Booking.com
משפט, קרדיט אתר MORGUFILE, צלם mconnors

מעסיק – מתי תוכל לשלול פיצויי פיטורין ודמי הודעה מוקדמת?

מעסיק שמפטר עובד, מחויב בתשלום פיצויי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת, המסתכמים לעיתים בעשרות ואף מאות אלפי שקלים ומהווים מעמסה כספית כבדה על המעסיק.אך מה קורה במקרים בהם עובד גרם לנזקים למעסיקו, כדוגמת גניבה, אלימות או מעילה באמון בדרכים אחרות- האם גם במקרים כאלו בהם עובד הזיק במזיד למעסיק, עדיין מחויב המעסיק, בנוסף לכל זאת, גם לשלם לעובד פיצויי פיטורים ודמי הודעה מוקדמת?במקרים מסוימים, ייתכן והמעסיק יהיה רשאי לשלול או להפחית את פיצויי הפיטורים המגיעים לעובד, וגם לשלול ממנו את תקופת ההודעה המוקדמת. אתר המומחה יצא לראיין את המומחים ממשרד ברטנטל-ויינברגר כדי  ללמוד עוד על  התנאים לשלילת/הפחתת הפיצויים ומשמעותם.

 מאת: גיא פישקין

האם מותר למעסיק לשלול פיצויי פיטורים מעובד במקרה שבו עובד גנב מהמעסיק?

עו"ד עמיחי ויינברגר "לעתים קרובות בית הדין רואה בשלילת פיצויי פיטורים כסנקציה חריגה וחריפה, שכן העובד כבר נענש דיו בעצם מעשה הפיטורים."

עו"ד ינור ברטנטל: "מעסיקים רבים נוטים לשלול לחלוטין את פיצויי הפיטורים מעובד שנתפס במעשה גניבה. אבל לא תמיד בתי הדין לעבודה מכירים בשלילה כמוצדקת, ובמקרים רבים, שמגיעים לבית הדין לעבודה, העובד זוכה בסופו של דבר בחלק מפיצויי הפיטורים או אפילו בכל הפיצויים. לדוגמא, במקרה של איש מכירות, שגנב מהמעסיק במשך תקופה ארוכה, באמצעות רישום כוזב, קבע בית הדין שמדובר במעילה חמורה באמון ושלל מהעובד את פיצויי הפיטורים (תעא (ת"א) 5744/07 ‏ ‏ בר דותן נ' תה ויסוצקי ישראל בע"מ).

לעומת זאת, במקרה אחר, שבו עובד נטל פריטים שנשכחו בחנות על ידי מבקרים בניגוד לנוהל, בית הדין פסק לעובד 80% מפיצויי הפיטורים" (עב' (ב"ש) 3371/06   חסוני סאלם נ' ארכימדס השקעות ופיתוח בע"מ)."

עו"ד ינור ברטטנטל ועו"ד עמיחי ויינברגר

עו"ד ינור ברטטנטל ועו"ד עמיחי ויינברגר

ומה לגבי עובד שקילל או התנהג בצורה אלימה?

עו"ד הדס פריזמנט מסבירה: "גם כאן, הפסיקה משתנה ממקרה למקרה. לדוגמא, במקרה של עובד שבעט בכיסא והשליך חפצים במקום העבודה, החליט בית הדין לעבודה לשלול מהעובד את כל פיצויי הפיטורים וההודעה המוקדמת (ד"מ (ת"א) 5993/08 ‏אלחנדרו אברוצקי נ' תמוז אלקטרוניקה בע"מ). לעומת זאת, דווקא במקרה אחר, של עובד שתקף את המעסיק, פסק לו בית הדין לעבודה 50% מפיצויי הפיטורים תוך שלילת ההודעה המוקדמת (תע"א (ת"א) 6060-09  בספוליטוב מיכאל נ' י. שבח – רהיטים בעיצוב חדשני בע"מ).

עו"ד עמיחי ויינברגר מוסיף: "הפסיקה בתחום זה איננה אחידה, וכל מקרה נפסק לגופו בהתאם לנסיבות. בית הדין לעבודה בוחן את מידת חומרתם של המעשים בגינם פוטר העובד, היקף הנזק שנגרם למעסיק, תפקידו של העובד ומידת האמון שבו, משך הזמן ומספר הפעמים שביצע העובד את מעשיו הפסולים, משך תקופת עבודתו של העובד וכדו'."

עו"ד הדס פריזמוט

עו"ד הדס פריזמוט

מה לגבי עובד שהחליט להתחרות במעסיק, "לגנוב" לקוחות מהמעסיק או לפתוח עסק מתחרה?

עו"ד ינור ברטנטל משיב: "מדובר בעצם במעילה באמון המעסיק. למשל, במקרה של עובד שניסה להשתלט על החברה בה עבד או להקים חברה שתתחרה בה, קבע בית הדין לעבדה שמדובר בהפרת חובת האמון של העובד כלפי המעסיק, וראה זאת בחומרה רבה. לכן, בית הדין שלל מהעובד את כל פיצויי הפיטורין וההודעה המוקדמת (תעא (י-ם) 1059-10 פיליפ לוי נ' ביתא שיפור איכות הבנייה בע"מ). עם זאת, מאחר ומקרים של תחרות במעסיק הם נושא מורכב יחסית בשל חופש העיסוק המוקנה לעובדים, מומלץ במקרה כזה לקבל ייעוץ משפטי"

מה בנוגע לעובד שהטריד מינית במקום העבודה?

עו"ד הדס פריזמנט משיבה: "גם במקרה כזה, שלל בית הדין לעבודה מעובד פיצויי פיטורים והודעה מוקדמת. דובר בעובד אשר צבט בלחייה של אחת העובד ושאל אותה האם היא לובשת תחתון מסוג חוטיני—בית הדין קבע שזוהי הטרדה מינית ושבנסיבות אלו, היה המעסיק רשאי לשלול מן העובד את פיצויי הפיטורים וההודעה המוקדמת. (ד"מ (ת"א) 2575/04 אלמליח ליאור נ' אולמי הרודיון)."

מה לגבי עובד שהשתמש בציוד המעסיק לצרכים פרטיים?

עו"ד עמיחי ויינברגר: "עובדים רבים עושים לעיתים שימוש במכונת הצילום של מקום העבודה, או משתמשים בכלי כתיבה במקום העבודה, אך יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם מעשה כזה יוכר כעבירת משמעת. לדוגמא, במקרה של נהג משאית אשר עשה שימוש במשאית לצרכיו הפרטיים, מבלי להודיע למנהלים ומבלי לקבל אישור, קבע בית הדין לעבודה שמדובר בעבירת משמעת חמורה שאף גובלת בפלילים, ושלל ממנו 70% מפיצויי הפיטורים (ב"ש) 1591/07 חמיאס שמעון נ' אלי קרן תעשיות (1997) בע"מ)."

מה חשוב שמעסיק ידע כשהוא מחליט לפטר עובד ולשלול ממנו פיצויי פיטורים?

עו"ד הדס פריזמנט: "חשוב שיהיו בידי המעסיק הוכחות שהעובד אכן עשה את המעשה המיוחס לו. זאת, משום שבטענות חמורות כל כך כנגד עובד, על המעסיק להוכיח שהעובד אכן ביצע את המעשה המיוחס לו. חשוב מאוד, שאם מעסיק חושד שהעובד שלו מועל באמונו, מחובתו להוכיח את הדברים, בין אם באמצעות הגשת תלונה במשטרה שתברר את העניין, ובין אם באמצעות השגת הוכחות אחרות כמו סרט הצילום שבבית העסק וכדו'."

לאילו סיכונים חשוף המעסיק כשהוא מחליט לשלול פיצויי פיטורים מעובד?

עו"ד עמיחי ויינברגר משיב: "כאשר המעסיק מחליט שלא לשלם פיצויי פיטורים לעובד, הוא מסתכן בכך שבית הדין לעבודה יחייב אותו גם בפיצויי הלנת פיצויי פיטורים, שמשמעם ריביות גבוהות, אם יסתבר בסופו של דבר שאין ממש בטענות המעסיק כנגד העובד. ככלל, בהתאם לחוק הגנת השכר, בית הדין האזורי רשאי להפחית פיצויי הלנה, אם היו חילוקי דעות בדבר עצם החוב.

עו"ד ינור ברטנטל מוסיף: "מאחר ושלילת פיצויי פיטורים קשורה בגורמים רבים ופעמים רבות נדרשות מספר בדיקות ושקילת שיקולים שונים, מומלץ מאוד בטרם קבלת החלטה על שלילת פיצויים, לקבל חוות דעת משפטית על מנת לא לספוג הפסדים והוצאות במקרה של תביעה משפטית".

עו"ד הדס פריזמנט מוסיפה: "כמו כן, חשוב להבהיר, שגם במקרה בו מעסיק חושד בעובד שביצע מעשה גניבה או כל עבירת משמעת אחרת, על המעסיק לזמן את העובד לשימוע מסודר ולעמת אותו עם החשדות נגדו— על מנת שהעובד יוכל להפריך את החשדות."

מה לגבי עובדים ומעסיקים במקומות עבודה מאורגנים, שחל עליהם הסכם קיבוצי?

עו"ד עמיחי ויינברגר עונה: "ניתן לשלול או להפחית פיצויי פיטורים בהתאם להסכם קיבוצי, החל על העובד והמעסיק. במקרה שבו אין הסכם קיבוצי, קובע החוק שיש לפעול בהתאם להסכם הקיבוצי החל על המספר הגדול ביותר של העובדים באותו ענף. כלומר, במקרה שבו אותו הסכם מתיר שלילת או הפחתת פיצויים בקרות מאורע מסוים, ניתן יהיה לשלול את הפיצויים.

במקרה שמדובר בענף עבודה שאין בו הסכם קיבוצי בכלל, רשאי בית הדין לעבודה לקבוע שפיטוריו של העובד היו בנסיבות המצדיקות פיטורים ללא פיצויים או בפיצויים חלקיים, אך בית הדין יבחון במקרה כזה את הכללים שבהסכם הקיבוצי החל על המספר הגדול ביותר של עובדים."

עו"ד הדס פריזמנט מוסיפה: "ההסכם הקיבוצי החל על המספר הגדול ביותר של עובדים הינו הסכם קיבוצי כללי – תקנון עבודה, שבין התאחדות התעשיינים לבין ההסתדרות הכללית. על פי הוראותיו, שלילת פיצויי הפיטורים הינה לגבי עובד שגנב, מעל או חיבל במהלך התקין של העבודה (תע"א (ת"א) 5744/07 ‏בר דותן נ' תה ויסוצקי ישראל בע"מ)".

משרד עורכי הדין ויינברגר ברטנטל ושות', מתמחה בתחום חברות ושוק ההון בישראל ובעולם, נדל"ן ותכנון ובנייה, ליטיגציה, תובענות ייצוגיות, משפט ציבורי ודיני עבודה מפרט באילו מקרים יכירו בתי הדין לעבודה בזכות המעסיק לשלול או להפחית את פיצויי הפיטורים מהעובד.

About גיא פישקין

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: