Booking.com
עמותת גדולים מהחיים

סיפורו מעורר ההשראה של אורן דבורי

אורן, בן זקונים למשפחת דוברי, בן 22 מהרצליה חלה לפני כשבע שנים , בגיל 15  במחלת הסרטן בבלוטות הלימפה. במשך שנה וחודש שהתמודד עם המחלה נאלץ להיכנס ולצאת מבתי חולים בתדירות גבוה וכל אותה התקופה משפחתו תמכה בו, עודדה אותו והאמינה בו. אורן מספר כי המחלה, גרמה לו לאהוב את החיים, להעריך את משפחתו ולהדק את הקשר עם אמו שישנה לצדו כל יום במשך כל התקופה. לאחר שנה וחודש הצליח לנצח את המחלה בעזרת תמיכה אדירה, הן מצד המשפחה, החברים ועמותת "גדולים מהחיים" שעד היום אורן ומשפחתו מתנדבים בה.

מאת: נופר חדד

איך הכל התחיל?

בגיל 15 נפצעתי בכתף והייתה לי בליטה שלא ירדה. אמא שלי כל הזמן אמרה לי שזה בטח מהפציעה וזה יעלם בקרוב, אבל עבר שבוע והבליטה לא נעלמה.  כבר אני בעצמי התחלתי לצחוק על זה ואמרתי לכל החברים שלי שהבליטה הזאת זה סרטן. בחיים לא הייתי מאמין שבאמת בסופו של דבר זה היה סרטן.

אחרי שבוע החלטתי שכדאי ללכת לבדוק את זה ושהגעתי לרופא, ראיתי כי המבט שלו לא מבשר טובות והוא הפנה אותי לבדיקות דם. כנראה שהמבט הסגיר את הכל, ואכן כשקיבלנו את התשובות של הבדיקות התגלה כי מדובר במחלה קשה. מאותו הרגע שקיבלתי את הבשורה המרה חיי השתנו.

איזה סוג סרטן היה לך?

הסרטן שחליתי בו נקרא- הודג'קין לימפומה. המחלה מתאפיינת בבלוטות לימפה  שאינן רגישות למגע, רובם באזור הצוואר, מעל עצמות הבריח ובבית השחי. הרבה מהחולים מגיעים לבירור רפואי עם תסמיני חום, זיעה בלילה ואובדן משקל  ורק לאחר בדיקות דם אפשר לגלות את המחלה.

מה הרגשת שגילית?

בהתחלה לא הבנתי למה זה קורה לי. אני ילד שעוד לא עבר כלום בחיים, למה אני צריך להתמודד עם זה?! לאט לאט ועם המון עזרה ותמיכה מהמשפחה והעמותה למדתי לקבל את זה ולעמוד מול זה בחוזקה.

איך למדת להתמודד?

אני חושב שהדבר הכי חשוב בכדי לעבור את המחלה זה התמיכה והאהבה שאתה מקבל מסביב. אני לא יכול לתאר במילים כמה כוחות המשפחה שלי נתנו לי בכך שחיזקו אותי כל יום במשך כל התקופה. אמא שלי ישנה לידי והייתה צמודה אלי 24 שעות ביממה. היא לא נתנה לי להיות לבד לרגע. אני גם חושב שמאוד חשוב למצוא עמותה שאתה מתחבר אליה בכדי שתלווה אותך בתקופה הקשה שלהם ניסיון רב . עמותת "גדולים המחיים" אימצו אותי והיו לצדי לאורך כל הדרך, הם נתנו כלים להתמודדות גם למשפחתי וגם לי, אפשרו לי להכיר ילדים שעוברים אותו דבר כמוני ולא להרגיש לבד בעולם הזה.

איך המשפחה התמודדה?

כל התקופה שהתמודדתי עם המחלה המשפחה הייתה לצדי, תמכה, עזרה וגרמה לי להבין שאין על משפחה בכל העולם הזה! במיוחד התקרבתי לאמא שלי שהייתה איתי כל הזמן. היא אישה מדהימה ואני מעריץ אותה, היא לרגע לא נשברה והתייאשה אלא תמיד חיזקה אותי וגרמה לי להאמין שהכל יהיה בסדר בסוף. אמו של אורן, אישה חזקה ומודל לחיקוי, עובדת מזה 25 שנה בעיריית הרצליה כעובדת סוציאלית. היא מתעסקת עם משפחות שכולות, קשישים, אלימות במשפחה וחווה מול עיניה על בסיס יומי אירועים קשים וטראומות. כשאורן חלה היא לא האמינה כי כעת היא אחת מאותן המשפחות שצריכות להתמודד עם קושי שכזה אך נשארה חזקה למען בנה ומשפחתה.

אורן דבורי ואמא שלו

אורן דבורי ואמא שלו

למה החלטתם כל המשפחה להירתם יחדיו ולהתנדב בעמותה "גדולים מהחיים"?

כבר בתקופת המחלה עמותת "גדולים מהחיים" נכנסו לי ולמשפחתי עמוק ללב. ואחרי שהחלמתי הרגשנו  מחויבות כלפיהם ורצון עז להחזיר לזולת  את כל הטוב שהם נתנו לי. אמי ואני מתנדבים באופן קבוע ועוזרים בכל מה שרק אפשר. לא רק שזה כיף לנו לעזור לאחרים אלא זה גם משהו מיוחד שהוא שלנו שאנחנו חולקים ביחד.

ואיך העמותה עזרה לך?

שחליתי, חשבנו שנפל עלינו , על כל המשפחה עולמנו. העמותה מסייעת מהדבר הכי פשוט, שזה הנחיה והדרכה, מענה לשאלות, עזרה בכסף במידה והיינו צריכים ובאמת הם מגשימים חלומות ועזרו לי להשאיר חיוך קטן על הפנים. לאחר שהחלמתי, בזכות העמותה השתתפתי כבר בארבעה טיולים לחו"ל ושבעה מחנות קיץ הן כחניך ובשנים האחרונות כמדריך, עשרות פעילויות, הרצאות וימי כיף.  אני זוכר בהתחלה שהייתי אוהב לצאת לטיולים האלה סתם כדי להעביר את הזמן עם החבר'ה ולעשות צחוקים. היום שהתבגרתי אני יכול להגיד בלב שלם שבזכות הטיולים התאהבתי בהדרכה ובילדים. אני מרגיש שאני מוכן לתת את כל כולי למען כל ילד בעמותה ולמען העמותה עצמה. הצלחתי לפתח דרך לגרום לילדים להרגיש קרוב אלי ולהיפתח אלי, לגרום להם להאמין שאף אחד לא צריך לשפוט אותם ושכל אחד מהם הוא מלך בפני עצמו. אין סיפוק יותר גדול מזה. כיום, אורן סיים תואר ראשון במנהל עסקים במכללת הבינתחומי בהרצליה וממשיך להתקדם בחייו לתואר שני בכלכלה גריאטרית.

מה הדבר הכי משמעותי שקרה לך בחיים?

אני יודע שהחיים לא קלים, אני רואה את כולם מסביבי  כל הזמן במרוץ אחרי תארים, עבודה טובה, כסף ועדיין לא מרגישים מסופקים.  בגלל ההתנדבות אני יכול להגיד בלב שלם שזאת הפעם הראשונה שאני מרגיש מסופק ושאני עושה משהו משמעותי בחיי.  אני מרגיש שאני מצליח לתת בחזרה גם לעמותה שנתנה את כל כולה למעני וגם לילדים שצריכים תמיכה ואהבה במיוחד ממישהו שיודע מה הם עוברים. אין על ההרגשה והסיפוק הזה בכל העולם.

גדולים מהחיים

עמותת "גדולים מהחיים" – עמותה למען שיפור איכות חייהם של ילדים חולי סרטן 
ובני משפחותיהם בכל רחבי הארץ. פעילויותינו נועדו לתת לילדים החולים את 
הרצון והכוחות הנחוצים להמשך המאבק  במחלתם הקשה ועד לניצחון. 

לתרומה אנא לחצו פה

 

.

 

 

 

About נופר חדד

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: