Booking.com
שיר הספרי. צילום-בועז רבינוביץ

סרטי תדמית – הכלי השיווקי החם בתחום פרוייקטי הנדל"ן

בשנים האחרונות אנו עדים לגידול משמעותי בשימוש בסרטי תדמית חדשניים לעסקים וארגונים, כחלק מבניית האסטרטגיה והתקציב השיווקי – בייחוד בתחום הנדל"ן. בשל העלות הנמוכה של הפקת סרטים אלה לעומת אמצעי שיווק אחרים, הם מתאימים גם לחברות קטנות או בעלות תקציבים מוגבלים, ויכולים להואיל לחברת הנדל"ן גם לטווח הארוך.

מאת: נופר חדד

במה שונה סרט תדמית מאמצעי שיווק אחרים כמו ברושורים?

שיר הספרי, מומחית בהפקת סרטי תדמית ותוכן שיווקי, מסבירה כי סרטי התדמית הללו מופצים באמצעות האינטרנט, והם למעשה הכלי שמותאם לעידן הנוכחי: "כיום בעולם האינסטנט, כשכולנו מחוברים למחשב, לנייד או לטאבלט, ברושור כתוב מצריך מהלקוחות לעצור ולקרוא, ואילו סרטון תדמית זה משהו שנמצא 'על הדרך' בדיגיטל, כשהלקוחות גם ככה כבר נמצאים שם. חשוב להבין שנתח הפרסום בדיגיטל גדל מאוד ב-2014 לעומת השנה הקודמת, והצפי הוא שגם בשנת 2015 הוא ימשיך לגדול, על חשבון הפרסום בטלוויזיה. חשוב גם לקחת בחשבון את אורך חיי המדף של אותם אמצעי שיווק – לסרטים יש חיי מדף בלתי מוגבלים, ניתן לעדכן ולערוך אותם מחדש, וכך להשתמש בהם גם בהמשך ככל שיידרש".

מדוע כדאי להעדיף סרט תדמית?

"יתרון אחד, והוא גם אחת הסיבות לגידול בשימוש בסרטי תדמית, הוא עלות הפקתם. מדובר בעלות שהיא נמוכה יותר מעלותם של עזרי שיווק אחרים, למשל הקמת מודל של הפרויקט. למעשה, כשהתקציב מוגבל השימוש בסרט תדמית מייתר לעיתים את הצורך בהפקת עזרים שיווקיים אחרים. סרט תדמית איכותי מאפשר קבלת עודף גם מ-50,000 שקלים. יתרון נוסף כאמור הוא נגישות גבוהה של הסרטים ללקוחות שנמצאים בדיגיטל, ולא פחות חשוב – את סרטי התדמית ניתן לקדם באופן ממומן באמצעות פילוח מדויק של קהל היעד, שלא כמו באמצעי שיווק מסורתיים, וכך אפשר להגיע בקלות ללקוחות הרלוונטיים. הסרטים מסייעים לפעילות היח"צ והם מותאמים לרשתות חברתיות ולאתרי האינטרנט. קל לאמוד את אפקטיביות המוצר ואת כמות הלידים שנכנסים מכל צפייה וכל הפצה בכל מדיה. סרטי התדמית מוכרים חוויה כוללת. הם לא מעבירים רק מפרט טכני של הדירה, אלא גם ממחישים מה מציעה הסביבה של הפרויקט, איזו איכות חיים מצפה לדיירים לאחר הרכישה, וכך הסרטים יוצרים אצל הלקוחות הפוטנציאלים חשק. הפקת הסרטים נעשית כמובן בהתאמה לסוג הפרויקט. סרט תדמית איכותי, בעל תסריט מהודק ומקצועי המוגש בשפה הנדל"נית, יודע לקחת את נקודות החוזק של הפרויקט ושל סביבתו, ולהעצים אותן וליצור בידול מול המתחרים, וכך לייצר למעלה מ-97% הצלחה לאיש המכירות לקבוע פגישה".

מה כדאי שיהיה בסרט ומה לא?

"החומרים והמסרים שיופיעו בסרט תלויים כמובן בצרכים של הלקוח ובקהל היעד של הסרט. רק לאחר איסוף כל החומר אודות המיזם ניתן למקד את הסרט לקראת הצבת המסרים השיווקיים שיבואו לידי ביטוי בתסריט. יש לבחון האם הסרט הוא תדמיתי, או שמא מטרתו מכירתית, האם הוא מיועד לשלב ה-presale או לשלב יותר מתקדם, למשל כשנותרו רק דירות "הקצפת". אין דין פניה ללקוחות משפרי דיור או זוגות צעירים כדין פניה לקהל משקיעים. וגם אין דין פרויקט נדל"ני יוקרתי כפרויקט מגורים בפריפריה. באופן כללי כאשר הסרט אינו ארוך, מומלץ לראיין בו אדריכלים בעלי שיעור קומה או רקורד מרשים, ששמם ופועלם מוסיף ערך משמעותי לשיווק הפרויקט. כמובן, שיש לבחון קודם לכן שאותו מרואיין עובר מסך באופן מקצועי ביותר ויתרום תרומה משמעותית לסרט בכך שיביא עימו ידע נוסף, לו הלקוח צמא. בכדי להגביר את האמינות, חשוב להקפיד כי כל המידע והאלמנטים המופיעים בסרט אכן יתאמו את מפרט המכר, ולהשתמש רק בצילומי מקומות הקשורים באופן ישיר לפרוייקט – ולא בצילומי אימג' בנק שרק ממחישים חוויה כלשהי המנותקת מהמציאות בפועל".

האם כדאי להשתמש בפרזנטור/ית?

"הרעיון הוא לייצר בידול ולאפשר ללקוח להתחבר לפרויקט בגובה העיניים, מול פרזנטור ממשי ולא מול פלקט (קרי, דוגמנית או שחקנית ללא ידע והבנה מעמיקים בפרויקט). פרזנטור שיודע להציג באופן פרזנטטיבי, שעובר מסך באופן מושלם, אך גם ובעיקר בקי במטריה, ייצור תהודה חיובית לעומת כל סרט ללא פרזנטור, או עם פרזנטור שאינו בעל ערך ממשי".

כיצד כדאי להפיץ את הסרט לקהלים רלוונטיים?

"לאחר שהסרט מוכן, ניתן להשתמש ולהפיץ אותו במגוון דרכים. ניתן להפיץ אותם ברשתות חברתיות, למשל בפייסבוק או ביוטיוב, באתרי אינטרנט כגון yad2 או winwin. ניתן להקרין אותם בלופ במשרדי המכירות, בפגישות, ירידים וכנסים. ניתן כמובן לשלוח סרטון לכל ליד. צפיית הגולשים בסרטון תאריך גם את זמן השהייה באתר החברה ולכן תקדם אותו במנועי החיפוש, כבונוס נוסף".

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: