Booking.com
אפליקציית סייפי לאיתור ילד מכל מקום , יוצר - stokpic, אתר - PIXABAY.COM

סייפי, אפליקציה חדשה לאיתור ילדך בזמן אמת

  "סייפי"  אפליקציה חדשה חכמה ומתקדמת שמאתרת את המיקום המדויק של ילדך בכל רגע נתון .המדובר בפיתוח ישראלי חדש, המותקן על מכשיר הסלולר של הילד ושל ההורה, מאפשר למשתמש לדעת בכל רגע נתון היכן נמצא ילדו, עוקב אחר מסלול התנועה שלו ומתריע במקרה של  חריגה.

מאת: נופר חדד

האפליקציה שפותחה על ידי הראל פדר מקבוצת פדר יזמות, מציגה חוויית משתמש פשוטה וידידותית המאפשרת למשתמש לקבל עדכונים בתדירות שתקבע על ידו – איתור מיידי מתמשך למשך 15 דקות, אחת לכמה דקות, לכמה שעות או אפילו פעם ביום בשעה קבועה מראש. בפועל, סייפי דוגמת מיקומים שבהם נמצא הילד במועדים קבועים, בהתאם ללוח הזמנים של הילד והפעילויות שלו, על פי בחירת ההורה ויודעת להציג אותם על מפה במשך כל היום וכל הלילה. סייפי יכולה לנהל כמה ילדים במקביל, ליידע את המשתמש אם הם נמצאים איפה שהם צריכים להיות ובעיקר, להוריד דאגה אחת גדולה מהראש.

העדכון שסייפי שולחת במועדים המוגדרים מגיע אל הנמענים בהודעת דואר אלקטרוני. ומאפשרת להגדיר עד 5 נמענים לילד. את סייפי ניתן להתקין על כל טלפון חכם. בפועל, על מנת להפעיל את המערכת, המשתמש מוריד ומתקין את האפליקציה גם על המכשיר שלו וגם על המכשיר של הילד, על המכשיר של הילד ניתן לבחור האם האפליקציה תותקן בצורה גלויה ותכלול לחצן מצוקה לשימוש של הילד במקרה חירום או בגרסה מוסלקת, ללא לחצן מצוקה.

הפעלה של לחצן המצוקה על ידי הילד תביא לחיווי קולי במכשיר של ההורה, בנוסף למשלוח הודעות חירום במייל, ותביא לכך שהמכשיר של הילד ידווח על מיקום כל דקה, במשך 15 דקות על מנת שניתן יהיה לתקשר מיידית עם הילד, ולחבור אליו במקרה הצורך.

בשביל ליידע אותנו במיקום של הילדים,  סייפי משתמשת ביכולת המיפוי האדירה של גוגל. באמצעות תצוגה על גבי המפה המשתמש יכול לראות את מסלול התנועה של הילד או הילדים במהלך השעות האחרונות, בהתאם לדיווחים הקיימים במערכת. בהתאם לכך, מתאפשר לזהות בקלות, כל תנועה רגילה או חריגה של הילד.

בסייפי אפשר לקבוע ביחס לכל ילד תכנית דיווח אישית שתקבע באילו שעות סייפי מתחילה או מסיימת לדווח לך איפה הוא נמצא ובאיזו תדירות בתוך השעות האלו תקבל את העדכונים. סייפי שומרת על הפרטיות של הילד וחוסכת לחץ להורים ולילדים.

הראל פדר

הראל פדר

האם סייפי עובדת רק בישראל או גם בחו"ל.

סייפי תעבוד גם בישראל וגם בחו"ל – בכל מקום בו לסמארטפון של הילד יש חיבור לרשת הסלולארית (ובכפוף לכך שיש לו חבילת גלישה המאפשרת שימוש ב- DATA ).

על איזה מכשירים עובדת סייפי?

סייפי ניתנת להפעלה על כל סמארטפון וטאבלט עם מערכת הפעלה אנדרואיד (וכמובן חיבור לאינטרנט).

האם סייפי חינמית?

סייפי ניתנת להורדה בחינם ולנסיון ללא תשלום למשך 14 ימים, ולאחר מכן בתשלום.העלות השנתית של סייפי היא 20 ₪ לילד לשנה, שהם 5.5 אגורות ליום.

איך מתקינים את סייפי?

השלב הראשון הוא הורדה של אפליקציית הורה למכשיר של הורה (סמארטפון או טאבלט). השלב השני הוא רישום באפליקציית ההורה והזדהות במערכת (הגדרה של שם משתמש וסיסמא). השלב השלישי הוא הוספת ילדים לאפליקציה במכשיר ההורה. השלב הרביעי הוא הורדה של אפליקציית ילד לסטארטפון של הילד, מילוי 3 פרטים (שם משתמש וסיסמא של ההורה לזיהוי ושם הילד כדי לזהות את המכשיר שלו). פשוט וקל.

אפליקציית safie

אפליקציית safie

איך מתקבלים הדיווחים של סייפי?

הדיווחים מתקבלים באמצעות הודעת דואר אלקטרוני למייל של ההורה (או כל גורם אחר שהדיווח התבקש להיות מועבר אליו (אבא, אמא, אח, אחות, סבא, סבתא, דוד, דודה או כל גורם אחר ) – המגבלה היא 5 נמענים ביחס לכל ילד).

 כמה ילדים אפשר להגדיר להורה אחד?

כעיקרון אין הגבלה על מספר הילדים שאפשר להגדיר להורה אחד בסייפי, רק יש צורך לזכור כי הגדרה של מספר ילדים רב תביא – כתוצאה מכך – לתנועת הודעות דואר אלקטרוני מוגבר, ומכיוון ויש חשיבות בזיהוי ובהבנה של ההודעות הנכנסות כדי לזהות בזמן אמת אירוע חירום חס וחלילה – אנחנו מעדיפים כי מספר הילדים שיוגדרו להורה לא יהיה גבוה מ- 5.

האם הילד יכול ליזום דיווחי מיקום אל ההורים? למשל במקרה חירום?

בהחלט. במכשיר של הילד ניתן להתקין יישום גלוי המשמש כ "לחצן מצוקה" שניתן להפעלה על ידי הילד. עם ההפעלה שלו, מתקבל חיווי מיידי אצל ההורה על כך שהופעל "לחצן מצוקה" אצל הילד, והמכשיר של הילד ישדר מיקומים כל דקה, למשך 15 דקות, לכל הנמענים המוגדרים שלו.

 

About נופר חדד

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: