית מפרטת" בעצם הרעיון הוא אנשים נרשמים כמנויים, על בסיס חודשי ומקבלים את האפשרות לבוא ולהתאמן על תכנים שונים שיקדמו אותם. הם מגיעים להתאמן על בסיס קבוע, כלומר פעם, פעמיים או שלוש בשבוע או שהם באים בימים בהם הם מרגישים שהם זקוקים להיטען באנרגיה, לזוז מתקיעות שהם שרויים בה או סתם לצאת ולפגוש אנשים ותכנים מעניינים. במהלך המפגשים מתחולל שינוי במכלול תחומי החיים לצד השגת מטרות ברורות ומוגדרות בעלות של כמה מאות בודדות של שקלים בחודש".

איך איך זה בעצם  עובד?

"חדר הכושר הרגשי עובד על בסיס שיטת אימון חדשה המבוססת על אימון של כל אחד במסגרת קבוצתית." מפרטת גלית ומרחיבה:" המשתתפים מגדירים לעצמם מטרות בתחומים שונים. בדרך כלל מטרות בתחומים של קריירה, עסקים, זוגיות או הגשמה עצמית. הם מתאמנים באופן קבוע, משיגים את המטרות שלהם ומתפתחים להיות אנשים בעלי מודעות גבוהה, הרבה מאוד כלים להשגת מטרות ושמחה בחיים ובעיקר אמונה בעצמם כי יוכלו ליצור לעצמם את המציאות שיבחרו. חדר הכושר מעודד באנשים את יכולת הבחירה, קבלת האחריות, החיבור לעצמם וזיהוי האוטומטים שמעכבים ושמקדמים אותם.בדיוק כמו במכון כושר בו אנחנו מאמנים את השרירים שלנו ומפתחים סיבולת לב ריאה, כך אנחנו מתאמנים על הנושאים המכוננים בחיינו ומפתחים יכולת התמודדות, יכולת עמידות רגשית.בדיוק כמו במכון כושר בו עצם ההתחייבות כמנוי מאפשרת לנו לעשות יותר למען עצמנו והחופש לבחור מתי להתאמן ובאיזו עוצמה או אינטנסיביות, כך בחדר כושר רגשי, אנשים מתאמנים באופן עצמאי, תוך בחירת הקצב והאינטנסיביות המתאימה להם."

למי זה מתאים?

"חדר הכושר מתאים לאנשים בגילאים 18 ומעלה, שרוצים להשקיע בעצמם." מסייגת ירדנה ומסבירה: "חדר הכושר הרגשי מתאים ל-5 סוגים של אנשים.

  • אנשים שעוסקים באופן שוטף בלמידה, במודעות ובהתפתחות אישית.
  • אנשים שרוצים לצאת מתקיעות בחייהם, בכל תחום.
  • אנשים שרוצים להשיג מטרות ויעדים בחייהם, אך לא מצליחים בכך.
  • אנשים שרוצים להיטען באנרגיות, להרגיש שמחים ומצליחים יותר.
  • אנשים שרוצים מקום לבלות בו עם אנשים איכותיים, באוירה כייפית וחיובית.

וגלית משלימה:"יש אנשים שמגיעים לאימון אישי בחדר הכושר חדורי מטרה ומוטביציה כדי לעשות שינוי מהותי בחיים שלהם, יש המגיעים נטולי כוחות ואנרגיה כדי להתחבר לחיים ויש שמגיעים רק כדי לעצור את המירוץ של החיים שלהם, להירגע."

מה עושים שם?

"בחדר הכושר מקבלים כלים ונוסחאות לחיים של שמחה והצלחה, תגיעו לרגעי אינטימיות וחיבור לעצמכם, תרגישו המון תקווה ואופטימיות ביחס לעצמכם ולחיים שאתם רוצים ליצור עבורכם, תפגשו באנשים המתמודדים עם נושאים דומים, עם מחשבות ודיעות שונות, תגלו את עצמכם מחדש ובעיקר תדאגו לעצמכם." מתארת גלית ומסבירה:

בכל מפגש מתקיימים העקרונות הבאים:

  • תתחברו לעצמכם ותגלו משהו חדש על עצמכם
  • תקבלו כלי וטכניקה שתוכלו לשחזר בחיים שלכם
  • תמדדו את ההתחייבויות והמשימות שאתם לוקחים על עצמכם
  • תצאו מחוזקים ומלאי מוטיבציה

מה ההבדל בין אימון אישי לבין אימון בחדר הכושר?

ירדנה מסבירה :"אימון בפגישה אישית הוא תהליך בו מתמקדים במתאמן אחד, למשך שעה בדרך כלל, אחת לשבוע. בפגישות מגדירים מטרות ויעדים, בונים תכנית עבודה להשגתם ומתמודדים בדרך עם הפחדים, החסמים הרגשיים והמיומנויות או הידע החסרים להשגת המטרות והיעדים. האימון האישי הוא תהליך פרטי, אישי, שנוגע בחשיפה מול אדם אחד, המאמן/ת. האימון בחדר הכושר, מתחיל בפגישה אישית עם מאמן/ת, אך ממשיך בתהליך ובו שותפים מתאמנים נוספים. מתאמנים בדרך כלל שעתיים, ארבע או שש שעות בשבוע."

אז בעצם מה שאתן אומרות זה שבחדר כושר תשלמו עבור 4-12 אימונים במהלך חודש, מחיר של אימון אישי אחד?

"כן!" פוסקת ירדנה, "אימון אישי בחדר הכושר לעיתים ישולב בפגישות אישיות של אימון אישי וזאת על מנת לחדד נקודות חשובות בעזרת מאמן/ת. זאת במחירים אטרקטיביים במיוחד".

לא מפחיד "לנחות" כך אל תוך חדר הכושר בלי ידע מוקדם?

"לפני הרישום לחדר הכושר האישי מקבלים פגישת ייעוץ חינם. בפגישה נבדוק איתכם מה תרצו לשנות או להנכיח יותר בחייכם. נבדוק את מידת ההתאמה שלכם לחדר הכושר. נסייע לכם להגדיר מטרות ויעדים לחיים שלכם ולמימוש באמצעות חדר הכושר. נכין אתכם למפגשים ותקבלו הסבר מפורט על מה הולך להיות במפגש."

לאתר:   www.kb-coach.com

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: