Booking.com
להגן על היקר לך, צילום-ג'וד מוסקוביץ'

מפתחות הכס

העיר חיה 24 שעות ביממה וכך גם הפורצים חלקם חובבניים וחלקם מקצוענים שגם העין החדה לא הייתה מבחינה בפריצה. ברוב הדלתות יש מנעול שמה ששולט בו זה המוצר שנקרא "צילינדר". חלקם טובים וחלקם פחות טובים, רפי ונר מפתח העיר, ממליץ שנעיף מבט במנעולים השונים הקיימים בשוק ושנדע כמה דברים חשובים, כמו איזה מנעולים כדאי לבחור על מנת למנוע את הפריצה הבאה או לפחות להקשות אותה.

מאת: נופר חדד

עברתם דירה? סיימתם שיפוצים? השכרתם את הדירה לתקופה ועכשיו אתם רוצים להחליף מנעולים? רגע לפני שאתם באים לבחור בצילינדר חזק ועמיד בפני פורצים כדאי לבדוק את העמידות שלו, כמה זמן הוא ישמור על הבית שלנו מוגן? ישנם צילינדרים שלא יחזיקו מעמד יותר משנה, בדרך כלל אלו הם צילינדרים הזולים שנמכרים בשוק ונותנים מענה מידי וזול. אם כבר בחרתם צילינדר זול זה כדאי שתדעו שזה מנעול שאינו מבוקר טיפול, אין לו כרטיס בקרת מפתחות מיוחד וכל אחד יכול לשכפלו בטמבוריה הקרובה אליו לבית לכן זה בוודאי לא המנעול שיגן עליכם לכל החיים שכדאי לבחור בו מכיוון שאחוז גדול מהפורצים מקבלים מידע מה נמצא בתוך הבית מהמובילים, אינסטלטור, מתקין כבלים וכן הלאה.

שוק המנעולים מספיק מפותח שהיום מציע שלל של מנעולים מתאימים- כל אחד לפי צרכיו האישיים. בבחירת מנעול שיספק הגנה מרבית לבית, רפי, מנעולן מורשה, ממליץ על מפתחות שמבוססים על שכפול מוגן באמצעות כרטיס שמהווה שתי הגנות; ראשית לא ניתן לשכפול ושנית כיוון שהפרופילים מבוקרים, גם אם משהו צילם את המפתח יהיה לו מאוד קשה למצוא את הגלם, החומר ממנו מיוצר המפתח. מפתח מבוקר שכפול זה חשוב מאוד מכיוון שמספר גדול של פריצות דלתות הפלדלת בישראל נעשות על-ידי מפתח משוכפל או בכלים מיוחדים. לפורץ המיומן "קריאה" או "סימון" המפתח כבר לא מצריך מאמץ מיוחד.

המפתחות מבוקרי השכפול, הם מפתחות עם חלקים הנעשים בגלם המפתח ומורכבים מקומבינציות קשות יותר לקריאה. יהיה מאוד קשה לפורץ המיומן להשיג את הגלמים כיוון שהשכפולים נעשים במכונות מיוחדות שהיצרן לא מספק לכל חנות. המסקנה היחידה שעולה היא שככל שהמפתח פחות נפוץ, כך יהיה יותר קשה לשכפלו. לפעמים זה עושה את כל ההבדל בין פריצה לבית שלך או לשכנים שלך.

אחד הצילינדרים הכי חדשים וחזקים בשוק הוא צילינדר CEI, הצילינדר מגיע עם חמישה מפתחות בצבעים שונים ובעל כרטיס שכפול אישי ומוגן בשלוש מערכות נעילה ומגיע בכול המידות הוא מתאים לכול סוגי הדלתות הייחוד של הצילינדר שהוא מונע את מה שנקרא "פריצות שקטות". פריצה שקטה היא פריצה שאינה מותירה סימני אלימות או נזק למנעול או לדלת הפלדה.היא נקראת כך מאחר ואיננה מותירה סימנים חיצוניים ומתבצעת תוך מינימום רעש והפעלת כוח על מנעולי הדלת. הצילינדר החדש אמור לעשות את העבודה ולשמור על ביטחון.

צילינדר אחר,  , MT-5 מתוצרת חברת "מולטילוק" הישראלית,מגיע עם 3 מפתחות וכרטיס בקרת שכפול מתאים לכל הדלתות בארץ גם נחשב אחד הטובים.

המנעול מיוצר בפרופיל ישראלי ועליו יש שלוש הגנות שזה הפינים המסורתיים, נחש ופין אומגה שמקנה לו את הפטנט. אחד הצילינדרים הבודדים שקשה לפרוץ.

הייחוד שלו לעומת מנעולים אחרים כמו הדגם המשופר CEI, גם הוא מבוסס על כרטיס בקרת השכפול. בניגוד לעבר אותם כרטיסים כבר לא מציגים את הקוד, אלא הקוד מגיע בצורת פס מגנטי שרק דרך מכונה שקיימת אצל המנעולן שלך יתבצע השכפול לכן אם אין כרטיס אין שכפול. צילינדר זה מגיע עם שלושה מפתחות ועלותו יקרה מאשר ה – cei.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: