Booking.com
משקפי מולטיפוקל, יוצר -PublicDomainPictures, אתר - PIXABAY

מולטיפוקל – כל מה שלא סיפרו לכם.

מדוע יש עדשות במחיר של 1,000 ש"ח ואחרות עולות 10,000 ש"ח ?   מה חשוב שאציין בפני האופטומטריסט טרם הבדיקה?   האם יש צורך בציפוי?   מה ההבדל בין מולטיפוקל וביפוקל?    המומחים של אופטיסטור עושים לכם סדר

מאת: מיכל פרנקו

מה זה מולטיפוקל?

עדשת המולטיפוקל, היא עדשה בעלת מספר מוקדי ראיה, הנותנת פתרון אופטי אידיאלי לכל טווחי הראייה: קרוב, רחוק ואזור ביניים. עדשת מולטיפוקל מחליפה את הצורך במספר זוגות משקפיים. במקום להשתמש בזוג אחד למרחק, השני לקריאה, והשלישי למחשב, משתמשים בזוג משקפי מולטיפוקל המכילים את כל המרשמים לכל טווח המרחקים.

 ישראל היא בין המדינות המובילות בעולם בתחום המולטיפוקל, מבחינת האיכות, השימוש והמודעות הגבוהה של קהל הלקוחות למוצר.

למה דווקא עדשות מולטיפוקל?

במשך השנים עובר הגוף שינויים פיזיולוגיים המשפיעים גם על איכות הראייה, בתהליך טבעי הנקרא פרסביופיה (Presbyopia). במצב זה העין מאבדת את היכולת להתמקד בעצמים קרובים, דבר הגורם לטשטוש ראייה בטווח הקרוב ובטווח הבינוני בעבודה בסביבת המחשב. מצב זה מצריך משקפיים לקרוב הממקדות את הראייה עבור מרחק זה.

במצבים בהם צריך פתרון אופטי למספר טווחים ומרחקים, כגון עבודה משרדית עם חומר קריאה ועבודה מול המחשב, או במצב בו האדם מרכיב משקפיים למרחק אבל צריך גם משקפי קריאה, קיים צורך בהתאמת עדשות מולטיפוקל.

מהם ההבדלים בין עדשות ביפוקל לעדשות מולטיפוקל?

בשימוש בעדשת ביפוקל, הלקוח מקבל פתרון אופטי לשני מרחקים בלבד, לקריאה ולמרחק. אולם בטווח שבין 40 ס"מ ל-2 מטר, לא ניתן לראות בביפוקל כלל, כלומר עדשות ביפוקל לא מתאימות לאנשים העובדים מול מחשב. במולטיפוקל לעומת זאת, ניתן לראות לכל המרחקים ללא הגבלה. בנוסף, עדשות המולטיפוקל אסתטיות יותר היות ואין קו הפרדה בולט לעין כמו בביפוקל.

מה צריך לדעת לפני רכישת משקפי מולטיפוקל?

  1. חשוב מאוד להזמין את המשקפיים רק אצל אופטומטריסט מוסמך ומקצועי המיומן בהתאמת עדשות מולטיפוקל.
  2. יש לציין בפני האופטומטריסט אשר מבצע את הבדיקה את צרכי הראייה המדויקים. כל אחד זקוק לתיקון בכיווני מבט ובמרחקים שונים. למשל – מרצה בכיתה ירצה גם להביט מעלה ולראות את הלוח הקרוב אליו וגם להישיר מבט ולראות את התלמידים בקצה הכיתה, ואילו רואה חשבון יזדקק לאזור קריאה ומחשב רחבים יותר ופחות אזור למרחק.
  3. בחרו את מסגרת המשקפיים לפני בדיקת הראייה. התאמת העדשות במסגרת עשויה להשתנות בהתאם  לצורה בה יושבת המסגרת על הפנים שלכם.
  4. היה לכם בעבר מולטיפוקל? ציינו זאת בפני האופטומטריסט. ניסיון העבר ילמד אותו הרבה על השימוש העתידי.
  5. מדדו את המשקפיים המוכנים בנוכחות האופטומטריסט. הוא ידריך אתכם בשימוש נכון המתאים לצרכים הספציפיים שלכם לכל כיוון מבט, וההסתגלות למשקפיים תהיה קלה ומהירה.
  6. לא כולם מסתגלים באופן מידי למולטיפוקל. ישנם אנשים שזמן ההסתגלות יערך מספר שעות ויש כאלה שידרשו למספר שבועות. כדי שההסתגלות תהיה מהירה יותר כדאי להרבות בהרכבת המשקפיים בימים הראשונים.
  7. במידה ומתעוררת בעיה כלשהי חשוב לחזור לחנות ולשוחח עם האופטומטריסט. לעיתים יש צורך לכוון את המשקפיים על הפנים, לקבל הסבר נוסף על שימוש נכון במשקפיים שעוזר משמעותית להסתגלות מהירה ולשביעות רצון מהעדשה.

איזו מסגרת תתאים לעדשות המולטיפוקל?

רוב מסגרות המשקפיים כיום מתאימות לעדשות מולטיפוקל. כבר אין צורך להתפשר על עיצוב או סגנון וניתן לבחור כמעט כל מסגרת מתוך מבחר החנות, החל במסגרות ברגים ועד מסגרות אופנתיות קטנות, כל עוד יש בהן את מינימום השטח האופטי הנדרש.

מהם הציפויים ומסנני הקרינה הקיימים לעדשות המולטיפוקל?

עדשות מולטיפוקל איכותיות מגיעות כמעט תמיד עם ציפוי מונע סינוור הנקרא אנטי- רפלקס וציפוי מפחית שריטות. בעדשות מולטיפוקל של Seiko יש 8 שכבות של ציפויים בכל צד של העדשה המשפרים את איכותה, את מעבר האור, מונעים שריטות, דוחים אבק וכדומה.

בנוסף, בעדשות סייקו קיים סינון קרינת UV400 המצוי בתוך העדשה עצמה ולא רק ציפוי על פני שטח העדשה.

מהו מחיר עדשות מולטיפוקל?

מחיר העדשות תלוי בגורמים רבים ועשוי לנוע בין מחיר של 1,000 ₪ ועד ל-8,000 ₪ לזוג עדשות בהתאם למספר פרמטרים:

*       מספר התיקון הדרוש – מספרים גבוהים יותר דורשים חומר גלם דק ויקר יותר.

*       החברה המייצרת – כמו כל מותג שאנו צורכים, שם איכותי וניסיון מקצועי מתבטא במחירו.

*       חומר גלם – עדשות מתכהות בשמש או עם ציפויים מיוחדים עולות יותר.

*       הטכנולוגיה של העדשה – עדשה בליטוש פנימי מאפשרת שדה ראייה רחב יותר, פחות עיוותים והפרעות בזוויות מבט שונות ועוד.

*       כמו בכל מוצר טכנולוגי אחר, בכל פיתוח של מוצר חדש  לשוק, מחירו של המוצר הקודם יורד.

  בארץ נמכרות כ-150 אלף עדשות מולטיפוקל בשנה.

טיפ חשוב! 

חשוב להיזהר ולא להתפתות למחירים נמוכים מדי! ייתכן ומדובר בדגמים שיוצרו בטכנולוגיות מיושנות ובמקרה שכזה תתקשו להסתגל לעדשה ושביעות רצונכם תהיה נמוכה משמעותית. בדקו מה היה מחיר העדשות לפני המבצע והאם מדובר בטכנולוגיות ליטוש פנימי של חברה מובילה.

למבצע עדשות מולטיפוקל + מסגרת ממותגת (דוגמת רייבן,ווג ,ארמני) החל מ – 1000 ש"ח + בדיקה חינם ללא התחייבות, רק ללקוחות המומחה בחברת אופטיסטור

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: