Booking.com
ארז כלב- קרדיט יחצ

עדיין מפרסמים בפייס? הטרנד החדש: WAZE!

עולם השיווק באינטרנט כבש את חיינו וכיום כמעט כל בעל עסק שמעוניין לאתר לקוחות חדשים, מחזיק קמפיין אדוורדס בגוגל, דף עסקי מקודם בפייסבוק ופעילות ענפה בלינקדאין. אך לאחרונה צצה פלטפורמה חדשה שמאיימת לגזול את נתחי תקציבי הפרסום מהפלטפורמות השיווקיות המוכרות. לא מדובר על רשת חברתית חדשה או מנוע חיפוש. אלא דווקא על אפליקציית WAZE המוכרת. ארז כלב, בעל חברת "מאסטר ביזנס" לשיווק באינטרנט, מוביל בימים אלה את מהפכת השיווק דרך ה WAZE ומאמין שאפליקציית הניווט הוותיקה טומנת בחובה את הבשורה לאלפי עסקים שמעוניינים למשוך לקוחות חדשים לעסק שלהם באופן ממוקד, מקורי ובעלויות נמוכות יותר.

מאת: מיכל פרנקו

איך ה – WAZE יכול לסייע לעסקים לפרסם את עצמם ? האם זו לא אפליקציית ניווט ?

"נכון מאוד. מדובר על אפליקציית ניווט המספקת לנוהגים בדרכים את כל המידע שהם זקוקים כדי להגיע ליעדם. מצד שני, מדובר על אפליקציה שנמצאת באינטראקציה ארוכה עם נהגים ומספקת לו מידע רלוונטי החל ממפות ועד למצב התנועה בכביש. אז למה שלא יספר לנהגים גם על העסק שלכם? מבחינת המספרים: כיום משתמשים באפליקציה יותר מ-2 מיליון משתמשים בישראל מידי חודש כאשר כל משתמש בממוצע צורך 440 דקות של ניווט. לאחרונה האפליקציה פתחה את הדלת גם למפרסמים שמעוניינים להודיע לקהל הלקוחות שלהם – "אתם בדיוק חולפים על פנינו. למה שלא תיכנסו?". לצערנו הקהל כבר התרגל לפרסומות הקלאסיות של הפייסבוק/גוגל וזו דרך מקורית וחדשה שפשוט מצליחה להגיע ללקוחות חדשים וליצור תנועה לעסק."

מה ההבדל בין שיווק ב WAZE לעומת שיווק בפיסיבוק/לינקדאין/יוטיוב?

"יש הבדל משמעותי. כולם היום מפרסים במדיה החברתית אך מעט עסקים מעזים לפרסם ב WAZE  בגלל שזה חדש ולא מוכר יחסית. למעשה, דווקא בגלל שכולם מפרסמים בפלטפורמות המוכרות – זה פחות אפקטיבי כי האנשים כבר לא מתייחסים לפרסומים הללו. בנוסף, דווקא עכשיו כשזה יחסית טרי– העלויות בפרסום ב WAZE נמוכות יותר מהפייסבוק ובטח שמהגוגל! "

לאילו עסקים זה יכול להתאים ? תוכל לתת דוגמאות לסיפורי הצלחה ?

"פרסום ב WAZE יכול להתאים לכל עסק בעל משרדים ממשיים שרוצה לאותת ללקוחות שנמצאים באזור ולומר להם שכדאי להם לבוא לבקר. האפליקציה מאפשרת לנהג להתקשר או לנווט לעבר בעל העסק המפרסם.למשל, לקראת החג, ליוויתי חנות פרחים שביקשה להגדיל את המכירות ולמשוך לקוחות חדשים. כמו כולם, גם היא השקיעה הרבה כספים בפרסום במקומונים ובתפעול עמוד פייסבוק עסקי בנסיון לגייס הרבה "לייקים". אני דווקא הצעתי לה לנסות גישה חדשה באמצעות הWAZE. הצוות שלי יצר עבורה קמפיין מיוחד עם מסר חזק שמושך צומת לב והעלנו אותו בדיוק בימים שלפני החג. להפתעתה, התוצאות הגיעו מהר והיא נאלצה לפתוח שני קופות נוספות מעומס הזמנות שהגיעו. אנשים שהיו בדרך פשוט ראו את המודעה, התקשרו לעשות הזמנה ואז ניווטו לעבר החנות כדי לאסוף את הפרחים.דוגמא נוספת היא משרד תיווך מאזור הצפון שהתקשה לאתר רוכשים עבור הנכסים שלו. את הקמפין שיצרנו עבורם ראה זוג מהרצליה שבדיוק היה בטיול בצפון. הם החליטו באופן ספונטני לעצור הכל ולבוא לראות דירות להשקעה. כעבור חודש נסגרה העסקה על נכס בראש הנקרה."

אז איך עושים את זה ? האם כל אחד יכול להרים קמפיין בעצמו?

"בעקרון כל אחד יכול לעשות קמפיין WAZE בקלות דרך האתר הבית של האפליקציה. יחד עם זאת מומלץ לפנות למומחה לשיווק במדיה החברתית שיש לו נסיון ביצירת מסרים נכונים ויודע לוודא שהפעילות אפקטיבית ומספקת מקסימום תועלת תמורת ההשקעה בתקציב."

אז האם אבד הקלח על אמצעי הפרסום הרגילים ? מה אתה מייעץ ללקוחותיך ?

"אני ממש לא דואג לפייסבוק או לגוגל ובטוח שהם ימשיכו להוביל את השוק בשנים הקרובות. ללקוחותיי אני ממליץ לשלב את הפרסום בפלטפורמות הקלאסיות יחד עם אפליקציות המאפשרות פניה מקורית שתופסת את צומת הלב של הלקוחות."

 

לאתר – "מאסטר ביזנס" 

 

About מיכל פרנקו

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: