Booking.com
אביגיל גילי כהן,קרדיט יחצ

מה מציעה הרפואה המשלימה לנשים בהיריון וכמה זה יעלה לך?

נכון, הריון איננו מחלה, והקושי הפיזי מביא עימו בסוף הדרך מתנה מופלאה. ובכל זאת, ישנן נשים אשר סובלות תשעה חודשים בלי הפוגה, הבחילות מתחלפות בצרבות המתחלפות בבצקות ובכאבי גב. גם עבור אלו שעבורן הקושי אינו רב, קיימת המעמסה אשר חולפת רק בסוף ההיריון. הרפואה הקונבנציונלית לא מציעה את כל הפתרונות ותשובת הרופאים, משחר ההיסטוריה, היא תמיד אותה תשובה: "בסוף ההיריון הכל יחלוף". כאן, נכנסת לתמונה הרפואה המשלימה עם פתרונות תומכים או חלופיים. אביגיל (גילי) כהן, אמא לשתיים, ומקימת פורטל mama2b – הצד הפיננסי של ההיריון שהוקם במטרה לאפשר לתכנן את ההיריון גם מהזווית הפיננסית, עונה על השאלות: אילו פתרונות הרפואה המשלימה אכן מספקת, ומהם ההחזרים שתוכלי לקבל על הטיפולים הנבחרים מקופות החולים השונות וחברות הביטוח.

מאת: חני שניידר

באילו מצבים ניתן לפנות לרפואה משלימה בהריון?

עוד לפני הכניסה להריון, נשים הנתקלות בקשיים בכניסה להריון יכולות להיעזר בכלים השונים כדי לתמוך בתהליך ההפריה. במהלך ההיריון ניתן להיעזר ברפואה משלימה להקלה על בחילות, כאבי גב, הקלה על העומס הפיזי ככלל, עצירות, טחורים, צרבות והמצב הנפשי המלחיץ לחלק מהנשים בזמן ההיריון.

לקראת הלידה, הרפואה המשלימה יכולה לסייע בזירוז כאשר עוברים את תאריך הלידה המשוער ומעוניינים להימנע מהשראת לידה בבית חולים. כמו כן, במידה והעובר במצג עכוז, ישנן מטפלים שסבורים כי יכולים לסייע להיפוך העובר ובכך להימנע מהיפוך בבית החולים או בסופו של דבר מניתוח קיסרי.

אחרי הלידה נשים רבות נעזרות בכלים השונים במקרה של טחורים, עצירויות, כאבי גב, מצבי לחץ ועוד.

אילו טיפולים יכולים להתאים לאישה ההרה ובאילו מגבלות?

ישנם מגוון טיפולים שיכולים לעזור במצבים השונים. כדאי להתייעץ עם הרופאים באשר ליעילות של כל אחד מהכלים לתופעה ממנה סובלים. כמו כן, נשים שונות מתחברות לטיפולים שונים וישנה חשיבות רבה להרגשת הנינוחות במהלך הטיפול. כך לדוגמא, אישה אחת יכולה להזדעזע מהמחשבה על דיקור סיני, לעומת האחרת שמחכה בקוצר רוח לדיקור השבועי.

הטיפולים המוצעים כוללים: שיאצו, דיקור סיני, ייעוץ תזונתי לקבלת תוספי תזונה והתאמת תפריט אישי המשתנה לאורך התקופה, תמציות צמחים, רפלקסולוגיה, אוסטאופתיה, כירופרקטיקה, פלדנקרייז, תרופות הומאופטיות ועיסויים.

יש לזכור כי הריון הינה תקופה רגישה ועל כן לא כל הכלים זמינים עבור האישה ההרה. בשליש הראשון ישנה רגישות בהשתרשות העובר ואילו בסוף ההריון קיים חשש מלידה מוקדמת. על כן, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים ולא להתחיל טיפול לפני בדיקה מעמיקה. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ גם עם רופאים קונבנציונליים לפני פנייה לרפואה המשלימה באשר למסלולים המשלימים המעניינים אותך, ולוודא שהם אינם מעלים חששות מהטיפול.

מה ניתן לקבל מקופות החולים עבור טיפולי רפואה משלימה?

ישנם מכונים הנמצאים בשיתוף עם קופות החולים או עם חלק מהן. המכונים הם: כללית רפואה משלימה, מכבי טבעי, מאוחדת משלימה, רפואה משולבת (משלימה) בלאומית.

מכונים אלו מציעים טיפולים במחירים מוזלים. בנוסף, חלק מהמכונים מעניקים אחוז הנחה קבועה בגובה מסוים לחברי הקופה (לדוגמא- 60% הנחה על כל טיפול) וחלק מעניקים סכום הנחה עבור כל טיפול (לדוגמא- 50 ₪ הנחה).

לרוב ישנה הגבלה על כמות הטיפולים שניתן לבצע בכל שנה.

כמו כן, ישנן קופות חולים המעניקות החזרים נוספים ומספר טיפולים גדול יותר בסל עבור לקוחות הפלטינום (כללית פלטינום, מכבי שלי, מאוחדת שיא ולאומית זהב).

אילו החזרים ניתן לקבל מחברות הביטוח עבור טיפולי רפואה משלימה?

לרוב, חברות הביטוח מבקשות נספח מיוחד לרפואה משלימה. כלומר, פוליסת ביטוח המתווספת לביטוח הבריאות הכללי. ההחזרים ניתנים לרוב עבור כלל המצבים ואין נספח ספציפי להריון.

העלויות עבור תוספת ביטוח שירותי רפואה משלימה נעות בדרך-כלל בין 15 ל- 35 ₪ לחודש. ישנן חברות ביטוח הנותנות מחיר כולל למשפחה.

חברות הביטוח לרוב דורשות השתתפות עצמית של כ- 40 ₪ לטיפול או מציעות החזר של כ-150 ₪ עבור מכונים שאינם בהסדר.

גם במקרה של חברות הביטוח, לרוב ישנה הגבלה על מספר הטיפולים הניתנים. ובנוסף, יש לשים לב לתקופת האכשרה, כלומר, התקופה בה משלמים עבור הביטוח אך לא יכולים ליהנות מצריכת השירותים הרשומים בפוליסה.

לפורטל mama2b – הצד הפיננסי של ההיריון :

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: