Booking.com
אדם טל

מעל אלף דולר בשעת עבודה, בלי בגרות. ראיון עם אדם טל.

משיחה עם אדם, 31, קל להתרשם שמדובר בגאון שיווקי עם אנרגיה עצומה והספקים לא אנושיים. אבל הוא מתעקש שהוא עובד פחות מ-3 שעות ביום ולא עושה שום דבר מיוחד שאתם לא יכולים.לכבוד סדרת סרטונים חדשה שלו, ישבנו איתו וניסינו לברר האם זה הגיוני.

מאת: דני לוי

לאדם טל היה חלום פשוט, מאז גיל 11: לא לעבוד. ״מה כבר ביקשתי?״ הוא אומר כאילו זה עניין של מה בכך. כשהוא העז להביע את השאיפה במילים, הוא נתקל, כפי שאפשר לצפות, בחוסר אמונה בכל החזיתות – ההורים, המורים, החברים ואפילו המנטורים העסקיים שהיו אמורים לעודד.
 אבל כשלפני גיל 26 ייצר את המליון הראשון, רובו בתוך פחות מחצי שנה שבה עבד פחות משעה ביום, הוא ידע שניצח, והיחס השתנה לתמיד.
 עכשיו הוא נלחם בתדמית ה״סופרמן״ וה״קוסם״ שנדבקה אליו כפרודיג׳י שממגנט כסף ומצליח כמעט בכל פרויקט.
אז אתה מנסה לשכנע אותנו שכל אחד יכול… בשיא הכנות זה מעט חשוד, והרי האינטרס שלך ברור.
״במשך שנים סיפרתי לעצמי שאני מצליח כי אני חכם יותר מהממוצע, או כי יש לי תכונה כזו אחרת, או כישורים מסויימים, כמו תכנות. כי אתה רוצה להצדיק את הכסף שאתה עושה ולחשוב שאתה טוב יותר מאחרים.
 אבל לאורך ה-5 שנים האחרונות נתקלתי כל פעם במישהו שעשה יותר כסף ממני, בלי התכונה התורנית שתליתי בה את ההצלחה שלי. זה הגיע לרמות מטרידות ומאוד פגע באגו שלי כשפגשתי אנשים טיפשים מאוד שבקושי הצלחתי לנהל איתם שיחה, שעושים יותר כסף ממני.
 לאט לאט הבנתי שיש רק תכונה אחת באמת קריטית – התמדה. מעבר לזה, לא אייקיו, לא לדעת שפות, לא כשרון כזה או אחר. רק התמדה. זה מוכיח את עצמו כל הזמן. תשאל את מייקל ג'ורדן, ביל גייטס, מסי… מי שתרצה.
איך למדת שיווק כדי להתחיל?
 לא למדתי. למען האמת, כשהתחלתי לא ידעתי שום דבר על שיווק. רק מתוך הרצון להשתפר והתחרותיות התחלתי ללמוד על שיווק, מה שעזר לי לייצב את הקריירה כאפילייאט ולשלוט יותר בהכנסות – פחות לירות באפלה. אבל זה היה אחרי שכבר ייצרתי מעל מליון ש"ח. אז תחשוב כמה אני יכול לעשות עכשיו (פה אדם מספיק לדבר, מחכך את הידיים ומדגים לי צחוק מרושע).
 שאלה טוקבקיסטית ברשותך, שבטח עולה אצל 50% מהקוראים… אם אתה עושה כל-כך הרבה כסף, למה אתה צריך לטרוח וללמד את זה?
שאלה מצויינת, ופה חייבים להבין משהו אחד שאני מזהיר מפניו כל מי שרוצה להכנס לתחום שיווק השותפים: זה תחום מעפן. זו דרך נפלאה לעשות כסף ולצאת ממירוץ העכברים, אבל זה משעמם, וברוב המקרים אתה סוג של פרזיט שלא מוסיף ערך לעולם, אלא רק שואב ממנו כסף.
זה נמאס הרבה יותר מהר ממה שאפשר לדמיין. אחרי שנה שלמה שלא עבדתי ב-2010, וגם אשתי לא עבדה, היינו רק מטיילים בעולם ואוכלים 3 פעמים ביום במסעדות יוקרה בנסיון להדביק את הפער בין כמות הכסף שייצרנו מתוך שינה לבין ההוצאות שלנו… בסוף זה התחיל לשעמם.
התחלתי לחפש כל מיני דברים לעשות.. השקעתי בסטארטאפים (ונכשלתי בגדול, מסתבר שאין לי את זה), בניתי אפליקציית אייפון, ושום דבר לא סיפק אותי.
ב-2012 פגשתי בחור צעיר שהיתה לו רשימת תפוצה ושלח להם טיפים יומיים על שכנוע ושיווק. ועל אף שהוא לא ידע לייצר כסף מ-3000 המנויים שלו, קינאתי בו כי היה לו מין סיפוק כזה בעיניים. נכנסתי לתחום וגיליתי שם סיפוק שאין בשום מקום אחר.
 כשאתה עוזר לבנאדם לצאת ממירוץ העכברים, הסיפוק הוא מדהים. החלום שלי הוא שהמקצוע החדש שלי כ״מורה״ יכניס לי יותר כסף משיווק שותפים ואז אוכל להפסיק.

אנשים אומרים ששיווק שותפים לא עובד, שזה התיישן ושהתעשייה מתה.
שטויות… תשאל את מנהל הבנק שלי…
תראה אנשים רגילים לראות בכל מקום פרסומות לכל מיני פורקסים, אופציות בינאריות וכו׳, שזה סקאם מוחלט. אנשים גם נופלים לכל מיני פתיונות של ״לעשות כסף באיביי״, אמזון, סולו אדז, וכל מיני טרנדים חדשים… אז לא פלא שהם סקפטיים. אני ניסיתי הכל. במשך שנתיים שלמות חיפשתי וניסיתי כל דרך ״לעשות כסף באינטרנט״ עד שמחתתי על שיווק שותפים. בהתחלה הסתרתי את זה כי הבנתי שעצם המילה הופכת אנשים (גם טיפשים) למליונרים. התכונה היחידה שצריך זה התמדה.
וזה העניין.
אנשים מנסים פעם אחת, אחוז קטן מנסה פעמיים, וכמעט אף אחד לא מנסה פעם שלישית. הבודדים שמנסים פעם חמישית ושישית הם אלה שמצליחים בגדול. הסיכוי פה הוא גבוה יותר מכל אפיק אחר – החל מלוטו, דרך מט״ח ואופציות בינארים ועד סטארטאפים. אומרים ש-9 מתוך 10 עסקים נסגרים. שיווק שותפים מאפשר לך להקים 20 עסקים וירטואליים שונים בטווח של חודשיים, אז קשה מאוד לא להצליח, אם רק מתמידים״.
 לכבוד החגים אדם משחרר סדרת שיעורים מיוחדת לצפייה בחינם על שיווק שותפים, הרשמו עכשיו לפני שהיא יורדת מהאוויר.

 

About דני לוי

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: