Booking.com
קולאז,קרדיט אתר COLAZ

מתנות מקוריות בטעם של פעם

נאוה שרון מומחית בחיבור של עבר, הווה ועתיד באמצעות הקולאז'ים והאלבומים הדיגיטליים הצבעוניים שאותם היא מייצרת. ביד אומן היא טווה זיכרונות ורגעים קסומים, שזורים בעיצוב צבעוני מעורר חיוך וגעגוע. לא פלא שבחרה לכנות את העסק שלה "מזכרת שנשארת"

 מאת: חני שניידר

נאוה, מתי ואיך הגעת לקולאז'ים?

"אני עוסקת בתחום כשמונה שנים, אבל עוד הרבה לפני כן חייתי סביב האומנות. היו שם ציורי שמן על קנבס, ציור על עבודות עץ, ציור על משי ועוד".

מה מייחד את העבודה שלך?

"אני עובדת מהר, החומרים והספקים שלי הם מאד איכותיים. הקולאז' מגיע על בד קנבס מעולה משוח בלכה, מתוח על עץ ומוכן לתלייה, כך שהוא יכול להישמר לשנים רבות מבלי שידהה או יתבלה. בעבודה שלי אני מבינה את צרכי הלקוח, ומתאימה את האלבום או הקולאז' לצורך. אני עובדת מאד חי, צבעוני ושמח, בשילוב המון אלמנטים ורקעים ססגוניים".

מיהם קהלי היעד שלך?

"למשל קולאז'ים לגני ילדים: כל ילד מקבל קולאז' משלו, ובאופן טבעי ההורים של כל ילד בוחנים את הקולאז' שקיבלו החברים שלו. כולם מגלים מהר מאוד שבכל קולאז' יש ערך מוסף ייחודי, שמגיע מעולמו הפנימי והחיצוני של הילד. המשותף לכל הקולאז'ים זה הצבעוניות והחיוך שהם מעלים אצל כל מי שמסתכל עליהם.

"אגב, אלבומים מהסוג הזה יכולים לשמש גם את הגננות כמסמך שיווקי לקראת שנת הלימודים הבאה. אין ספק שהורה שיעלעל באלבום הצבעוני וירגיש את האנרגיות שזורמות בגן, בוודאי ייקל עליו לקבל החלטה לשלוח לגן הזה גם את ילדיו".

נאוה שרון, קרדיט לי גריין

נאוה שרון, קרדיט לי גריין

מה באשר למבוגרים שבחבורה?

"בהחלט, גם מבוגרים הם קהל יעד טוב עבורי. אם יש מי שמציין גילאים עגולים כמו 60, 70, 80 – קולאז' או אלבום תמונות של מסלול חייו מאוד יכול לרגש אותו. אותו הדבר גם לחוגגים חתונות כסף וזהב, אירועים משפחתיים, או יום הולדת. אלה לא 'עוד' סיכומים שבלוניים, אלא תמונות חיות וצבעוניות שמחיות מחדש את הזיכרונות ומנציחות אותם בצורה הטובה ביותר.

יש אלבומים שמבקשים ממך 'על הדרך' לתיעוד אירועי כרוניקה?

"בוודאי. ישנם הבוקים שעושים לבני מצווה, שבדרך כלל נעשים לפני אירוע כדי לסכם מה שהיה עד כה, או יום צילומים כמו "דוגמנית ליום אחד" ועוד אלבום שנעשה לאחר האירוע המבוסס על הצילומים שאני מקבלת מצלם המשפחה. בדומה לזה גם אלבומי חתונה, ולאחר מכן מתנות ליולדת. שם אני יוצקת את האותיות על קנבס, שביחד נותנות את שם התינוק. אני מאמינה שאנשים יסכימו אותי שזה עדיף על צ'ק.

"אירועים נוספים שהגיעו אליי הם של קבוצות מאורגנות שיצאו לטיול, למשל. את כל החוויות, הזיכרונות, הרגעים המאושרים והמתוקים, אני אורגת לאלבום שהוא למעשה 'אלבום מסע'. לפעמים אלה טיולים 'רגילים', ולפעמים אלה טיולי שטח עוצמתיים. אני יודעת להתאים לכל טיול שכזה שפה גרפית משלו, שמחזקת את הניראות של התמונות".

הפעילות שלך מוגבלת לאזור גאוגרפי מסויים או שאפשר להזמין שירות גם מרחוק?

"רוב הלקוחות הם מאזור המרכז, אבל בהחלט פונים אלי מכל הארץ. את התמונות אפשר לשלוח אליי במייל, ולאחר העבודה שלי אני מחזירה ללקוח להגהה ועושה מיקצה נוסף של תיקונים עד לשביעות רצונו המלאה.אפשר לעשות משלוח לכל מקום בארץ, או שמגיעים אלי פעם אחת על מנת לקחת את המתנה. ברוב המקרים זה באמת מה שקורה, ואז אני רואה את ההתרגשות הגדולה של המקבל וזה עושה לי כייף וסיפוק אדיר".

את מעניקה גם שירותים משלימים לעבודת האלבום והקולאז'?

"הדפסת ספרים אני לא עושה, אבל כן מדפיסה כמויות עותקים מאלבום דיגיטלי. למשל, מסוגלת לייצר 30 עותקים מאלבום כזה לגן ילדים, או מספר עותקים במקרה של אירוע משפחתי רב משתתפים. קיימת אפשרות של הפצת אלבום דיגיטלי באינטרנט בתוספת תשלום. היתרון הוא בנגישות והשיתוף של חברים ובני משפחה".

לסיום, תני לנו טיפ על הרכב של קולאז' מוצלח?

"קולאז' או אלבום מוצלח מאופיינים מתמונות בעלות רגש סנטימנטלי. ברוב המקרים אלו תמונות שחור לבן ישנות מאירועים חשובים, זיכרונות וחברים שגורמים לאדם שמקבל את האלבום להתרגש עד דמעות. הכוח של התמונות גדול ממילים, ועם בחירת התמונות הנכונות אין ספק שהאלבום הזה יהיה מתנה שהמקבל שלה לעולם לא ישכח".

היכנסו להתרשם מהעבודות של נאוה שרון

עיקבו אחרי נאוה שרון בפייסבוק

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: