Booking.com
שידורים חיים על טכנולגיה עננית.

מהפכת השידור החי כבר כאן!

מי מאיתנו לא חשב שאירוע הספורט  אותו הפיק היה ראוי בכל פרמטר לשידור בטלוויזיה?

למי מאיתנו לא היה הרצון להגדיל את כמות המתעניינים באירועי הספורט ברשות ואגב כך לגדל דור חדש של ספורטאים וחובבים לענף הרלוונטי?

מאת: קובי ברדה

על שאלות הללו ורבות נוספות הכרוכות בהקשרים שבין שידור אירוע להפקתו, מתחבטים כל העוסקים בענף הספורט ברשויות המקומיות בישראל.

אלא מה היא?

המפתחות לשידור בטלוויזיה או באינטרנט נמצאים בידי הערוציים המסחריים והם עבור כל אירוע המתקיים ברשות דורשים "החזר הוצאות הפקה" כדי להגיע ולסקר את  בעלויות מופרכות של עשרות אלפי ש"ח ובכך חוסמים את היכולת שלנו להנגיש את האירוע מעבר לכמות המשתתפים והצופים פיזית באירוע.

אז הבשורות הטובות הם שיש תחליף – זול,יעיל וכזה שמביא שידור הכולל עריכה,בימוי,הפקה ואריזה גרפית שתאפשר לאירוע להיות משודר לייב בכל אתר אינטרנט,דף פייסבוק או כל כלי הפצה חדשותי אחר.

את הכלי הזה פיתחה חברת הנזק ( סטארט-אפ) ישראלית הנקראת "קונסטה".

המוצר המוצר שמפתחים ב Connesta  הינו “Cloud control room”   תוכנה עננית ליצירת שידורים חיים.

ומהו עיקרון ההפעלה?

במקום להוציא למקום ניידת עם שעות ארוכות של פריסת כבלים וכח אדם וניידת שידור לווינית העולה עשרות אלפי ש"ח , מגיע צלם או שנים עם מצלמה ומקודד הפועל על רשת סלולרית או על קו אינטרנט ושולח את השידור לחדר עריכה הנמצא על ענן.

בחדר עריכה, הנמצא בכל מקום אפשרי בכדור הארץ, יושב הבמאי שעורך את השידור ובכלל זה מכניס תמונות לערוץ אינסטגרם, סרטי תדמית,תשדירים או קטעי אודיו ויוצר את חווית השידור האינטראקטיבית הראשונה לצופים בבית.

בנוסף לכך,בזכות האופי המיוחד של השידור, ניתן להטמיע בתוכו פרסומות או שקופיות חסות  ובכך ליצור פלטפורמה נוספת למפיק האירוע להגברת החשיפה לתומכים הקיימים ומנוף לגיוס ספונסרים חדשים.

האירוע הגדול הראשון בו השתמשו בטכניקה הזאת של קונסטה בתחום הספורט היה מרתון טבריה 2014 ,ששודר לייב באתר YNET ובאתר ערוץ הספורט, וכלל 4 צלמים עם מסוק ורכבים שליוו את הרצים וייצרו חווית צפיה מושלמת לעוקבים מהבית.

בסכום זעום של החל מכ – 3000 ש"ח , ניתן לקבל צילום בין שעתיים ,ביום חול  באזור המרכז  הכולל צלם,במאי,עריכה גרפית (כתוביות עם שם האירוע,נואמים וכו') והפצה של השידור לאתרי האינטרנט ו/או הרשתות החברתיות.

מרכיבים נוספים להגברת האטרקטיביות של השידור או לכיסוי הוצאות נסיעה ושעות עבודה מסתכמים בכמה מאות עד אלפי ש"ח נוספים ולא פוגעים באטרקטיביות של תמחור המוצר.

העלות הזעומה הזאת מאפשרת להזמין את כל תושבי הישוב ובמקרה של אירוע בינ"ל (טורניר טניס ביישוב לדוגמא) לקבל כתובת בה יוכל לעקוב אחר האירוע גם אם לא יכל היה להגיע פיזית למקום.

יתרון נוסף של הצילום טמון בהקמה של ספרייה אינטרנטית, המתעדת את פעילויות המחלקה/האגף הרלוונטי, ומשמשת כחומר לימוד לאותם אלה העוסקים בנושא הן ברמה הלימודית והן ברמה המקצועית.

לערים רבות בישראל דף פייסבוק עם כמה עשרות אלפי אוהדים , לחלקם דוגמת חיפה ות"א  מעל 70,000 מעריצים המהווים קהל "שבוי" שבזמן שהוא גולל להנאתו בדף החדשות שלו, יכול להחשף לשידור של טורניר סטרייט בול או התעמלות אומנותית ולהגיב על האירוע און – ליין ובכך לייצר אינטראקציה שכל כך אופיינית לרשתות חברתיות ולקסם הפעילות בהם.

סיכומו של דבר, העתיד כבר כאן והתחושה המתסכלת של חוסר יכולת הבאה לשידור של אירוע ספורט חשוב בחיי הישוב והקהילה יכולה להתחלף, ודי מהר בחדוות שיתוף הציבור בפעילויות וההכרה לעוסקים בענף.

לאתר CONNESTA

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: